0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Raport podatnika - czym jest i jakie dane zawiera?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Raport podatnika, czyli najważniejsze informacje podatkowe umieszczone w jednym miejscu. Raport podatnika to nowa funkcjonalność e-Urzędu Skarbowego, która stworzona została z myślą o przedsiębiorcach oraz organizacjach. Raport ten dostarcza kompletne informacje podatkowe w przejrzystej oraz jasnej formie.

Dla kogo przeznaczony jest Raport podatnika?

W głównej mierze raport ten przeznaczony jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz organizacjom. Natomiast w planach jest udostępnienie raportu również dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej.

Co zawiera Raport podatnika?

Jak wskazuje na swojej stronie Ministerstwo Finansów, w Raporcie podatnika przedstawione są zestawienia zawierające szczegółowe informacje, jak:

  • Twoje dane identyfikacyjne i adresowe, w tym formę opodatkowania,
  • informacje o wystąpieniu ewentualnych zaległości podatkowych,
  • informacje o prowadzonym postępowaniu egzekucyjnym,
  • szczegóły dotyczące prawidłowości w zakresie zaliczek i deklaracji podatkowych,
  • dane o rachunkach bankowych, w tym mikrorachunku podatkowym,
  • wykaz pełnomocników i ich uprawnienia,
  • informacje o przynależności do grupy VAT lub kapitałowej.

W jaki sposób należy wygenerować Raport podatnika?

Raport podatnika można wygenerować w prosty sposób poprzez zalogowanie się do własnego konta w e-Urzędzie Skarbowym, bądź jako użytkownik konta należącego do organizacji. Raport taki można również otrzymać od pracownika urzędu skarbowego. Raport podatnika przedstawiony jest na ten moment, jako plik PDF, natomiast planowana jest również forma graficzna.

Ministerstwo Finansów zwraca jednak uwagę, że:

"Raport podatnika może nie uwzględniać wszystkich zebranych informacji przez Krajową Administrację Skarbową i ma charakter jedynie informacyjny. Należy pamiętać, że wygenerowany raport ważny jest jedynie do północy tego dnia, w którym został wygenerowany, bez jego aktualizacji w ciągu dnia."

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów