0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-03-04

Artykuły:

Dodatki wyrównawcze – komu przysługują?

Czy dodatki wyrównawcze są szczególnymi świadczeniami przewidzianymi w przepisach prawa pracy, których celem jest rekompensata pracownikowi utraconego dochodu w ściśle określonych przepisami okolicznościach? Przeczytaj nasz artykuł!

4 marca 2022

Postępowanie zabezpieczające w sprawach cywilnych

Postępowanie zabezpieczające jest rodzajem postępowania, mającym na celu udzielenie ochrony na czas toczącego się postępowania stronie, która złożyła wniosek o zabezpieczenie jej roszczenia. Jak złożyć wniosek o takie postępowanie? Sprawdź!

4 marca 2022

Legalizacja zatrudnienia uchodźców z Ukrainy

Od wybuchu wojny w Ukrainie Polacy starają się jak najbardziej wspomóc osoby uciekające przed tym konfliktem. Zgodnie z projektem zatrudnienie uchodźców z Ukrainy będzie uproszczone. Jak wygląda legalizacja zatrudnienia uchodźców? Wyjaśniamy!

4 marca 2022

Brak odbioru przesyłki za pobraniem a prawa przedsiębiorcy

Klienci często wybierają odbiór przesyłki za pobraniem. Oznacza to, że mogą za nią zapłacić dopiero po otrzymaniu zamówienia. Na przedsiębiorców może sprowadzać to straty. Jakie prawa ma przedsiębiorca, jeśli nastąpi brak odbioru przesyłki za pobraniem?

4 marca 2022

Rząd zapowiada ulgi podatkowe dla wspierających Ukrainę

Ministerstwo Finansów poinformowało o chęci wprowadzenia ulg podatkowych dla osób wspierających Ukrainę, jak również dla samych obywateli Ukrainy. Sprawdziliśmy, jakie ulgi podatkowe dla wspierających Ukrainę przewiduje rząd? Przeczytaj i dowiedz się!

4 marca 2022

Czy tajemnica wynagrodzeń nie narusza zasady równego traktowania w zatrudnieniu?

Kwestia wynagrodzeń w wielu firmach jest informacją tajną i owianą tajemnicą. Jednak czy tajemnica wynagrodzeń obowiązująca w zakładzie pracy nie jest sprzeczna z zasadą równego traktowania w zatrudnieniu? Przeczytaj i dowiedz się!

4 marca 2022

Naruszenie dóbr osobistych przez pracodawcę - jak sobie z tym radzić?

Dobro osobiste jest podmiotowym prawem każdego człowieka. Jego ochrona podlega prawu, dlatego naruszenie dóbr osobistych przez pracodawcę może być skierowane nawet na drogę sądową. Jak przeciwdziałać takim zachowaniom? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

4 marca 2022

Odpowiedzialność księgowego wobec biura rachunkowego

Osoba prowadząca biuro rachunkowe zatrudnia księgowych do wykonywania czynności, które często wiążą się z ryzykiem popełnienia błędów. Sprawdź, jak wygląda odpowiedzialność księgowego wobec biura w którym jest zatrudniony. Czy biuro może nałożyć kary?

4 marca 2022

Budowa budynku na wydzierżawionym gruncie – podatek VAT i PIT

Przedsiębiorcy często dokonują inwestycji w ramach działalności. Zdarza się, że inwestycje mogą być dokonywane w obcym środku trwałym, czyli na wydzierżawionym gruncie. Sprawdź, jak powinna zostać rozliczona budowa budynku na wydzierżawionym gruncie!

4 marca 2022

Spółka z o.o. a niedopełnienie obowiązku wykreślenia członka zarządu z KRS

Spółka z o.o. to forma prawna działalności, która w celu prawidłowego funkcjonowania musi mieć powołanych członków zarządu. Co w sytuacji, gdy w spółce tej wyniknie niedopełnienie obowiązku wykreślenia członka zarządu z KRS? Przeczytaj nasz artykuł!

4 marca 2022

Wypadki lub choroby zawodowe powstałe w szczególnych okolicznościach

Czy ustawa o zaopatrzeniu z tytułu wypadków określa, w jakich sytuacjach wypadki lub choroby zawodowe powstałe w szczególnych okolicznościach mogą stanowić uzasadnienie do wypłaty dodatkowych świadczeń? Przeczytaj i sprawdź w artykule!

4 marca 2022

Czy jest dopuszczalna zmiana na fakturze korygującej numeru PESEL na NIP?

Błędy na fakturach oraz faktury korygujące to część codzienności każdego przedsiębiorcy. Zdarzają się przypadki, gdy podatnik dokonujący zakupu poda PESEL zamiast NIP. Czy jest dopuszczalna zmiana na fakturze korygującej numeru PESEL na NIP? Sprawdź!

4 marca 2022

Leasing a najem długoterminowy – korzyści podatkowe w 2022 roku

W ramach Polskiego Ładu ustawodawca wprowadził zmiany w zakresie sprzedaży poleasingowanych pojazdów. Podatnicy zatem coraz częściej zastanawiają się nad najmem długoterminowym. Leasing a najem długoterminowy - czym różnią się te sposoby finansowania?

4 marca 2022

Jak rozliczyć w zeznaniu rocznym dochody małoletniego dziecka?

Jeżeli jesteś rodzicem małoletniego, które nie ukończyło osiemnastego roku życia i otrzymuje dochód, będziesz zobowiązany do rozliczenia jego przychodów w swoim zeznaniu rocznym. Dowiedz się, jak prawidłowo rozlicza się dochody małoletniego dziecka!

4 marca 2022

Ulga mieszkaniowa w PIT - wydatki na własne cele mieszkaniowe część 2

Podatnik sprzedający mieszkanie niekomercyjne ma szansę uniknąć zapłaty podatku, jeżeli powstały przychód przeznaczy na tzw. własne cele mieszkaniowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zidentyfikować wydatki, które obejmuje ulga mieszkaniowa w PIT!

4 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów