0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2017-09-07

Artykuły:

Akcyza za samochód stanowiący towar handlowy w KPiR

Czy akcyza za samochód stanowiący towar handlowy może być zaksięgowana w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów?

7 września 2017

Firma obcokrajowca w Polsce - obywatele z Ukrainy

Firma obcokrajowca w Polsce - jakie warunki musi spełniać obcokrajowiec, aby prowadzić działalność gospodarczą w RP? Czy obcokrajowca obowiązują takie same zasady dotyczące prowadzenia firmy jak polskich przedsiębiorców?

7 września 2017

Utwór pracowniczy - czym jest i jak go chronić?

Utwór pracowniczy jest utworem, który powstał w zakresie wykonywanych obowiązków w ramach stosunku pracy. W jaki sposób należy go chronić i kto jest właścicielem praw autorskich do niego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 września 2017

Marka pracodawcy - różne rodzaje kampanii

Jak powinna być kształtowana dobra marka pracodawcy? Nie ma jednego przepisu na zbudowanie uniwersalnej kampanii employer brandingowej, która będzie dopasowana do wielu firm. Poznaj najważniejsze rodzaje kampanii i dowiedz się, na czym dokładnie polegają.

7 września 2017

Wprowadzenie samochodu do firmy - jak powinno przebiegać?

Czy zakupiony samochód używany może być środkiem trwałym w firmie? Jak przebiega wprowadzenie samochodu do firmy?

7 września 2017

Księgowanie kosztów dojazdów komunikacją miejską

Czy księgowanie kosztów dojazdów komunikacją miejską do klienta może odbyć się na podstawie paragonu?

7 września 2017

Odliczenie 100% VAT od wynajętego samochodu

Kiedy można zastosować odliczenie 100% VAT od wynajętego samochodu dostawczego bez żadnych dodatkowych obowiązków?

7 września 2017

Paragon fiskalny - jak go poprawić w nietypowych sytuacjach?

Zdarza się, że klient chce zwrócić towar czy wymienić na nowy lub ze względu na wadę domaga się rabatu. Jak poprawić paragon fiskalny, gdy towar już został nabity na kasę, a raport okresowy został już ujęty w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł!

7 września 2017

Odwrotne obciążenie przy sprzedaży laptopów

Co do zasady VAT od sprzedaży towarów i usług rozlicza sprzedawca. Jednak co do niektórych towarów obowiązek ten został przeniesiony na nabywcę - zastosowanie ma wówczas odwrotne obciążenie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o odwrotnym obciążeniu!

7 września 2017

Czas pracy osoby niepełnosprawnej w praktyce

Osoba niepełnosprawna zaliczona do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może pracować więcej niż 7 godzin na dobę oraz 35 godzin tygodniowo. Jak powinien wyglądać czas pracy osoby niepełnosprawnej? Dowiedz się!

7 września 2017

Wniosek o przywrócenie terminu - jak go uzasadnić?

Do jakiego sądu powinien zostać złożony wniosek o przywrócenie terminu? Jakie informacje musi zawierać dobrze skonstruowany wniosek? Sprawdź, kiedy można złożyć tego typu dokument oraz jaki wpływ ma na prowadzone już postępowanie przed sądem!

7 września 2017

Kasy rejestrujące w działalności gospodarczej

Niektórych podatników obowiązuje bezwzględna konieczność posiadania takich urządzeń jak kasy rejestrujące w działalności gospodarczej, inni natomiast mogą korzystać ze zwolnienia. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w której grupie jest Twoja działalność!

7 września 2017

Korekta kosztów w Księdze Przychodów i Rozchodów

Wraz z początkiem roku 2016 w życie weszły nowe regulacje, dotyczące korekty kosztów. W jaki sposób jest ona teraz rozliczana? Co w przypadku, gdy korekta kosztów będzie dotyczyła przełomu roku? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

7 września 2017

Działalność we własnym mieszkaniu - problemy rozliczeniowe

Przedsiębiorca często decyduje się na prowadzenie firmy w mieszkaniu, które jest jego własnością. Pozwala to przede wszystkim na uniknięcie dodatkowych kosztów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć działalność we własnym mieszkaniu!

7 września 2017

Telefon prywatny a koszt uzyskania przychodu

Czy mogę zakwalifikować faktury za telefon prywatny do kosztów uzyskania przychodu?

7 września 2017

Opodatkowanie VAT umów o dzieło w świetle przepisów

W myśl ustawy o podatku od towarów i usług podatnikami podatku VAT są osoby prowadzące samodzielnie działalność gospodarczą. Umowa o dzieło może, ale nie musi być opodatkowana podatkiem VAT. Sprawdź, kiedy konieczne jest opodatkowanie vat umów o dzieło!

7 września 2017

Remont a ulepszenie środka trwałego

Przedsiębiorca, który posiada w firmie środki trwałe może poddać je ulepszeniu lub remontowi. Należy jednak mieć na względzie, że remont i ulepszenie to nie to samo. Remont a ulepszenie - przeczytaj o różnicach pomiędzy nimi w naszym artykule.

7 września 2017

KPiR w gospodarstwie rolnym - wszystko co warto wiedzieć!

Rolnicy posiadający gospodarstwo rolne i spełniający warunki zawarte w rozporządzeniu Ministra Finansów są zobowiązani do prowadzenia KPiR w formie uproszczonej. Przeczytaj artykuł i poznaj zasady obowiązujące przy prowadzeniu KPiR w gospodarstwie rolnym!

7 września 2017

Opodatkowanie sprzedaży samochodu osobowego używanego w firmie

Przedsiębiorco, wykorzystujesz samochód osobowy w firmie? Czy wiesz, jak wygląda opodatkowanie sprzedaży samochodu osobowego, który był wykorzystywany w prowadzonej działalności gospodarczej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się więcej na ten temat!

7 września 2017

Błędna stawka VAT na fakturze - konsekwencje dla sprzedającego

Podstawowa stawka opodatkowania sprzedaży towarów i usług wynosi 23%, a niektóre podlegają obniżeniu. Obowiązkiem sprzedającego jest zastosowanie prawidłowej stawki VAT. Sprawdź, jakie konsekwencje grożą kiedy na fakturze pojawi się błędna stawka VAT.

7 września 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów