0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Windykacja

Windykacja

Badanie przedawnienia roszczenia przez komornika - czy jest obowiązkowe?

W prawie cywilnym istnieje instytucja przedawnienia roszczenia, która ma służyć ograniczeniu dochodzenia roszczeń po upływie określonego czasu. Czy badanie przedawnienia roszczenia przez komornika jest obowiązkowe? Jakie obowiązują terminy przedawnienia?

9 marca 2022

Windykacja

Poręczyciel - kim jest i kiedy się go ustanawia?

W sytuacji, w której dłużnik otrzymuje świadczenie pieniężne a występuje podejrzenie, że nie będzie on zdolny do spłaty zobowiązania ma on prawo ustanowić poręczyciela. Kim jest poręczyciel oraz kto może nim być? Na pytanie odpowiadamy w artykule!

22 lutego 2022

Windykacja

Porozumienie w sprawie spłaty zobowiązania – jak prawidłowo przygotować?

W przypadku, kiedy dłużnik unika opłacania zaciągniętych zobowiązań na rzecz wierzyciela możliwe jest zastosowanie porozumienia w sprawie spłaty zobowiązania. W artykule przedstawiamy, jak prawidłowo przygotować porozumienie w sprawie spłaty zobowiązania!

12 stycznia 2022

Windykacja

Zajęcie komornicze w firmie

Zajęcie komornicze to specjalne uprawnienie komornika lub sądu, których zadaniem jest odzyskanie należnego długu, również od przedsiębiorcy. Do takich zajęć nie mają prawa żadne firmy windykacyjne. Jak przebiega zajęcie komornicze w firmie? Sprawdź!

27 grudnia 2021

Windykacja

Windykacja b2b - na czym polega?

Przedsiębiorcy, którzy borykają się z niepłacącymi kontrahentami mogą skorzystać z windykacji b2b, która jest jest formą zwykłej windykacji, choć różni się od niej kręgiem podmiotów w niej występujących. W artykule przedstawiamy, czym jest windykacja b2b!

22 grudnia 2021

Windykacja

Nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym

Nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym pozwala na szybsze - w porównaniu do trybu zwykłego - wyegzekwowanie należności od dłużnika. Co zrobić, kiedy zostanie przeciwko nam wydany? Na to pytanie odpowiadamy w artykule! Sprawdź, co robić!

16 grudnia 2021

Windykacja

Długi przedsiębiorcy widoczne w KRS - rejestr dłużników

Zadłużeni przedsiębiorcy mogą w określonych przypadkach zostać wpisani do rejestru dłużników KRS. Od grudnia 2021 roku będą również mogli być wpisani do Krajowego Rejestru Zadłużonych. Jakie dane zawiera rejestr dłużników? Odpowiadamy w artykule! Sprawdź!

10 grudnia 2021

Windykacja

Jak przebiega egzekwowanie długów przez komornika?

Komornik to osoba, która zawodowo zajmuje się odzyskiwaniem zaciągniętych zobowiązań pieniężnych od dłużników. Ma on największe kompetencje w zakresie ściągania długów, może nawet zająć majątek dłużnika. Jak wygląda egzekwowanie długów przez komornika?

3 grudnia 2021

Windykacja

Pozew o zapłatę w postępowaniu gospodarczym – o czym należy pamiętać?

Jak sporządzić pozew o zapłatę w postępowaniu gospodarczym? Jego elementy i dodatkowe wymagania reguluje Kodeksu postępowania cywilnego. Przeczytaj artykuł i dowiedz się o czym należy pamiętać sporządzając pozew o zapłatę w postępowaniu gospodarczym!

22 października 2021

Windykacja

Solidarność dłużników a dochodzenie zwrotu pożyczki

Na czym polega solidarność dłużników w sytuacji, gdy razem wezmą pożyczkę? Na jakich zasadach pożyczkodawca może dochodzić zwrotu pożyczki od kilku pożyczkobiorców? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, od kogo wierzyciel może żądać zapłaty.

4 października 2021

Windykacja

Niewykonanie zobowiązania przez dłużnika - jakie uprawnienia ma wierzyciel?

Niewykonanie zobowiązania przez dłużnika to problem z którym się borykasz? Jesteś wierzycielem i chcesz się dowiedzieć, jakie są konsekwencje niewykonania zobowiązania przez dłużnika? Chcesz wiedzieć czy możesz dochodzić przed sąd odszkodowanie?

19 sierpnia 2021

Windykacja

Krajowy Rejestr Zadłużonych - jakie informacje są ujawniane?

Krajowy Rejestr Zadłużonych jest rejestrem upadłości i jest to obowiązek wynikający z przepisów unijnych. UE nałożyło na państwa członkowskie obowiązek ustanowienia i prowadzenia jawnego rejestru o postępowaniach upadłościowych. Dowiedz się więcej!

20 lipca 2021

Windykacja

Podwyższone odsetki za zwłokę - kiedy grożą podatnikowi?

Podwyższone odsetki za zwłokę naliczane od nieuregulowanych w terminie zaliczek na podatek, podatku od towarów i usług oraz w podatku akcyzowym. Masz zaległości podatkowe? Z artykułu dowiesz się kiedy grożą Ci podwyższone odsetki podatkowe. Sprawdź!

14 lipca 2021

Windykacja

Potrącenie wzajemnych wierzytelności – jak tego dokonać?

W związku z prowadzoną przez przedsiębiorcę działalnością gospodarczą mogą pojawić się wzajemne rozliczenia stron z tytułu dokonywanej sprzedaży towarów lub też świadczenia usług. Czy możliwe jest potrącenie wzajemnych wierzytelności? Odpowiadamy!

1 lipca 2021

Windykacja

Zabezpieczenie majątku dłużnika w postępowaniu upadłościowym

Problemy finansowe nie zawsze muszą oznaczać wszczęcia postępowania upadłościowego względem dłużnika. Jak zatem postąpić przy niewypłacalności dłużnika? W artykule przedstawiam jak wygląda zabezpieczenie majątku dłużnika w postepowaniu upadłościowym!

17 czerwca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów