0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Korekty w JPK_V7 – wszystko, co musisz wiedzieć!

Przekazując do urzędu informacje o sprzedawanych i nabywanych towarach oraz usługach można popełnić błąd w oznaczeniach JPK_V7. Co zrobić w takiej sytuacji i jak wykazać stosowne korekty w JPK_V7? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

14 stycznia 2021

Zdaniem eksperta

Kto musi składać JPK w 2021 roku?

Kto musi składać JPK_V7 od października 2020 roku i zobowiązany jest do składania w urzędzie pozostałych struktur pliku?

8 stycznia 2021

Księgowość firm

Zmiany podatkowe w 2021 roku - wszystko co musisz wiedzieć

Przepisy podatkowe zmieniają się w coraz szybszym tempie. Pod koniec 2020 roku dużą modyfikację stanowił plik JPK_V7. W kolejnym zmiany obejmą zarówno podatek VAT, podatek dochodowy, jak i inne rozliczenia podatkowe. Poznaj zmiany podatkowe w 2021 roku!

5 stycznia 2021

Księgowość firm

Biegły rewident - najważniejsze informacje

Kim jest biegły rewident i jakie warunki należy spełnić, aby móc pracować w tym zawodzie? Które przedsiębiorstwa podlegają badaniu przez biegłego rewidenta i jaki zakres informacji należy udostępnić firmie audytorskiej? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

23 grudnia 2020

Ordynacja podatkowa

Odliczenie darowizny w trakcie roku - poszerzenie możliwości dzięki Tarczy 4.0!

Wprowadzona tarcza antykryzysowa 4.0 pozwala na dodatkowe odliczenie darowizny w trakcie roku i dotyczy to darowizn przekazanych na rzecz walki z koronawirusem i przeciwdziałania jego skutkom, już w zaliczce na podatek. Sprawdź, najnowsze zmiany!

24 czerwca 2020

Księgowość firm

Stan zatrudnienia w Tarczy Finansowej - jako weryfikacja statusu firmy!

Polscy przedsiębiorcy, którzy zostali dotknięci negatywnymi skutkami ekonomicznymi z powodu koronawirusa, mogą skorzystać ze wsparcia finansowego. Jak liczony jest stan zatrudnienia w Tarczy Finansowej w przypadku mikroprzedsiębiorców? Dowiedz się!

6 maja 2020

Księgowość firm

Tarcza finansowa, czyli wsparcie finansowe dla mikro-, małych, średnich i dużych firm!

W związku trwającym kryzysem gospodarczym rząd ma zamiar wprowadzić kolejne udogodnienia dla przedsiębiorców w ramach tarczy 2.0. Ponadto, jednym z założeń oferowanym przez Polski Fundusz Rozwoju jest tarcza finansowa. Sprawdź, kto może z niej skorzystać!

21 kwietnia 2020

Podatek VAT

Zwrot VAT w 15 dni - skrócony termin dla wybranych branż!

W związku z kryzysem spowodowanym koronawirusem COVID-19, Ministerstwo Finansów i Rozwoju postanowiło wdrożyć tarczę antykryzysową. Jedną z zapowiedzi w prowadzonej transmisji był szybszy zwrot VAT w 15 dni. Kogo obejmie skrócony termin zwrot VAT? Sprawdź

1 kwietnia 2020

Podatki dochodowe

Ulga prorodzinna bez limitu dochodów w przypadku niepełnosprawnych dzieci

Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności dziecka, ale Twoje dochody są zbyt duże, aby otrzymać ulgę na dziecko? Już od przyszłego roku będzie obowiązywała ulga prorodzinna bez limitu dochodów osiąganych przez rodziców! Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 września 2019

Podatek VAT

Obowiązek podatkowy w usługach ciągłych objętych odwrotnym obciążeniem - kiedy?

Czy wiesz, kiedy należy rozliczyć się z fiskusem w związku ze świadczeniem usług o charakterze ciągłym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy powstaje obowiązek podatkowy w usługach ciągłych objętych odwrotnym obciążeniem. Sprawdź!

2 stycznia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów