0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Samochód w firmie

Samochód w firmie

Samochód elektryczny a podatek VAT i PIT

Czy wiesz jak rozliczać samochód elektryczny wykorzystywany na potrzeby firmowe na gruncie podatku VAT i PIT? Czy amortyzacja samochodu elektrycznego stanowi koszty uzyskania przychodów? Samochód elektryczny a podatek VAT i PIT - to powinieneś wiedzieć!

16 grudnia 2022

Samochód w firmie

Zmiana numeru rejestracyjnego a aktualizacja VAT-26 - najważniejsze informacje

Jak zadeklarować wykorzystywanie pojazdu wyłącznie do celów działalności gospodarczej? Jak odliczać 100% podatku VAT od nabycia i używania pojazdu w firmie oraz jak wygląda zmiana numeru rejestracyjnego a aktualizacja VAT-26? Przeczytaj w artykule.

16 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Samochód w leasingu operacyjnym - rozliczenie w 2022 roku!

Od 2019 roku zmieniały się przepisy dotyczące księgowania wydatków związanych z samochodem w leasingu w prowadzonej działalności. Sprawdź, jakie są obowiązujące limity i jak należy rozliczyć samochód w leasingu operacyjnym zgodnie z nowymi zasadami!

30 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Wycofanie samochodu osobowego na cele prywatne na gruncie PIT i VAT

Przedsiębiorcy decydujący się na wycofanie samochodu osobowego na cele prywatne muszą pamiętać o skutkach podatkowych takich działań na gruncie PIT i VAT. Dodatkowo, wycofanie pojazdu wiąże się z obowiązkiem stosowania oznaczenia WEW w pliku JPK_V7!

16 listopada 2022

Samochód w firmie

Kupno samochodu na firmę jednoosobową - warto wiedzieć!

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorca może zdecydować się na kupno samochodu na firmę. Jakie ma zatem możliwości finansowania? A może jednak kupno nie jest konieczne i jest możliwość użytkowania pojazdu prywatnego w działalności? Sprawdziliśmy!

2 listopada 2022

Samochód w firmie

Częściowe odliczenie VAT od pojazdów a koszty w firmie

Częściowe odliczenie VAT od wydatków eksploatacyjnych związanych z pojazdem dotyczy samochodów wykorzystywanych służbowo i prywatnie. Sprawdź, czy konieczne w tym przypadku jest prowadzanie ewidencji przebiegu pojazdów dla celów podatku VAT!

18 listopada 2022

Samochód w firmie

Wynajem samochodu w kosztach firmy

Samochody w przedsiębiorstwie są niemalże rzeczą niezbędną. Czy wynajem samochodu może zostać stanowić dla przedsiębiorcy koszt uzyskania przychodu? Jak wygląda ubezpieczenie wynajmowanego samochodu w działalności? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

1 grudnia 2022

Samochód w firmie

Ulepszenie samochodu osobowego w leasingu operacyjnym a wykup

Przedsiębiorca posiadający pojazd w leasingu operacyjnym może ponosić na jego rzecz różnego rodzaju nakłady finansowe. Czy ponoszone wydatki stanowią ulepszenie samochodu osobowego w leasingu operacyjnym? Odpowiadamy w artykule! Sprawdź!

1 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Samochód używany a indywidualna stawka amortyzacji

Czy zakupiony samochód używany może być środkiem trwałym? Co składa się na wartość początkową takiego pojazdu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaką metodę amortyzacji można zastosować dla samochodów używanych - jednorazową, liniową czy indywidualną!

21 listopada 2022

Samochód w firmie

Paragon za przejazd autostradą jako koszt uzyskania przychodu

Z podróży w sprawach służbowych przywiozłeś paragon za przejazd autostradą? Warto wiedzieć, że na podstawie takiego paragonu można zaliczyć wydatek do kosztów uzyskania przychodu. Przeczytaj artykuł i sprawdź, w jaki sposób ująć paragon fiskalny w KPiR.

19 lipca 2022

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu wycofanego z działalności a podatek dochodowy

Wycofanie z działalności samochodu będącego środkiem trwałym w firmie i jego późniejsza sprzedaż powodują określone przepisami skutki podatkowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy opodatkować sprzedaż samochodu wycofanego z działalności.

3 listopada 2022

Samochód w firmie

Jak dokumentować wydatki na eksploatację samochodu w firmie?

Przedsiębiorco, wykorzystujesz w działalności samochody? Czy wiesz, jak dokumentować wydatki na eksploatację samochodu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy trzeba prowadzić ewidencję przebiegu pojazdów. Sprawdź, odpowiedź w artykule!

24 listopada 2022

Samochód w firmie

Samochody przeznaczone na wynajem - jakie odliczenie VAT?

Posiadasz samochody przeznaczone na wynajem w ramach prowadzonej działalności? W jaki sposób podatnicy zajmujący się wynajmem samochodów mogą rozliczać VAT od wydatków związanych z pojazdami? Czy muszą spełanić dodatkowe wymogi? Sprawdź!

18 lipca 2022

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu firmowego przez ryczałtowca

Przedsiębiorca może dokonać sprzedaży samochodu, który stanowi środek trwały w firmie. Jednak jak powinna przebiegać sprzedaż samochodu firmowego przez ryczałtowca? Jaką stawkę ryczałtu należy zastosować? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!

18 lipca 2022

Samochód w firmie

Numer rejestracyjny samochodu na fakturze - czy jest obowiązkowy?

Przedsiębiorcy często ponoszą koszty związane z pojazdem wykorzystywanym w firmie. Czy numer rejestracyjny samochodu na fakturze jest obowiązkowy? Jak należy postąpić w przypadku błędów w numerze rejestracyjnym pojazdu ujętym na fakturze? Przeczytaj!

9 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów