Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Pisma przygotowawcze w postępowaniu gospodarczym - zasady składania

W postępowaniu gospodarczym strony mają obowiązek składać odpowiednie pisma. Pisma przygotowawcze w postępowaniu gospodarczym mają na celu ukazanie wszystkich okoliczności sprawy w celu jej rozstrzygnięcia. Sprawdź jakie są zasady składania takich pism!

29 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Kryteria oceny ofert w zamówieniach publicznych oraz warunki udziału w przetargu

Podczas zamówień publicznych szczególną uwagę zwraca się na przygotowany dokument zamówienia. To one wyłania najkorzystniejszą ofertę dla zamawiającego. Sprawdź, jakie są kryteria oceny ofert w zamówieniach publicznych w zamówieniach publicznych!

26 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Zasady obowiązujące w zamówieniach publicznych - jakie one są?

Przedsiębiorco! Bierzesz udział w zamówieniach publicznych? Jeśli tak, to warto poznać zasady obowiązujące w zamówieniach publicznych i tym samym zapoznać się z obowiązkami zamawiającego! Omawiamy je szczegółowo w naszym artykule!

26 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Umowa wydawnicza – wzór z szerokim omówieniem

Twoja pierwsza umowa wydawnicza przed Tobą, a Ty nie wiesz jeszcze jak się to tego zabrać? Zobacz, jak powinien wyglądać wzór takiej umowy i dowiedz się więcej o umowie wydawniczej oraz obowiązkach dotyczących każdej ze stron!

25 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Zasada równego traktowania w zamówieniach publicznych - czym jest?

Zasada równego traktowania w zamówieniach publicznych oznacza, że wszystkie podmioty ubiegające się o zamówienie publiczne powinny być traktowane w jednakowy sposób, bez względu na ich status. Dotyczy ona wszystkich etapów postępowania. Czytaj więcej!

25 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Pełnomocnictwo w zamówieniach publicznych

Wykorzystaj pełnomocnictwo w zamówieniach publicznych! Jaka forma jest możliwa? Sprawdź, jakie wymogi dotyczące pełnomocnictwa w zamówieniach publicznych stawia się przed pełnomocnikiem! Dowiedz się więcej, by skutecznie reprezentować swoje interesy!

24 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Obniżenie opłaty egzekucyjnej - kto może złożyć wniosek?

Dłużnik po zakończonym postępowaniu egzekucyjnym jest zobowiązany do poniesienia opłat egzekucyjnych. Czy wiesz, czym dokładnie są opłaty egzekucyjne oraz kiedy należy je ponosić? W artykule wyjaśnimy, jak wystąpić o obniżenie opłaty egzekucyjnej!

24 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Składanie pism przygotowawczych w postępowaniu cywilnym

Składanie pism przygotowawczych w postępowaniu jest kluczowe w procesach cywilnych. Czy wiesz, jakie są zasady składania pism przygotowawczych w postępowaniu cywilnym? Czy obowiązuje pewna kolejność? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania!

23 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Kary w AML dla instytucji nieprzestrzegających przepisów

Ustawa o AML zawiera wiele zasad, które muszą być spełnione przez instytucje. W poniższym artykule wyjaśnimy jak przebiegają procedury nakładania sankcji oraz jak dotkliwe są kary w AML dla instytucji nieprzestrzegających przepisów tej ustawy.

23 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Zawarcie umowy w drodze przetargu - jak wygląda?

Jednym ze sposobów zawarcia umowy według kodeksu cywilnego jest przetarg i aukcja. Oba te sposoby zawarcia umowy różni tryb postepowania. Jak wygląda zawarcie umowy w drodze przetargu? Czy złożenie oferty w postępowaniu przetargowym jest wiążące? Sprawdź!

22 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Przewóz osób - jakie są wymagania prawne?

Zamierzasz zarabiać na przewozie osób? Pamiętaj, że samo prawo jazdy nie wystarczy, bowiem musisz mieć dokument uprawniający Cię do przewozu osób. Przeczytaj artykuł i sprawdź, co musisz zrobić, aby otrzymać pozwolenie na przewóz osób!

19 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Elektroniczny czynny żal - jakie elementy powinien zawierać?

Wśród podstawowych obowiązków przedsiębiorcy można wymienić składanie deklaracji i opłacanie podatków w terminie. Czy wiesz, że w przypadku uchybienia terminu możesz złożyć elektroniczny czynny żal bez wychodzenia z domu? Sprawdź, w jaki sposób go złożyć!

19 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Stypendium socjalne a strata podatkowa z ubiegłych lat rodzinnej firmy

Osoby, które chcą studiować, ale niestety nie mogą sobie na to pozwolić ze względu na trudną sytuację rodzinną mogą ubiegać się o stypendium socjalne. Jak należy udowodnić swoją trudną sytuację finansową? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Skuteczność wydziedziczenia w obliczu aktu przebaczenia - kiedy to możliwe?

W rodzinach zdarzają się kłótnie i zatargi, czasami na tyle poważne, że strona konfliktu decyduje się wydziedziczyć danego spadkobiercę. Co jeśli spadkodawca przebaczy spadkobiercy? Skuteczność wydziedziczenia w obliczu aktu przebaczenia - czy to możliwe?

16 stycznia 2024

Prawo gospodarcze

Bezobciążeniowe wyodrębnienie nieruchomości - kiedy ma zastosowanie?

Deweloperzy często finansują swoje inwestycje kredytami hipotecznymi. Oznacza to, że sprzedawane przez nich nieruchomości również są obciążone hipoteką. Sprawdź, czym jest bezobciążeniowe wyodrębnienie nieruchomości i kiedy może mieć zastosowanie!

16 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów