Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

W jakim dniu kończy się umowa na zastępstwo?

Umowa na zastępstwo jest jednym z rozwiązań pozwalających pracodawcy elastycznie zarządzać sprawami zatrudnienia, dostosowując liczbę pracowników i czas trwania stosunków pracy do rzeczywistych potrzeb. Dowiedz się więcej na ten temat!

27 grudnia 2024

Prawo pracy

Niewypłacalność pracodawcy

Dla pracowników niewypłacalność pracodawcy wiąże się z zagrożeniem niezaspokojenia ich podstawowych potrzeb życiowych, w związku z faktyczną utratą źródła utrzymania. Czy są przepisy, które służą ograniczeniu tego zagrożenia? Sprawdź!

24 grudnia 2024

Ubezpieczenie ZUS

Emerytura wojskowa a składki ZUS ze zlecenia

Emerytura wojskowa jest świadczeniem pieniężnym przysługującym żołnierzom zwolnionym z zawodowej służby wojskowej. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy emeryt wojskowy będący zleceniobiorcą podlega ubezpieczeniom społecznym.

23 grudnia 2024

Prawo pracy

Sygnalista - kto może nim być?

Zgłaszając nieprawidłowości, można przyczynić się do poprawy warunków pracy i zapobiec nielegalnym praktykom. Kim jest sygnalista i jak nim zostać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak skorzystać z ochrony prawnej sygnalistów.

23 grudnia 2024

Prawo pracy

Monitoring na stołówce i szatni pracowniczej – czy jest dopuszczalny?

Rozwój technologii pozwala na wprowadzanie nowoczesnych metod kontroli pracowników w organizacji. Na jakie metody weryfikacji swoich pracowników mogą pozwalać sobie firmy? Czy Monitoring na stołówce i szatni pracowniczej jest legalny? Sprawdź!

20 grudnia 2024

Prawo pracy

Pozorna likwidacja stanowiska pracy jako przyczyna rozwiązania umowy

Rozwiązanie umowy na czas nieokreślony powinno zostać dobrze uzasadnione. Pozorna likwidacja stanowiska pracy może mieć wiele negatywnych konsekwencji dla pracodawcy. Kiedy i jaki powód jest wiarygodny? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

20 grudnia 2024

Prawo pracy

Informacja o wypłacie odprawy emerytalnej w świadectwie pracy

Świadectwo pracy jest istotnym dokumentem z perspektywy rozpoczęcia nowego zatrudnienia. Czy informacja o wypłacie odprawy emerytalnej w świadectwie pracy musi się w nim znaleźć? Czy odnotowanie tego zdarzenia jest istotne? Odpowiadamy w artykule!

19 grudnia 2024

Prawo pracy

Ponowne zatrudnienie a zasada kontynuacji dokumentacji pracowniczej

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie zatrudnić byłego pracownika. Należy jednak wiedzieć co się z tym wiąże. Na czym polega zasada kontynuacji dokumentacji pracowniczej i kiedy trzeba ją stosować? Odpowiadamy w artykule. Przeczytaj!

19 grudnia 2024

Prawo pracy

Czy wyżywienie dla pracowników może być finansowane z zfśs?

Wyżywienie dla pracowników to w niektórych sytuacjach obowiązek pracodawcy. Kiedy pojawia się możliwość finansowania posiłków z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych? Co warto wiedzieć? Sprawdź i dowiedz się więcej z artykułu!

12 grudnia 2024

Prawo pracy

Jak ustalić wynagrodzenie za zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej?

Od kilku lat obowiązuje zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej. Za czas zwolnienia od pracy przysługuje pracownikowi prawo do wynagrodzenia. Jak ustalić wysokość tego wynagrodzenia? Przeczytaj i dowiedz się!

11 grudnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów