0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Krajowy System e-Faktur można już testować - jak wziąć w nich udział?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Ministerstwo Finansów poinformowało, że Krajowy System e-Faktur już funkcjonuje, a zainteresowani przedsiębiorcy mogą wziąć udział w pilotażu. Sprawdziliśmy, na jakich zasadach można przetestować KSEF oraz ile potrwa pilotaż!

KSEF - podstawowe informacje

Krajowy System e-Faktur jest systemem umożliwiającym wystawianie i automatycznie udostępnianie faktur ustrukturyzowanych, które to są elektronicznym dokumentem sprzedaży zawierającym elementy zgodne z art. 106e. ustawy o VAT wystawionym formacie xml. Format ten pozwala na automatyczne przetwarzanie danych w sposób ustrukturyzowany przez programy do tego przeznaczone.

Od 1 stycznia 2022 roku Krajowy System e-Faktur będzie dostępnym narzędziem do wystawiania faktur ustrukturyzowanych dla wszystkich przedsiębiorców, natomiast jest stosowanie będzie dobrowolne. 

Od 2023 roku do wystawiania faktur ustrukturyzowanych zobowiązani będą wszyscy przedsiębiorcy.

Krajowy System e-Faktur - zaproszenie do testowania

Ministerstwo Finansów oficjalnie ogłosiło wdrożenie w celach pilotażowych KSeF, a do wzięcia w nim udziału resort zachęca wszystkie podmioty, które oferują przedsiębiorcom oprogramowania do fakturowania.

Pilotaż potrwa od października do grudnia br. w tym czasie potencjalni zainteresowani będą mogli bez żadnych formalności, na podstawie anonimowych danych sprawdzić funkcjonowanie platformy. Dodatkowo wystawione faktury ustrukturyzowane nie będą wywoływać skutków prawnych a po upływie danego okresu zostaną usunięte z KSeF.

Krajowy System e--Faktur można przetestować za pośrednictwem rządowej strony: https://ksef-test.mf.gov.pl/

 

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów