0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Pożyczki dla pracowników – implikacje w PIT, VAT, PCC

Pożyczki dla pracowników to jedna z form wsparcia zatrudnionych przez pracodawcę, udzielane zazwyczaj na preferencyjnych zasadach. Jak wygląda kwestia opodatkowania? Czy pracownik musi zapłacić podatek? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

18 kwietnia 2020

Podatek VAT

Należyta staranność w VAT a orzecznictwo podatkowe

Może się zdarzyć sytuacja, w której dostawca nie wykaże VAT i tym samym dopuści się przestępstwa podatkowego, za które może zostać pociągnięty również nabywca w stosunku do transakcji z jego udziałem. Jak wygląda należyta staranność w VAT, w artykule!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Przekazanie nagrody pieniężnej w konkursie zorganizowanym dla klientów

Organizujesz konkursy, sprawdź w jaki sposób powinno być opodatkowane przekazanie nagrody pieniężnej, kto jest zobowiązany do zapłaty podatku a kto może skorzystać ze zwolnienia, jakie są limity? Przeczytaj artykuł i zobacz jak rozliczyć się z urzędem!

25 czerwca 2022

Ewidencje księgowe

Odpisy aktualizujące jako koszt i przychód podatkowy

Tworzenie odpisów aktualizujących należności ma na celu uwzględnienie stopnia prawdopodobieństwa ich zapłaty. Kiedy odpisy aktualizujące można uznać za koszt czy też przychód podatkowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Samochód w firmie

Karty paliwowe a prawo do odliczenia VAT w świetle wyroku TSUE

Zapłata za paliwo z wykorzystaniem kart paliwowych jest powszechną praktyką firm posiadających flotę samochodową. Istnieje jednak wątpliwość czy od zakupionego paliwa poprzez karty paliwowe możliwe jest odliczenie VAT. Wyjaśniamy tę kwestię.

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Przejście z metody kasowej na zwolnienie podmiotowe a VAT

Metoda kasowa VAT może być atrakcyjnym rozwiązaniem dla małych podatników VAT. Zdarzyć się jednak może, że podatnik po pewnym czasie będzie chciał wrócić do zwolnienia z VAT. Jak wygląda przejście z metody kasowej na zwolnienie podmiotowe? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Sprzedaż nieruchomości przez małżonków - praktyczne wskazówki

Sprzedaż nieruchomości przez małżonków może być nie lada wyzwaniem w przypadku gdy nieruchomość stanowiła środek trwały w firmie jednego z małżonków i służyła ona działalności opodatkowanej. Dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć taką sprzedaż!

18 marca 2022

Podatki dochodowe

Działalność rolnicza a bezpośrednia sprzedaż produktów

Działalność rolnicza co do zasady nie jest działalnością gospodarczą. Jaka jest kluczowa różnicą? Co wchodzi w zakres działalności rolniczej a co w zakres działalności gospodarczej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

7 lutego 2022

Podatki dochodowe

Uzyskanie certyfikatu rezydencji podatkowej - jak wygląda procedura?

Swoboda przemieszczania się i związana z tym możliwość osiągania korzyści finansowych stwarza obowiązek do potwierdzenia miejsca opodatkowania osiągniętych dochodów. Jak wygląda uzyskanie certyfikatu rezydencji podatkowej w Polsce?. Dowiedz się!

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Kopia certyfikatu rezydencji - kiedy można się nią posługiwać?

Certyfikat rezydencji to dokument, który zaświadcza o miejscu zamieszkania, wydany dla celów podatkowych. Czy podatnicy muszą posługiwać się zawsze oryginalną wersją certyfikatu? do czego może służyć kopia certyfikatu rezydencji? Przeczytaj artykuł!

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów