0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Środki trwałe

Koszty kredytu po zbyciu środka trwałego - jak prawidłowo rozliczyć?

Przedsiębiorco! Wziąłeś kredyt na zakup środka trwałego dla swojej firmy, który następnie został odsprzedany? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy koszty kredytu po zbyciu środka trwałego nadal mogą być klasyfikowane jako koszty uzyskania przychodów!

19 lutego 2021

Podatek VAT

Metoda kasowa VAT przy sprzedaży z allegro - warto wiedzieć

Wystawianie artykułów na sprzedaż przy użyciu platform handlowych takich jak allegro jest bardzo popularne. W artykule zostanie przedstawiona metoda kasowa VAT przy sprzedaży z allegro, jako przykładowa forma rozliczania podatku. Dowiedz się więcej!

15 lutego 2021

Podatki dochodowe

Danina solidarnościowa - kto musi ją zapłacić

Danina solidarnościowa jest nową instytucją opodatkowania dochodu. Kto jest zobligowany do jej płacenia? W jaki sposób oblicza się wysokość daniny solidarnościowej oraz jaki jest termin jej zapłaty? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

13 stycznia 2021

Ordynacja podatkowa

Schematy podatkowe MDR - przedłużenie terminu przekazywania informacji!

Obowiązek przekazywania organom podatkowym informacji o schematach podatkowych MDR jest następstwem powstania nowych regulacji dyrektywy. Czym są schematy podatkowe MDR? Kto ma obowiązek raportowania? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 lipca 2020

Podatki dochodowe

Sprzedaż nieruchomości a prawo do zwolnienia z opodatkowania

Czy sprzedaż nieruchomości może być zwolniona z opodatkowania? Czym są koszty odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co należy zrobić aby uniknąć obowiązku zapłacenia podatku przy sprzedaży mieszkania.

25 czerwca 2020

Ordynacja podatkowa

Zabezpieczanie kursów walut jako instrumenty finansowe – przychody i koszty podatkowe

Walutowe transakcje terminowe, w kontekście podatku od osób prawnych, wykorzystuje się w celu zabezpieczenia przedsiębiorstw przed niekorzystnymi zmianami kursów walut. Instrumenty finansowe a zabezpieczenia kursów walut - od czego zależy? Przeczytaj!

19 czerwca 2020

Podatki dochodowe

Ulga na złe długi w CIT i PIT na przykładach

Jakie są warunki stosowania ulgi na złe długi w CIT i PIT? Jak i kiedy dokonać korekty? Przeczytaj i dowiedz się, na jakich zasadach działa ulga na złe długi oraz co zrobić aby nie popełnić błędów w dokonywaniu korekt niezapłaconych zobowiązań.

12 maja 2020

Podatek VAT

Jakie szykują się zmiany w VAT od 1 lipca 2020?

Przepisy ustawy o VAT pozwalają prawodawcy wprowadzać zmiany w trybie ciągłym. Ustawodawca, wprowadza zmiany w VAT od 1 lipca 2020, podejmując kolejne działania, których celem jest uproszczenie systemu, równocześnie zachowując jego uszczelnienie. Sprawdź!

6 maja 2020

Podatek VAT

Ulga na złe długi - jak skorzystać gdy dłużnik nie jest już vatowcem?

Co zrobić, gdy po dokonaniu transakcji i rozliczeniu podatków, kontrahent nam nie zapłacił? Brak zapłaty pozwala odliczyć zapłacony już podatek VAT. Ulga na złe długi - jakie są warunki aby z niej skorzystać, gdy kontrahent przestał być vatowcem?

21 kwietnia 2020

Podatek VAT

Rozliczanie zaliczek w biurach podroży a późniejsze faktury do paragonu

Branża turystyczna jest specyficzną formą świadczenia usług, przynajmniej dla prawa podatkowego. Czy biura turystyczne mają obowiązek ewidencji zaliczek na kasie fiskalnej? Jak rozliczać marze? Sprawdź, Rozliczanie zaliczek w biurach podroży

11 marca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów