Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2025-02-14

Artykuły:

Na co zwrócić uwagę przy finansowaniu samochodu, by uniknąć ukrytych kosztów?

Kupno nowego samochodu może być finansowane różną drogą. Nie tylko za gotówkę, ale również dzięki wykorzystaniu finansowania zewnętrznego. Na jakich zasadach odbywa się ten proces? Na co zwrócić uwagę przy finansowaniu samochodu? Sprawdź!

14 lutego 2025

Dynamiczne combi od Škoda - idealny wybór dla przedsiębiorców

Jesteś przedsiębiorcą i poszukujesz niezawodnego samochodu służbowego? Interesują Cię wyłącznie praktyczne auta, które są ekonomiczne? Poznaj dynamiczne combi od Škoda, które oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań. Sprawdź więcej!

14 lutego 2025

Wystąpienie wspólnika ze spółki z o.o. – sprzedaż udziałów czy umorzenie?

Wystąpienie wspólnika ze spółki z o.o. przez umorzenie udziałów wymaga odpowiedniego ujęcia w księgach rachunkowych. Tekst omawia zasady ewidencji księgowej nabycia, umorzenia oraz finansowania udziałów, wskazując na skutki podatkowe i bilansowe.

14 lutego 2025

Informacja IFT-1/IFT-1R – do czego służy?

Podatnik w Polsce zobowiązany jest do składania różnych informacji podatkowych oraz deklaracji. Czym jest informacja IFT-1/IFT-1R? Czego dotyczy i kto powinien ją złożyć? Sprawdź w naszym artykule dla kogo sporządzenie tej informacji jest obowiązkowe!

14 lutego 2025

Zasiłek opiekuńczy 2025 - ile wynosi i komu się należy?

Zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu, który jest zwolniony od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad chorym dzieckiem lub innym chorym członkiem rodziny. Sprawdź kto ma prawo do tego świadczenia w 2025!

14 lutego 2025

Odwołanie pracownika z urlopu w podatku dochodowym

Sytuacja jaką jest odwołanie pracownika z urlopu w podatku dochodowym przez pracodawcę niesie za sobą określone konsekwencje. Dowiedz się z artykułu czym dokładnie grozi i co oznacza dla pracodawcy oraz samego pracownika!

14 lutego 2025

Formy opodatkowania działalności gospodarczej w Polsce

W Polsce przedsiębiorcy mają do wyboru różne formy opodatkowania działalności gospodarczej. Jaką formę opodatkowania wybrać, aby była najkorzystniejsza? Jak zmienić dotychczasowy sposób opodatkowania? Sprawdź artykuł i dowiedz się więcej!

14 lutego 2025

Zmiany dla obywateli Ukrainy od 1 lipca 2024 roku

Od 1 lipca 2024 roku weszły w życie istotne zmiany dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat planowanych reform w tym zakresie.

14 lutego 2025

Limit pracy w nadgodzinach – kiedy i jak można go zmienić?

W wielu firmach braki kadrowe na poszczególnych stanowiskach powodują, że pozostali pracownicy muszą zostawać po godzinach. Jednakże, wykonywanie obowiązków w godzinach nadliczbowych jest ograniczone ilościowo. Ile wynosi limit pracy w nadgodzinach?

14 lutego 2025

Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?

Bezrobotny może otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, czyli tzw. kuroniówkę, po spełnieniu określonych warunków. Nie przysługuje ona jednak osobie prowadzącej pozarolniczą działalność gospodarczą, gdy ta opłaca preferencyjne składki ZUS. Przeczytaj!

14 lutego 2025

Zagraniczna podróż służbowa właściciela firmy

Właściciele przedsiębiorstw często wyjeżdżają w zagraniczne delegacje. Czy taka zagraniczna podróż służbowa może stanowić koszt uzyskania przychodu? Jak taką podróż poprawnie rozliczyć w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

14 lutego 2025

Ile wynosi ZUS dla nowych firm?

Składki ZUS są znacznym obciążeniem dla osób rozpoczynających prowadzenie własnej działalności, dlatego w przepisach przewidziano wsparcie dla przedsiębiorców. Przeczytaj, ile trwa okres ulgi oraz jaka jest wysokość składek ZUS dla nowych firm.

14 lutego 2025

Ograniczenie poboru zaliczek na podatek dochodowy w działalności

Ograniczenie poboru zaliczek na podatek dochodowy wymaga wniosku podatnika, który musi uprawdopodobnić, że zaliczki byłyby za wysokie w stosunku do podatku należnego. Organ podatkowy jest zobowiązany do podjęcia decyzji. Zobacz więcej!

14 lutego 2025

Niezdolność do pracy pracownika a świadczenie rehabilitacyjne

Pracownicy, którzy wykorzystali w całości maksymalny okres zasiłku chorobowego, lecz nadal są niezdolni do pracy, mogą się ubiegać o świadczenie rehabilitacyjne. Jaki jest wymiar tego świadczenia i warunki jego przyznania? Dowiesz się z artykułu.

14 lutego 2025

Pay and refund w podatku u źródła – jak unikąć konieczności stosowania systemu?

Pay and refund związany jest z poborem podatku u źródła, w ramach którego płatnik może zastosować preferencje, zwolnienie, czy też wyłączenia podatkowe. Na czym polega system pay and refund? Jakie formalności są z nim związane? Przeczytaj i dowiedz się!

14 lutego 2025

Umowa najmu między udziałowcem a spółką z o.o.

Umowa najmu zawarta pomiędzy spółką z o.o. a jej udziałowcem, będącym osobą fizyczną, skutkuje opodatkowaniem przychodu z najmu prywatnego na zasadach ryczałtu. Czym są podmioty powiązane? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

14 lutego 2025

Ewidencja w KPiR przychodów i kosztów podatkowych

Podatkowa księga przychodów i rozchodów jest uproszczoną formą prowadzenia rachunkowości. Na jej podstawie obliczany jest dochód stanowiący podstawę obliczenia podatku. Dowiedz się, jak powinna wyglądać ewidencja w KPiR, aby prawidłowo rozliczyć się z US!

14 lutego 2025

Wynajem mieszkania na kredyt – czy dalej mamy do czynienia z konsumentem?

Kredyt hipoteczny to w wielu przypadkach jedyna możliwość na zakup mieszkania. Stale rosnące ceny za metr wielokrotnie przekraczają zdolność kredytową zainteresowanych. Czy możliwy jest wynajem mieszkania na kredyt? Sprawdź w artykule!

14 lutego 2025

Jak powinno wyglądać stanowisko pracy przy komputerze?

Przepisy Kodeksu pracy wprowadzają obowiązki obciążające pracodawcę z zakresu BHP. Stanowisko pracy, by było prawidłowo przygotowane, musi spełniać standardy. Dowiedz się, jak powinno wyglądać przykładowe stanowisko pracy przy komputerze!

14 lutego 2025

Ulga IP Box – na jakich zasadach jest przyznawana?

Podatnicy prowadzący działalność badawczo-rozwojową mają możliwość skorzystania z preferencji podatkowej PIT w wysokości 5%. Ulga IP Box może być stosowana do dochodów z kwalifikowanych IP. Sprawdź, kto może z niej skorzystać!

14 lutego 2025

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów