Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Podatki dochodowe

Wypłata wynagrodzenia prokurentowi w estońskim CIT - rozliczenie

Estoński CIT może okazać się bardzo atrakcyjną formą opodatkowania dla wielu podmiotów. Czy wiesz, kiedy wypłata wynagrodzenia prokurentowi w estońskim CIT stanowi ukryty zysk? Czy od takiej wypłaty należy zapłacić podatek dochodowy od osób prawnych?

26 sierpnia 2024

Podatek VAT

Faktura uproszczona może być paragonem - sprawdź w jakich przypadkach!

Paragon jako faktura uproszczona? To możliwe. W niektórych sytuacjach przepisy dopuszczają ujęcie wydatków w ewidencjach na podstawie paragonu. Dowiedz się, kiedy przedsiębiorca może wystawić fakturę uproszczoną i jakie dane muszą się na niej znaleźć!

26 sierpnia 2024

Podatek VAT

Eksport towarów poza UE przez nievatowca na gruncie VAT

Czy wiesz, jak eksport towarów poza UE powinien rozliczyć podatnik zwolniony z VAT? Dowiedz się, czy taka transakcja ma wpływ na limit zwolnienia z podatku VAT i czy powoduje obowiązek rejestracji do VAT UE! Sprawdź, jak wystawić fakturę bez VAT!

26 sierpnia 2024

Podatek VAT

GTU przy sprzedaży zwolnionej z VAT - czy należy je stosować?

Kody GTU, czyli szczególne oznaczenia grup towarów i usług, są co do zasady obowiązkowe dla czynnych podatników VAT. Co jednak w przypadku sprzedaży zwolnionej z VAT? Czy stosowanie kodów GTU przy sprzedaży zwolnionej z VAT jest obowiązkiem podatnika?

23 sierpnia 2024

Podatek VAT

Limit zwolnienia z VAT przy wznowieniu działalności

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedsiębiorca podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Musi jednak wiedzieć, jak wznowienie działalności wpływa na limit zwolnienia z VAT. Przedstawiamy, jak ustalić limit zwolnienia z VAT przy wznowieniu działalności!

23 sierpnia 2024

Ordynacja podatkowa

Nielegalny pobór energii a zapłata akcyza

Nielegalny pobór energii budzi wiele wątpliwości na temat ustalenia podatnika podatku akcyzowego. Sprawdź, jak ustalić winnego takiej sytuacji i kto odpowiada za opłacenie podatku w danej sytuacji i czy można odwoływać się od zapłaty podatku!

23 sierpnia 2024

Podatki dochodowe

Wypłata dywidendy na estońskim CIT - podstawa opodatkowania

Czym charakteryzuje się spółka na estońskim CIT? Jak wygląda wypłata dywidendy na estońskim CIT i co jest podstawą opodatkowania? Co gdy spółka podejmie decyzję o rezygnacji z opodatkowania estońskim CIT? Przeczytaj i dowiedz się!

23 sierpnia 2024

Samochód w firmie

Wynajem samochodu osobowego a kilometrówka

Decydując się na wynajęcie samochodu w firmie, warto zapoznać się z zasadami rozliczania wydatków samochodowych związanych z wynajmem. Dowiedz się, jakie wydatki oraz w jakiej wysokości można odliczać w KUP gdy następuje wynajem samochodu w firmie!

22 sierpnia 2024

Ordynacja podatkowa

Tajemnica przedsiębiorstwa a dostęp do informacji publicznej

Tajemnica przedsiębiorstwa to pojęcie prawne, które obejmuje informacje posiadające wartość gospodarczą, chronione przed powszechnym dostępem. Sprawdź, kiedy można powołać się na tajemnicę przedsiębiorstwa, aby ograniczyć ujawnienie pewnych danych.

22 sierpnia 2024

Ordynacja podatkowa

Podatek od nieruchomości a użytkowanie wieczyste

Czy wiesz, kto jest odpowiedzialny za zapłatę podatku, gdy na gruncie w użytkowaniu wieczystym powstaje budynek? Jakie są obowiązki podatkowe użytkownika wieczystego? Jak użytkowanie wieczyste wpływa na własność nieruchomości! Poznaj odpowiedzi na pytania

22 sierpnia 2024

Ordynacja podatkowa

Wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji podatkowej

Wstrzymanie wykonania decyzji podatkowej jest możliwe na wniosek podatnika, jeśli spełni on określone warunki. Przedstawiamy wzór wniosku o wstrzymanie wykonania takiej decyzji wraz z omówieniem. Sprawdź, kiedy możesz złożyć taki wniosek.

21 sierpnia 2024

Podatek VAT

Odliczenie podatku VAT poprzez korektę JPK

Dokonałeś zakupu i po dłuższym czasie znalazłeś fakturę dokumentującą wydatek? Zastanawiasz się, czy możliwe jest odliczenie podatku VAT poprzez korektę JPK? Jakie w tej sytuacji obowiązują terminy odliczenia? Wyjaśniamy w artykule!

21 sierpnia 2024

Transakcje zagraniczne

Opodatkowanie zagranicznej spółki kontrolowanej położonej na terenie innego kraju UE

Zlokalizowanie spółki w innym kraju niż Polska nie oznacza, że uzyska ona status jednostki kontrolowanej. Jakie zatem warunki należy spełnić i jak wygląda opodatkowanie zagranicznej spółki kontrolowanej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

21 sierpnia 2024

Podatki dochodowe

Usługi o niskiej wartości dodanej a dokumentacja cen transferowych

Przedsiębiorco, poznaj zasady safe harbour oraz wytyczne OECD, aby prawidłowo rozliczać usługi o niskiej wartości dodanej w transakcjach między podmiotami powiązanymi. Sprawdź, jakie obowiązki dokumentacyjne występują w takiej sytuacji!

20 sierpnia 2024

Podatki dochodowe

Zatrzymanie zysku w spółce - jakie wywołuje konsekwencje podatkowe?

Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych mogą zdecydować się na zatrzymanie zysku w spółce. Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje zatrzymanie zysku i jak poprawnie należy dokonać rozliczenia? Wyjaśniamy szczegóły w artykule!

20 sierpnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów