0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Samochód w firmie

Samochód będący środkiem trwałym w firmie - rozliczenie

Podatnik, który użytkuje samochód będący środkiem trwałym w firmie, w zależności od sposobu jego użytkowania, odliczy 100% lub 50% podatku VAT od wydatków związanych z tym pojazdem. Sprawdź, jak poprawnie należy rozliczyć takie wydatki na gruncie PIT!

19 maja 2021

Podatek VAT

Faktura VAT w formacie PDF - wydanie w świetle ustawy o VAT

Coraz częściej faktura VAT w formacie PDF zastępowana jest tradycyjnymi fakturami w formie papierowej. Dowiedz się. jakie warunki przedsiębiorca ma obowiązek spełnić, aby mieć możliwość wysyłania faktur kontrahentowi w formie elektronicznej!

29 czerwca 2021

Podatki dochodowe

Podatek od przychodów z budynków w PIT w praktyce - część 2

Podatek od przychodów z budynków to nowa wersja podatku minimalnego, która została wprowadzona w styczniu 2019 roku. Dotyczy budynków wpisanych do ewidencji środków trwałych. Dowiedz się, jak obliczyć podatek od przychodów z budynków w PIT w praktyce!

11 lutego 2022

Podatki dochodowe

Podatek od przychodów z budynków w PIT w praktyce - część 1

Podatek od przychodów z budynków od 1 stycznia 2019 obejmuje większy zakres nieruchomości niż dotychczas. Podatnikami mogą stać się również np. firmy leasingowe. Dowiedz się, co jest przedmiotem opodatkowania i na jakich zasadach działa ten nowy podatek!

11 października 2020

Ordynacja podatkowa

Wydatek na CSR - czy można ująć w rachunku podatkowym?

Prowadzone przedsiębiorstwa oprócz dążenia do maksymalizacji zysku, coraz częściej przyjmują współodpowiedzialność za społeczne potrzeby środowiska, w którym funkcjonują. Czy poniesiony przez firmę wydatek na CSR można ująć w rachunku podatkowym? Sprawdź

23 października 2020

Podatki dochodowe

Czy zwrot środków z IKE należy rozliczyć w PIT?

Czy w przypadku rezygnacji z oszczędzania na jednym z filarów emerytalnych, zwrot środków z IKE jest opodatkowany?

5 marca 2022

Podatek VAT

Rejestrowanie i wykreślenie z VAT - jakie zaszły zmiany?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, aby zostać czynnymi podatnikami VAT muszą dokonać rejestracji w urzędzie skarbowym na druku VAT-R. Jak wygląda rejestrowanie i wykreślenie z VAT oraz jakie obecnie zaszły zmiany w tym zakresie? Sprawdź!

17 października 2019

Podatki dochodowe

Wniosek o wydanie interpretacji podatkowej - czy warto składać?

Prowadząc działalność gospodarczą podatnicy nierzadko natrafiają na nurtujące sprawy podatkowe. W tej sytuacji mogą złożyć wniosek o wydanie interpretacji podatkowej do Dyrektora Krajowej Izby Skarbowej. Dowiedz się, jak należy złożyć taki wniosek!

23 października 2020

Transakcje zagraniczne

WDT na rzecz organizacji międzynarodowych

W jaki sposób dokonać rozliczenia WDT na rzecz organizacji międzynarodowych mających siedziby lub przedstawicielstwo na terytorium UE? Jaką stawką VAT należy opodatkować sprzedaż na rzecz takich organizacji? Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule!

23 października 2020

Podatki dochodowe

Skala podatkowa - rozliczenie na zasadach ogólnych

Skala podatkowa jest jedną z podstawowych formą opodatkowania dochodów z działalności. Zgodnie z jej zasadami, występują dwie stawki podatku 18 i 32%. Dowiedz się, od czego zależna jest wysokość podatku oraz ile wynosi kwota wolna od podatku!

15 listopada 2021

Podatek VAT

Usługi elektroniczne - jakie zmiany w zakresie podatku VAT od 2019?

Usługi elektroniczne w zakresie Unii Europejskiej i poza nią, są bez wątpienia coraz popularniejsze. Dowiedz się, jaki wpływ na rozliczenie podatku VAT ma miejsce świadczenia usługi oraz jakie zmiany w rozliczeniu usług obowiązują od 1 stycznia 2019 roku.

1 listopada 2020

Podatki dochodowe

Dotacja na ryczałcie - jakie są jej konsekwencje podatkowe?

Początkujący przedsiębiorcy zakładający własny biznes często korzystają ze środków otrzymanych z dotacji. Czy dotacja na ryczałcie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym? Czy składki ZUS opłacone z dotacji mogą być rozliczane w zaliczce na podatek?

17 stycznia 2022

Samochód w firmie

Prywatny samochód pracownika - rozliczenie kosztów związanych z jego użytkowaniem

Prywatny samochód pracownika wykorzystywany do celów służbowych powinien być w odpowiedni sposób rozliczany. Jednak jakie warunki musi spełnić pracownik, aby móc ubiegać się o rozliczenie użytkowania własnego pojazdu w kosztach uzyskania przychodu firmy?

21 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Limity amortyzacji samochodu osobowego od 2019 r. a pojazdy niezamortyzowane

Od 2019 roku wprowadzone zostały nowe limity amortyzacji samochodu osobowego. Dowiedz się, jak rozliczyć odpisy amortyzacyjne jeżeli chodzi o niezamortyzowany w pełni samochód osobowy oraz czy opłaca się podnieść jego stawkę amortyzacyjną!

17 stycznia 2022

Samochód w firmie

Koszty użytkowania samochodu osobowego w działalności gospodarczej

Zgodnie ze zmianami od początku 2019 roku, na podatników korzystających w działalności z samochodu zostały nałożone pewne limity. Jak zatem prawidłowo rozliczać koszty użytkowania samochodu osobowego w prowadzonej działalności? Przeczytaj i sprawdź!

11 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów