Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Księgowy

Kasy rejestrujące

Ewidencja zwrotu towarów i reklamacji oraz pomyłek na kasie fiskalnej

Prowadząc sprzedaż na kasie fiskalnej sprzedawca musi liczyć się z możliwością wystąpienia zwrotów bądź pomyłek w ewidencjonowaniu. Wówczas konieczna jest ewidencja zwrotu towarów oraz ewidencja oczywistych pomyłek. Sprawdź, jakie dane powinny zawierać!

22 lipca 2022

Środki trwałe

Inwentaryzacja środków trwałych - termin i metody przeprowadzania

Inwentaryzacja środków trwałych to element obligatoryjny dla przedsiębiorców którzy prowadzą rachunkowość w formie ksiąg handlowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie zasady obowiązują przy sporządzaniu tego dokumentu i co powinno się w nim znaleźć!

22 października 2021

Ewidencje księgowe

Inwentaryzacja towarów w księgach rachunkowych - ujęcie niedoborów i nadwyżek towarów

Inwentaryzacja towarów w księgach rachunkowych jest jedną z czynności związanych z prowadzeniem działalności. Przy dokonywaniu danej czynności może wystąpić nadwyżka albo niedobór towarów. W artykule odpowiemy, jak wygląda ich rozliczenie.

21 czerwca 2022

Kasy rejestrujące

Zwolnienie z kasy fiskalnej w 2021 roku - kiedy i komu będzie przysługiwać?

Przedsiębiorca po spełnieniu odpowiednich wymogów może korzystać ze zwolnienia z ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. W jakim przypadku obowiązuje zwolnienie z kasy fiskalnej? Czy są jakieś zmiany odnośnie do zwolnienia z kasy od 2021r.?

5 maja 2021

Księgowość firm

Zwolnienie z kasy ze względu na rodzaj płatności - komu przysługuje? (cz.2)

Kasa fiskalna jest znanym narzędziem wśród podatników. Jednak czy każdy z przedsiębiorców prowadzących działalność ma obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej? Zwolnienie z kasy ze względu na rodzaj płatności, sprawdź jak to działa?

17 lutego 2021

Księgowość firm

Podróż służbowa - małe kompendium wiedzy

Podróż służbowa to zdarzenie, które często wiąże się z powstaniem wielu wątpliwości u przedsiębiorcy. Jak dokumentować wydatki, wyliczyć diety i co na ten temat mówią przepisy? Odpowiedź na to i wiele innych pytań przedstawiamy w artykule. Sprawdź!

23 sierpnia 2021

Księgowość firm

Sprzedaż doładowań do telefonów - jak rozliczyć?

Doładowania telefonów są jednym z najbardziej powszechnie dostępnych usług. Praktycznie wszędzie można je kupić. Jednakże czym jest sprzedaż doładowań i kiedy od ich sprzedaży powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT? Odpowiedź w naszym artykule!

5 maja 2021

Księgowość firm

Uproszczona procedura udzielania zamówień publicznych - kiedy ma zastosowanie?

Na czym polega uproszczona procedura udzielania zamówień publicznych? Kiedy istnieje możliwość jej zastosowania? Jakie tryby udzielania zamówień można wyróżnić w procedurze uproszczonej? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na wymienione pytania.

19 października 2021

Księgowość firm

Obowiązki magazynowe w podatkowej księdze przychodów i rozchodów

Prowadzenie magazynu w działalności nie należy do najprostszych zadań. Przedsiębiorca powinien wiedzieć, że niektóre obowiązki magazynowe mają odzwierciedlenie w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

6 stycznia 2022

Środki trwałe

Amortyzacja telefonu komórkowego - którą metodę wybrać?

Niemal każdy przedsiębiorca prowadząc firmę korzysta z telefonu komórkowego. Czy wiesz, jak powinna poprawnie przebiegać amortyzacja telefonu komórkowego? Czy w ogóle powinno się jej dokonywać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 sierpnia 2022

Księgowość firm

Zatrudnienie prezesa w spółce - sposoby zatrudnienia i rozliczenia

Zatrudnienie prezesa w spółce na podstawie umowy o pracę czy umowy zlecenia? Na czym polega różnica? Jak zatrudnić prezesa zarządu jednoosobowej spółki z o.o.? Czym jest uchwała wspólników? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

14 stycznia 2022

Sprawozdawczość

Podmioty powiązane w JPK V7 a oznaczenie TP - cz. II

Nowy plik JPK V7 wprowadza dodatkowe obowiązki ewidencyjne. Dotyczą one także podmiotów powiązanych. Zastanawiasz się czym jest symbol "TP"? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy należy wykazywać podmioty powiązane w JPK V7 z oznaczeniem "TP".

10 grudnia 2021

Kasy rejestrujące

Jak długo należy przechowywać paragony fiskalne?

Wielu podatników zobowiązanych jest do dokumentowania sprzedaży dokonanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych za pomocą kasy fiskalnej. Zobacz,jak długo należy przechowywać paragony z kasy fiskalnej!

24 czerwca 2021

Kasy rejestrujące

Ujęcie błędnych paragonów z kasy fiskalnej w KPIR

Podatnicy ewidencjonujący sprzedaż na kasie fiskalnej niejednokrotnie mogą spotykać się ze zwrotem towarów lub wystąpieniem oczywistych pomyłek. Jak należy postępować, aby ujęcie błędnych paragonów zaksięgować poprawnie zewidencjonowane w KPIR? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Kasy rejestrujące

Błędny paragon z kasy fiskalnej – ewidencja i księgowanie

Obowiązek ewidencji sprzedaży na kasie rejestrującej wynika bezpośrednio z ustawy o VAT. Rejestrując sprzedaż na kasie nie łatwo uniknąć pomyłek. Należy je jednak ewidencjonować w określony przepisami sposób. Jak ująć błędny paragon z kasy fiskalnej?

5 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów