0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowanie kosztów dojazdów komunikacją miejską

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Do klienta dojeżdżam metrem. Kupiłam bilet kwartalny. Kosztował 250 zł, mam potwierdzenie zakupu w postaci paragonu. W jaki sposób powinno się odbyć księgowanie kosztów dojazdów komunikacją miejską do klienta?

Agnieszka, Warszawa

 

Kosztami uzyskania przychodu są wszystkie wydatki poniesione w celu uzyskania przychodu lub też zabezpieczenia albo zachowania ich źródła przychodu (z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23 ustawy o PIT). W opisanej przez Panią sytuacji, bilet MPK z pewnością spełnia warunki uznania go za koszt uzyskania przychodu. Powinna Pani ująć ten wydatek w KPiR, przy czym proszę pamiętać, że powinien on zostać odpowiednio udokumentowany.

Aby móc ująć ten koszt w KPiR, potrzebny będzie odpowiedni dowód księgowy. Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie KPiR ani bilet jednorazowy, ani okresowy MPK nie może stanowić dowodu księgowego. Niestety paragon również. Musi Pani poprosić o wystawienie faktury na firmę. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej to Pani dane (imię i nazwisko) będą stanowiły podstawową nazwę firmy. Ponadto faktura musi zawierać Pani NIP.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów