0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W ubezpieczeniach ZUS

W ubezpieczeniach ZUS

Składka chorobowa zapłacona po terminie nie pozbawi zasiłku przedsiębiorcy – zmiany od 1 stycznia 2022 roku

Do tej pory składka chorobowa opłacona po terminie pozbawiała przedsiębiorcę prawa do zasiłku chorobowego. Przepisy te są bardzo restrykcyjne. Jednak już od nowego roku przepisy te się zmienią! Przeczytaj o nadchodzących zmianach!

25 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Składka zdrowotna nadpłacona zostanie zwrócona przez ZUS

Składka zdrowotna od 2022 roku za sprawą nowego ładu nie będzie już mogła pomniejszać podatku co więcej będzie ona opłacana od dochodu. Co jeśli składka ta zostanie nadpłacona? Jak będzie można ją odzyskać? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

1 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Ubezpieczenia społeczne – jakie zmiany obowiązują od 18 września 2021 roku

3 września 2021 roku została opublikowana w Dzienniku Ustaw ustawa o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw. Jaki zmienią się ubezpieczenia społeczne? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

1 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Składka zdrowotna osoby współpracującej po wejściu w życie Nowego Ładu

Czy zatrudnienie członków rodziny po wprowadzeniu Nowego Ładu będzie opłacalne? Ile wyniesie składka zdrowotna osoby współpracującej? Czy przedsiębiorca będzie mógł odliczyć ją od podatku dochodowego? Wyjaśniamy tą kwestię w artykule!

25 stycznia 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Nowa Tarcza Antykryzysowa – od 23 lipca złóż wniosek!

Tarcza antykryzysowa stanowi spore wsparcie dla przedsiębiorców. Od 23 lipca rusza kolejna pula dofinansowań, ale dla określonych grup. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat nowych dofinansowań z ZUS-u dla przedsiębiorców!

19 października 2021

W ubezpieczeniach ZUS

Masowe kontrole zwolnień lekarskich!

Ponownie rozpoczęły się kontrole zwolnień lekarskich przeprowadzane przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Co w sytuacji, kiedy kontrolerzy stwierdzą nieprawidłowe wykorzystywanie L4? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

17 stycznia 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Wniosek o zwolnienie ze składek możesz złożyć tylko do 30 czerwca!

Przedsiębiorcy zainteresowani skorzystaniem ze zwolnienia ze składek ZUS w ramach Tarczy 9.0 powinni się śpieszyć. Zostało niewiele czasu! Wniosek o zwolnienie ze składek RDZ-B7 będzie można składać tylko do północy 30 czerwca 2021 roku!

25 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Jednolity Plik Ubezpieczeniowy będzie obowiązywał już do 2023 roku?

Zgodnie z nowa strategią ZUS-u to on będzie informował przedsiębiorcę o wysokości składek. Aby to było możliwe, zostanie wprowadzony Jednolity Plik Ubezpieczeniowy. Czy wiadomo już, od kiedy będzie on obowiązywał? Przeczytaj i dowiedz się o JPU!

18 marca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Czekają nas podwyżki emerytur?

Emeryci i renciści co roku czekają na zmianę wysokości ich świadczeń. Czy mogą liczyć na szybkie podwyżki emerytur? Czy waloryzacja środków na kontach ubezpieczonych sprawi że emeryci i renciści otrzymają większe świadczenia? Przeczytaj i sprawdź!

25 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Bon turystyczny dla emerytów i rencistów

enat przygotował propozycję zmiany w ustawie o polskim bonie turystycznym – chce poszerzyć grupę uprawnioną do takiego świadczenia o osoby pobierające emerytury i renty. Kiedy będzie dostępny bon turystyczny dla emerytów i rencistów?

25 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy po raz kolejny wydłużony!

Wsparcie rodziców, którzy muszą pozostać w domu ze swoimi pociechami z powodu zamknięcia żłobków i przedszkoli, jest kluczowe. Dlatego dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony po raz kolejny. Dowiedz się, do kiedy można go pobierać!

25 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Składki ZUS w 2022 roku wzrosną!

Jak co roku przedsiębiorcy muszą przygotować się na to, że w 2022 roku zapłacą wyższe składki ZUS. Dzięki założeniom projektu budżetu państwa można oszacować ich wysokość. Przeczytaj i sprawdź, jakie składki będzie płacić przedsiębiorca w 2022 roku!

25 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

500 plus wypłaci ZUS nie gmina!

Świadczenie 500 plus jest wypłacane na ogromną skalę. W projekcie jest zmiana przepisów. Czy od nowego roku świadczenie będzie wypłacane przez ZUS? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat zmiany instytucji obsługującej 500 plus!

13 grudnia 2021

W ubezpieczeniach ZUS

Przekaż do ZUS-u zaświadczenie o zarobkach, jeśli pobierasz świadczenie przedemerytalne

Osoby uprawnione do świadczeń i zasiłków przedemerytalnych muszą niezwłocznie poinformować ZUS o podjęciu działalności zarobkowej. Ponadto powinni przekazać do ZUS-u zaświadczenie o zarobkach. Przeczytaj i sprawdź, do kiedy mają czas!

26 maja 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Emerytura bez podatku już od przyszłego roku!

Według zapowiedzi autorów Polskiego Ładu na reformie podatkowej skorzystają również seniorzy. Kogo będą dotyczyć zmiany i od kiedy miałyby obowiązywać? Czy emerytura bez podatku znacznie polepszy sytuację finansową świadczeniobiorców? Sprawdź!

11 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów