0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: krajowy-system-e-faktur

Artykuły:

Zmiana daty wystawienia faktury w kontekście KSeF

Stosowanie Krajowego Systemu e-Faktur ma stać się obowiązkowe, jednak wciąż istnieje wiele praktycznych zagadnień, które nie są jasne dla przedsiębiorców. Czy możliwa jest zmiana daty wystawienia faktury wystawionej w KSeF? Czytaj więcej w artykule!

9 czerwca 2023

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur - co musisz wiedzieć?

Ministerstwo Finansów wdrożyło Krajowy System e-Faktur! Dokumentowanie obrotu między firmami będzie odbywało się dzięki ogólnopolskiej platformie do przesyłania e-faktur. Zobacz, na co się przygotować i jakie korzyści można osiągnąć!

11 kwietnia 2023

Odliczenie VAT od faktur wystawionych w KSeF

Krajowy System e-Faktur to rządowa platforma administrowana przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, która służy do przesyłania pomiędzy przedsiębiorcami faktur ustrukturyzowanych. Sprawdź, jak wygląda odliczenie VAT od faktur wystawionych w KSeF!

5 kwietnia 2023

Faktury w KSeF dotyczące sprzedaży i zakupu

Krajowy System e-Faktur pozwala na wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Co więcej, dla wszystkich podatników system ten będzie niebawem obowiązkowy. Jak pobierać i wystawiać faktury w KSeF? Tego dowiesz się z artykułu!

4 kwietnia 2023

Nadawanie uprawnień do KSeF - jak przebiega?

Obecnie faktury ustrukturyzowane funkcjonują w obrocie gospodarczym jako jedna z dopuszczalnych form dokumentowania transakcji, po to, aby docelowo je zastąpić. Faktury te można wystawić za pomocą KSeF. Sprawdź, jak wygląda nadawanie uprawnień do KSeF!

31 marca 2023

KSeF – co oznacza dla firm i jak sie przygotować?

Od 1 lipca 2024 roku zacznie obowiązywać KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur. Czym jest KSeF, jakie korzyści oferuje firmom i jak się na niego przygotować? Odpowiadamy w poniższym artykule.

27 marca 2023

Faktury ustrukturyzowane w KSeF a termin zwrotu podatku VAT

Faktury ustrukturyzowane to faktury elektroniczne wystawione zgodnie z określonym wzorem przy pomocy Krajowego Systemu e-Faktur. Podmioty, które wystawiają faktury w takiej formie mogą liczyć na różne przywileje, np. krótszy termin zwrotu VAT. Sprawdź!

7 marca 2023

Data wystawienia faktury w KSeF - jak ustalić?

Czy wiesz w jaki sposób ustalana jest data wystawienia faktury w KSeF? Czy zależy od daty wygenerowania w systemie księgowym, zlecenia wysyłki do KSeF czy otrzymania UPO z KSeF? Sprawdź, jak data wystawienia faktury w KSeF wpływa na obowiązek podatkowy!

3 marca 2023

Krajowy System e-Faktur - czym jest i dlaczego warto zacząć z niego korzystać już teraz?

Mimo, że obligatoryjne korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur zostało odroczone, można już teraz pochylić się nad narzędziem udostępnionym przez Ministerstwo Finansów. Czy warto już teraz zaimplementować w swojej firmie Krajowy System e-Faktur? Sprawdź!

24 listopada 2022

KSeF program - jaki wybrać?

KSeF to system teleinformatyczny umożliwiający m.in. wystawianie, przechowywanie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Korzystanie z KSeF da podatnikom wiele korzyści. Dowiedz się jakich oraz jaki do KSeF program księgowy wybrać!

20 lipca 2022

Krajowy System e-Faktur - co warto wiedzieć?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to rządowa platforma służąca do przesyłania e-faktur między przedsiębiorcami. Jej wprowadzenie ma służyć większej przejrzystości w obrocie między przedsiębiorcami. W artykule znajdują się najważniejsze informacje o KSeF!

4 lipca 2022

Ustrukturyzowana e-faktura – Krajowy System e-Faktur

Ustrukturyzowana e-faktura to nowe rządowe wprowadzenie, która ma na celu ułatwienie prowadzenia firm przedsiębiorców, w tym wystawienia faktur, za pośrednictwem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Sprawdź, czym są e-faktury i co muszą w sobie zawierać?

1 lipca 2022

Czy i od kiedy e-fakturowanie jest obowiązkowe dla przedsiębiorców?

Ustrukturyzowany charakter e-Faktur w znacznym stopniu ułatwi rozliczanie obrotu pomiędzy przedsiębiorcami oraz usprawni proces księgowania faktur poprzez redukcję pomyłek przy ręcznym wprowadzaniu faktur. Czy e-fakturowanie będzie obowiązkowe?

23 czerwca 2022

E-faktury – zakres informacji, które powinna posiadać faktura ustrukturyzowana

Od przyszłego roku, przedsiębiorców czekają spore zmiany w zakresie podatków, jak i fakturowania oraz dokumentowania sprzedaży. Krajowy System e-Faktur wprowadza fakturę ustrukturyzowaną. Sprawdź już teraz, jaki zakres informacji posiadają e-faktury!

29 grudnia 2021

KSeF a wybór programu do fakturowania

Przedsiębiorco czy wiesz, że już w styczniu 2022 roku wchodzi w życie rządowy projekt o nazwie Krajowy System e-Faktur?

18 grudnia 2021

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur - co oznacza dla przedsiębiorcy?

KSeF to nowy system dzięki, któremu dokumentowanie obrotu między firmami odbywa się na ogólnopolskiej platformie do przesyłania e-faktur. Sprawdź, na jakie korzyści mogą liczyć przedsiębiorcy wystawiający faktury w KSeF i od kiedy jest obowiązkowy!

17 grudnia 2021

Krajowy System e-Faktur można już testować - jak wziąć w nich udział?

Ministerstwo Finansów poinformowało, że Krajowy System e-Faktur już funkcjonuje i jest gotowy do testowania. Informacja jest skierowana do zainteresowanych przedsiębiorców oraz chętnych podmiotów zajmujących się rozwojem programów do fakturowania.

11 października 2021

System e-Faktur – kiedy zostanie wprowadzony?

E-faktura to dokument elektroniczny posiadający wszystkie cechy tradycyjnej faktury. MF postanowiło wprowadzić nowy system, w ramach którego mają być wystawiane e-Faktury. Sprawdź, na czym będzie polegał system e-Faktur?

17 września 2021

Faktury ustrukturyzowane - nowy projekt Ministerstwa Finansów!

Nowy projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, zakłada wprowadzenie faktur ustrukturyzowanych, które stanowić będą jedną z form dokumentowania sprzedaży w działalności gospodarczej. Czym są Faktury ustrukturyzowane? Odpowiedź w artykule!

8 grudnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów