0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2021-05-27

Artykuły:

Gotowi na online?

Prawnicy, lekarze, kosmetyczki, fryzjerzy, budowlańcy oraz placówki fitness (w zakresie wstępu) od 1 lipca br. muszą ewidencjonować transakcje na kasie online. Dowiedz się, jakie kasy online warto wybrać!

27 maja 2021

Praca zdalna w Kodeksie pracy!

Wykonywanie pracy z domu stało się bardzo powszechne w dobie pandemii. Wiele zakładów pracy zrezygnowało z wynajmu lokali, aby na stałe przejść w tryb homeoffice. Zgodnie z projektem zmian przepisów praca zdalna w kodeksie pracy zagości na stałe!

27 maja 2021

500 plus wypłaci ZUS nie gmina!

Świadczenie 500 plus jest wypłacane na ogromną skalę. W projekcie jest zmiana przepisów. Czy od nowego roku świadczenie będzie wypłacane przez ZUS? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat zmiany instytucji obsługującej 500 plus!

27 maja 2021

Likwidacja oznaczeń MPP - kolejne zmiany w JPK!

Po konsultacjach społecznych Ministerstwo Finansów zmienia zdanie co do obowiązkowej adnotacji split payment w JPK. Zamiast oznaczania każdej transakcji, tak jak zapowiadano, ma nastąpić całkowita likwidacja oznaczeń MPP! Dowiedz się więcej na ten temat!

27 maja 2021

Screenshot jako dowód księgowy ujęcia kosztu w KPiR!

Screenshot jako dowód księgowy ujmowany w koszty KPiR? Przeczytaj artykuł i sprawdź czym jest dowód księgowy i czy wydruk komputerowego zrzutu ekranu może stanowić wydatek? Poznaj różnice wynikające między ustawą o PIT, a rozporządzeniem w sprawie KPiR?

27 maja 2021

Wniosek w sprawie odroczenia terminu zapłaty podatku, zaległości podatkowej lub odsetek, cz. I

Przedsiębiorcy mają możliwość przesunąć termin zapłaty za zobowiązanie podatkowe za pomocą złożonego wniosku. Przeczytaj i sprawdź, jakie osoby mogą wypełnić wniosek w sprawie odroczenia terminu zapłaty podatku, zaległości podatkowej lub odsetek!

27 maja 2021

Jedno konto w urzędzie skarbowym – czym jest konto podatnika?

Czym jest jedno konto w urzędzie skarbowym? Jakie zobowiązania podatkowe i inne koszty należy wpłacać na ten mikrorachunek podatkowy? Co należy zrobić i jakie dane są potrzebne aby wygenerować jedno konto w urzędzie skarbowym? Dowiedz się!

27 maja 2021

Sprzedaż działki z obiektem małej architektury a zwolnienie z VAT

Sprzedając nieruchomości często nie wiemy co i jak opodatkować. Tak również jest z działkami. Jak opodatkować sprzedaż działki z obiektem małej architektury? Czy może być zwolniona z VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

27 maja 2021

Konflikt w zespole – jakie są jego źródła?

Skąd bierze się konflikt w zespole? Jakie są przyczyny jego powstawania? Jakie strategie radzenia sobie z konfliktem powinien znać każdy lider? Istnieje pięć strategii rozwiązywania konfliktu w zespole. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 maja 2021

Rezygnacja z kasy fiskalnej - kto może skorzystać?

Rezygnacja z kasy fiskalnej w toku działalności jest możliwa po spełnieniu prawnych wymogów określonych w rozporządzeniu. Zmieniłeś profil działalności i zastanawiasz się czy obowiązek posiadania kasy rejestrującej nadal Cię dotyczy? Wyjaśniamy w artykule

27 maja 2021

Przelew split payment na rachunek osobisty

Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności dotyczy transakcji, które spełniają określone warunki. Czy zatem podatnicy mają obowiązek posiadania konta firmowego? Jak prawidłowo wykonać przelew split payment? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

27 maja 2021

Wydatki poniesione w celu walki z koronawirusem – czy stanowią KUP?

Aby wydatki poniesione w celu walki z koronawirusem mogły być rozliczone zgodnie z przepisami, należy wykazać ich powiązanie z przychodem. W niniejszym artykule dowiesz się jakie urządzenia, środki ochrony, media czy zakwaterowanie będą stanowiły KUP!

27 maja 2021

Trwałe wyłączenie środka trwałego z użytkowania - konsekwencje podatkowe

Prowadząc działalność może zdarzyć się , że z jakiegoś powodu następuje trwałe wyłączenie środka trwałego z użytkowania. Jak takie zdarzenie wpływa na odpisy amortyzacyjne? Czy częściowe wyłączenie środka trwałego wywołuje takie same skutki podatkowe?

27 maja 2021

Fundusze zdefiniowanej daty w PPK

Fundusze zdefiniowanej daty są związane z wprowadzonymi Pracowniczym Planami Kapitałowymi. Jest to fundusz przeznaczony w celu długoterminowego oszczędzania na emeryturę i wpłaceniu środków po ukończeniu 60 roku życia. Przeczytaj więcej na ten temat!

27 maja 2021

Ekwiwalent za pranie - kiedy przysługuje?

Masz obowiązek zapewnić swojemu pracownikowi odzież służbową? W niektórych sytuacjach należy wypłacić pracownikowi ekwiwalent za pranie. Kiedy pracodawca powinien go wypłacić pracownikowi? Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

27 maja 2021

Odpowiedzialność cywilnoprawna w prostej spółce akcyjnej - na jakich zasadach?

Prosta spółka akcyjna jest to nowy, trzeci rodzaj spółki kapitałowej, który zostanie wprowadzony polskiego systemu prawnego. Członkowie zarządu powinni wiedzieć jaka jest odpowiedzialność cywilnoprawna w prostej spółce akcyjnej. Przeczytaj i sprawdź!

27 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów