Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Szkody wyrządzone przez AI – kto za nie odpowiada?

W następstwie szybkiego rozwoju sztucznej inteligencji zostały przygotowane nowe regulacje przez Unie Europejską. Regulacje te dotyczą sytuacji w których występują szkody wyrządzone przez AI. Przedstawiamy skutki oraz zakres odpowiedzialności twórców.

15 lutego 2024

Prawa autorskie

Dzieła stworzone przez AI – czy należy im się ochrona prawna?

Stały rozwój algorytmów powoduje, że dzieła stworzone przez AI są zbliżone do dzieł stworzonych przez człowieka. Wyjaśnimy zatem do kogo należą prawa autorskie za dzieło stworzone przez AI i kto odpowiada za dzieła stworzone przez sztuczną inteligencję!

8 lutego 2024

Prawo gospodarcze

Sztuczna inteligencja – regulacje UE związane z ochroną przed ryzykiem

Sztuczna inteligencja to technologia, która istnieje od dawna, ale dopiero ostatnio stała się popularna. W związku z tym, że może mieć pozytywny i negatywny wpływ na nasze życie, konieczne jest opracowanie odpowiednich regulacji prawnych. Sprawdź!

7 lutego 2024

Prawo spółek

Kurator dla spółki z o.o. w postępowaniu podatkowym a zakres jego umocowania

Spółka z o.o. musi mieć organy reprezentujące. Gdy ich zabraknie, spółka nie może prowadzić swoich spraw i uczestniczyć w postępowaniach administracyjnych i sądowych. W takim przypadku wyznaczany jest kurator dla spółki. Do czego jest powoływany? Sprawdź!

2 lutego 2024

Prawo pracy

Przeniesienie służbowe na umowie o pracę a zwrot kosztów

W przypadku pracowników, których dotyczy przeniesienie służbowe, mogą otrzymać od pracodawcy zwrot kosztów przeniesienia oraz zasiłek na zagospodarowanie i osiedlenie się. Jak dokonać rozliczenia takich kosztów oraz są zwolnione z podatku dochodowego?

24 stycznia 2024

Windykacja

Zarząd przymusowy na przedsiębiorstwie a nieuczciwi dłużnicy

Zarząd przymusowy na przedsiębiorstwie to zabezpieczenie, które może zostać zastosowane na rzecz wierzyciela, aby zabezpieczyć roszczenia pieniężne. Czy wiesz, że polega on na odebraniu dłużnikowi praw do zarządzania firmą przy jej dalszym prowadzeniu?

19 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Przewóz osób - jakie są wymagania prawne?

Zamierzasz zarabiać na przewozie osób? Pamiętaj, że samo prawo jazdy nie wystarczy, bowiem musisz mieć dokument uprawniający Cię do przewozu osób. Przeczytaj artykuł i sprawdź, co musisz zrobić, aby otrzymać pozwolenie na przewóz osób!

19 stycznia 2024

Windykacja

Uproszczona egzekucja z nieruchomości – kiedy jest możliwa?

Sama procedura egzekucyjna jest skomplikowana, natomiast uproszczona egzekucja z nieruchomości może być korzystnym rozwiązaniem dla wierzyciela, który chce odzyskać pieniądze od dłużnika w jak najkrótszym czasie. Kiedy jednak jest możliwa? Sprawdź!

18 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Stypendium socjalne a strata podatkowa z ubiegłych lat rodzinnej firmy

Osoby, które chcą studiować, ale niestety nie mogą sobie na to pozwolić ze względu na trudną sytuację rodzinną mogą ubiegać się o stypendium socjalne. Jak należy udowodnić swoją trudną sytuację finansową? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Ulga prorodzinna a praca zarobkowa dziecka

Ulga prorodzinna inaczej ulga podatkowa na dziecko ma na celu odciążenie finansowe rodziców, którzy wychowują małoletnie dzieci. Co jednak w przypadku, kiedy nasze dziecko wykonuje pracę? Ile może zarobić, aby dalej móc korzystać z ulgi? Sprawdź!

17 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów