0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Praca zdalna z innego państwa

Należy się spodziewać, że praca zdalna będzie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem organizacyjnym. Jak w polskim systemie prawnym wygląda praca zdalna z innego państwa? Czy pracownik będzie podlegał opodatkowaniu w Polsce? Sprawdź w poniższym artykule!

18 czerwca 2025

Prawo pracy

Pozorna umowa o pracę a zatrudnienie u kilku pracodawców

Pozorna Umowa o Pracę a Zatrudnienie u Kilku Pracodawców: Meta Opis Zastanawiasz się, czym jest pozorna umowa o pracę i jak ma się do zatrudnienia u kilku pracodawców? Ten meta opis pomoże Ci zrozumieć kluczowe aspekty tych zagadnień!

17 czerwca 2025

Dla Pracownika

Świadectwo pracy - czy należy podać informację o zaległym urlopie wypoczynkowym?

W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy, pracodawca jest obowiązany wydać pracownikowi świadectwo pracy. Czy informacja o wykorzystanym urlopie będzie w nim zawarta? Sprawdź jak w świadectwie będzie wykazany urlop wypoczynkowy!

13 czerwca 2025

Prawo pracy

Monitoring w zakładzie pracy – co wolno pracodawcy

Czym jest monitoring w świetle kodeksu pracy? Kiedy można go wprowadzić w firmie? Gdzie pracodawca nie ma prawa ustawić monitoringu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak można wprowadzić monitoring w zakładzie pracy!

12 czerwca 2025

Dla Pracownika

Zasiłek pogrzebowy w 2025 roku

Zasiłek pogrzebowy przysługuje w razie śmierci osoby ubezpieczonej, która pobierała emeryturę, czy też spełniała warunki do uzyskania świadczeń. Czy można spodziewać się wzrostu zasiłku pogrzebowego w 2025 roku? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

11 czerwca 2025

Urlopy i inne

Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia – zasady, wymiar i rozliczenie

Jeżeli decyzja o udzieleniu urlopu zapadła przed dokonaniem wypowiedzenia, może zachodzić potrzeba proporcjonalnego zmniejszenia tego urlopu. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak rozliczyć urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia.

11 czerwca 2025

Dla Pracownika

Czy prawo do zasiłku dla bezrobotnych może zależeć od przyczyny rozwiązania stosunku pracy?

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych może zależeć od przyczyny rozwiązania stosunku pracy, a konkretnie od tego, czy rozwiązanie nastąpiło z winy pracownika, za porozumieniem stron, czy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Przeczytaj i sprawdź to!

10 czerwca 2025

Prawo pracy

Wysokość zasiłku macierzyńskiego na działalności gospodarczej – pytania, odpowiedzi i wyliczenia

Wysokość zasiłku macierzyńskiego na działalności gospodarczej zależy od wysokości opłacanych składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe oraz od podstawy wymiaru tych składek. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat zasiłku macierzyńskiego.

10 czerwca 2025

Ubezpieczenie ZUS

Ubezpieczenia rolnika - przejście z KRUS na ZUS, a wyliczenie składki zdrowotnej

Zmiana polegająca na ustaniu stosunku ubezpieczenia społecznego rolników w KRUS i przejściu na powszechne ubezpieczenia w ZUS wiąże się z konsekwencjami dotyczącymi rozliczenia składek. Sprawdź szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia rolnika.

9 czerwca 2025

Prawo pracy

Czy pracownik musi uzasadnić wniosek o zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej?

Z uwagi na to, że zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej wiąże się z wystąpieniem pewnych szczególnych okoliczności, pojawia się pytanie, czy pracownik ma obowiązek wykazania w składanym wniosku ich ziszczenia się? Sprawdź odpowiedź!

4 czerwca 2025

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów