0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jakie są rodzaje pożyczek? Co warto o nich wiedzieć?

Wielkość tekstu:

Zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Wówczas jedną z możliwości jest zaciągnięcie pożyczki bądź kredytu. Warto w tym miejscu dokonać pewnej kategoryzacji, uporządkować wiedzę odnośnie kredytów. Takie zestawienie zestawione w pigułce pozwoli na uporządkowanie pewnych kwestii, a także rozwieje wątpliwości.

Co należy wiedzieć o pożyczkach?

Jedną z form pożyczki są te bez BIK-u. Biuro Informacji Kredytowej udziela informacji na temat rzetelności w spłacie zobowiązań. W bazie mieszczą się informacje o milionach rachunków oraz informacje o historii kredytowej. Kredyt bez BIK-u to kredyt, gdzie bank nie przeprowadza weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. Fakt, że bank nie dokonuje weryfikacji w BIK-u, nie oznacza jednak, że nie sprawdza kredytobiorcy, ponieważ zasięga informacji płynących z Krajowego Rejestru Długów. kredyt bez BIK-u może być jednym z rozwiązań dla tych, którym w przeszłości zdarzały się przejściowe problemy ze spłatą zobowiązań. Wchodząc na strony takie jak https://pozyczka4you.pl można zapoznać się z ofertą pożyczek bez BIK-u, które oferują banki oraz instytucje pozabankowe.

Dodatkowe informacje

Inną opcją może być pożyczka na dowód. W przeszłości kojarzona była głównie z instytucjami pożyczkowymi. Obecnie takie rozwiązanie proponuje także większość banków. W tym przypadku występuje uproszczona procedura kredytowania. Kredytobiorcy chwalą sobie fakt, że nie muszą przedstawiać szeregu dokumentów. Banki w przypadku pożyczki na dowód są ostrożne. Weryfikują zdolność kredytową osoby ubiegającej się o pożyczkę, która musi podpisać oświadczenie dot. osiąganych zarobków. W przypadku zaciągnięcia kredytu na dowód należy mieć świadomość, że kwota pożyczki nie będzie wysoka. Przed zaciągnięciem zobowiązania warto sprawdzić, jakie warunki należy spełnić, by pieniądze mogły trafić na konto. Pożyczki na raty są bardzo popularne, ponieważ można je zaciągnąć bez wychodzenia z domu – wygoda nie powinna jednak sprawiać, że pożyczymy pieniądze bez gruntownego przemyślenia, czy faktycznie będzie stać nas na spłacanie zobowiązań w terminie.

O czym należy wiedzieć przed zaciągnięciem pożyczki?

Sytuacja każdej osoby chcącej zaciągnąć pożyczkę jest poniekąd indywidualna, dlatego warto zaznajomić się z informacjami, które znajdziemy w sieci, na przykład tutaj: https://pozyczka4you.pl/pozyczki-na-raty/. Jakie informacje warto sprawdzić? Możemy na przykład sprawdzić, czym są:

  • pożyczki pozabankowe;
  • pożyczki gotówkowe;
  • darmowe pożyczki;
  • pożyczki na dowód;
  • pożyczki czasowe tzn. na 30 dni, jak również ratalne tzn. na 60 dni, 90 dni, 120 dni, 12 miesięcy,
  • pożyczki m.in. leasingowa, dla firmy jednoosobowej;

Ciekawym rozwiązaniem jest tzw. darmowa pożyczka. Jest to forma promocji, z której korzystać mogą osoby, które po raz pierwszy składają wniosek o chęć pozyskania kredytu. Zwykle pieniądze, które można uzyskać w ten sposób, są niewielkie, jednak plusem jest to, że nie musimy płacić odsetek oraz prowizji. Oddaje się jedynie tyle, ile się pożyczyło. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na takie pożyczki, skoro na nich nie zarabiają? Przede wszystkim liczą na to, że gdy następnym razem będziemy potrzebować pieniędzy, to znów udamy się do nich, ale już na standardowych warunkach.

Warto wspomnieć o tzw. pożyczce dla bezrobotnych, mogłoby się wydawać, że jest to kredyt skierowany do wszystkich tych, którzy nie osiągają dochodu, jednak tak nie jest. Pożyczka dla bezrobotnych jest kierowana do wszystkich, którzy nie mają zatrudnienia na umowie o pracę. Często z takiej formy pomocy korzystają osoby zatrudnione na umowie cywilnoprawnej, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

Na koniec jedna, istotna kwestia. Zanim zaciągniemy pożyczkę, nawet niewielką, upewnijmy się, że będzie nas stać na regularne spłacanie rat. Wyliczmy, czy dodatkowe obciążenie finansowe nie sprawi, że wpadniemy w tarapaty. Rozsądek jest tutaj kluczowy. Czasami lepiej jest powstrzymać się od pożyczki, niż zaciągać dług na zakup rzeczy, której nie potrzebujemy.

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów