0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Wypłata odprawy emerytalnej przed decyzją ZUS - co musisz wiedzieć?

Odprawy emerytalne to powszechne i gwarantowane ustawowo świadczenia, przysługujące pracownikom w związku z przejściem na emeryturę lub rentę. Jedną z kluczowych kwestii jest termin, w jakim powinna być wypłata odprawy emerytalnej przed decyzją ZUS.

15 lutego 2024

Urlopy i inne

Dni wolne za oddanie krwi w 2024 r. a wykonywanie pracy w nadgodzinach

Pracownik posiadający umowę o pracę może wykorzystać dni wolne za oddanie krwi - dzień oddania oraz następujący po nim. Czy pracodawca może odmówić mu wolnego? Kiedy pracownik może zrezygnować z przysługujących mu dni wolnych? Sprawdź więcej w artykule!

12 lutego 2024

Prawo pracy

Liczba przerw w pracy w zależności od wymiaru czasu pracy

Zmiany w przepisach o przerwach w pracy, które weszły w życie 26 kwietnia 2023 roku, mają na celu zapewnienie pracownikom odpowiedniego wypoczynku i ochrony przed nadmiernymi obciążeniami pracą. Jaka przysługuje pracownikowi liczba przerw w pracy? Sprawdź

8 lutego 2024

Prawo pracy

Nierówne traktowanie w pracy - czy zawsze jest to dyskryminacja?

Równość w miejscu pracy to fundament sprawiedliwego i efektywnego środowiska. Niestety, nierówne traktowanie w pracy wciąż jest częstym problemem. Nasuwa się pytanie: czy zawsze jest to dyskryminacja? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

5 lutego 2024

Prawo pracy

OIPE – europejska emerytura. Nowe możliwości oszczędzania na emeryturę.

Ogólnoeuropejski Indywidualny Produkt Emerytalny (OIPE) to nowy produkt emerytalny, który został wprowadzony w Polsce w 2023 roku. Jest to dobrowolna forma ubezpieczenia społecznego, która ma na celu zapewnienie dodatkowego dochodu na starość. Sprawdź!

31 stycznia 2024

Prawo pracy

Nowelizacja Kodeksu pracy to nowe obowiązki pracodawców wobec kierowców zawodowych

Nowelizacja Kodeksu pracy wprowadziła nowe obowiązki pracodawców wobec kierowców, którzy wysyłani są w międzynarodowe trasy. Zmiany są skutkiem wdrożenia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1152 z 20 czerwca 2019 roku. Sprawdź!

29 stycznia 2024

Prawo pracy

Czy wydatki na szkolenie pracownika, które opłaca pracodawca, stanowią przychód podatkowy?

Szkolenia pracowników służą w podnoszeniu jakości ich pracy, jednakże mogą również stanowić skuteczny środek do motywacji pracowników. Czy wydatki na szkolenie pracownika opłacane przez pracodawcę, stanowią dla niego przychód do opodatkowania? Sprawdź!

26 stycznia 2024

Prawo pracy

Dodatek za szczególne warunki pracy nie będzie już liczony do płacy minimalnej

Od 1 stycznia 2024 roku dodatek za szczególne warunki pracy zostanie wyłączony z minimalnego wynagrodzenia za pracę. Oznacza to, że przy ustalaniu, czy wynagrodzenie pracownika jest co najmniej równe minimalnemu wynagrodzeniu, nie będzie on uwzględniany.

23 stycznia 2024

Prawo pracy

Umowa przedwstępna - czy można się z niej wycofać?

Umowa przedwstępna to dokument, który zobowiązuje strony do zawarcia w przyszłości umowy o pracę na określonych warunkach. Dowiedz się jakie postanowienia powinna zawierać umowa przedwstępna oraz jakie konsekwencje niesie nie dotrzymanie tych gwarancji!

16 stycznia 2024

Prawo pracy

Czym jest porozumienie ramowe w sprawie transgranicznej telepracy?

Porozumienie ramowe w sprawie transgranicznej telepracy to umowa międzynarodowa, która umożliwia pracownikom wykonującym pracę zdalną z innego państwa członkowskiego UE niż państwo ich zamieszkania. przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

11 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów