0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

30 wyników dla tematu: amortyzacja

Artykuły:

Amortyzacja wydzielonej części biurowej budynku mieszkalnego - warto wiedzieć!

Środki trwałe w tym nieruchomości wykorzystywane do prowadzenia działalności po jakimś czasie się zużywają. Czy w takim przypadku należy dokonać zmiany lokalu? Czym możliwa jest amortyzacja wydzielonej części biurowej budynku mieszkalnego? Dowiedz się!

5 września 2023

Środek trwały a może zwykły wydatek - ujęcie wydatków w KPiR!

Osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej często borykają się z pytaniem: jak prawidłowo ujmować zakupione składniki majątku - jako środek trwały czy wyposażenie? W związku z tym w naszym artykule omawiamy różnicę pomiędzy nimi!

13 lipca 2023

Amortyzacja a wartość początkowa do 10.000 PLN

Amortyzacja związana jest z posiadaniem w majątku firmowych środków trwałych lub WNiP. Czy wiesz kiedy należy dokonywać amortyzacji, w jaki sposób ujmowane są w kosztach odpisy amortyzacyjne i ile wynosi limit amortyzacji jednorazowej? Dowiedz się więcej!

22 marca 2022

Co to jest amortyzacja? Metody amortyzacji środków trwałych

Co to jest amortyzacja środków trwałych? Jak ją ustalić? Jakie metody amortyzacji dopuszczają polskie przepisy podatkowe? Czy odpisy amortyzacyjne mogą zmniejszać podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym. Sprawdzamy i wyjaśniamy!

4 stycznia 2022

Zmiany w amortyzacji środków trwałych - co musisz wiedzieć!

Od 2021 roku weszły w życie zaostrzenia dotyczące zasad amortyzacji według indywidualnych stawek amortyzacji. Zaostrzenia mają na celu ograniczenie działań optymalizacyjnych. Sprawdź czy zmiany w amortyzacji dotyczą również Ciebie!

16 kwietnia 2021

Środki trwałe w firmie - istotne informacje

Co stanowi środek trwały w firmie? W jaki sposób należy dokonać jego księgowania? Jakie metody amortyzacji wyróżniamy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Przeczytaj i dowiedz się, czym są środki trwałe w firmie i co warto wiedzieć!

21 grudnia 2020

Amortyzacja degresywna środków trwałych

Środki trwałe podlegają amortyzacji. Jedną z podstawowych metod amortyzacji jest metoda liniowa. Przepisy dopuszczają niekiedy stosowanie innych metod amortyzacji. Sprawdź, czym charakteryzuje się amortyzacja degresywna?

18 listopada 2020

Jak przebiega amortyzacja nieruchomości? Warto wiedzieć!

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na inwestycję w nieruchomości, które później mają służyć w prowadzonej działalności gospodarczej. Posiadaną nieruchomość, jako środek trwały można zamortyzować. Jak przebiega amortyzacja nieruchomości? Przeczytaj

22 czerwca 2020

Czy obniżenie stawki amortyzacyjnej może być korzystne podatkowo?

Obniżenie stawki amortyzacyjnej - na czym polega? Czy jest korzystniejsze podatkowo? Kto może skorzystać z obniżonej stawki amortyzacyjnej? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat obniżenia stawki amortyzacyjnej.

6 czerwca 2019

Amortyzacja jednorazowa środka trwałego zakupionego z dotacji

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą bardzo często korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania. Czy środek trwały sfinansowany dotacją może być amortyzowany? Czy amortyzacja jednorazowa może być zastosowana w tym przypadku? Sprawdź!

28 czerwca 2018

Amortyzacja nowego samochodu osobowego - warto wiedzieć

W przypadku zakupu nowego samochodu osobowego przedsiębiorca ma możliwość zastosowania wyłącznie jednego rodzaju amortyzacji. Sprawdź, jaka amortyzacja jest dostępna w takiej sytuacji. Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

8 stycznia 2018

Jednorazowy odpis amortyzacyjny w KPiR - jak ująć?

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy wykorzystują rożnego rodzaju składniki majątku. Niektóre z nich zostają zaliczone do środków trwałych i podlegają amortyzacji. Przeczytaj i dowiedz się, kiedy możliwy jest jednorazowy odpis amortyzacyjny!

14 grudnia 2017

Amortyzacja degresywna i progresywna z przykładami

Amortyzacja to wartość zużycia środka trwałego. Przedsiębiorcy, wprowadzając środek trwały do ewidencji, mają do wyboru kilka rodzajów amortyzacji. Z naszego artykułu dowiesz się więcej o metodzie degresywnej i progresywnej amortyzacji.

31 sierpnia 2017

Amortyzacja - najważniejsze zasady rozliczania

Przedsiębiorca, który w działalności gospodarczej posiada firmowe środki trwałe może dokonywać od nich odpisów amortyzacyjnych, które zaliczane są do kosztów uzyskania przychodów. Sprawdź, jak zgodnie z przepisami powinna być dokonywana amortyzacja.

14 lipca 2017

Koszty uzyskania przychodów, czyli jak płacić niski PIT

Przychody pomniejszone o koszty uzyskania przychodów stanowią dochód, czyli podstawę opodatkowania PIT. Przedsiębiorcy, aby płacić niski PIT często szukają dodatkowych kosztów. Sprawdź, jakie wydatki mogą stanowić koszt i zmniejsz swój podatek do zapłaty.

5 czerwca 2017

Korekta odpisów amortyzacyjnych - jak jej dokonać?

Przedsiębiorcy posiadający firmowe środki trwałe muszą pamiętać o dokonywaniu odpisów amortyzacyjnych. Czy wiesz, kiedy konieczna jest korekta odpisów amortyzacyjnych. Sprawdź, odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

27 stycznia 2017

Ulepszenie wartości niematerialnej i prawnej

Czy możliwe jest ulepszenie wartości niematerialnej i prawnej? Zobacz, co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć na temat ulepszenia wartości niematerialnych i prawnych. Sprawdź,jak obliczyć ich wartość początkową oraz amortyzację.

20 stycznia 2017

Amortyzacja samochodu - wszystko co warto wiedzieć

Planujesz zakup samochodu do firmy? Zastanawiasz się kiedy pojazd może być środkiem trwałym oraz jak powinna wyglądać amortyzacja samochodu osobowego? Jakie metody amortyzacji można wybrać? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

24 września 2016

Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR - cz. II

Amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych to idealne narzędzie do optymalizacji podatkowej. Sprawdź, kiedy warto obniżyć stawki amortyzacyjne oraz jak korzystnie likwidować środki trwałe oraz WNiP.

1 września 2016

Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR - cz. I

Prowadzisz księgę przychodów i rozchodów? Sprawdź, jak należy ewidencjonować środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR. Dowiedz się, jakie metody amortyzacji środków trwałych oraz WNiP dopuszcza ustawa o PIT oraz na czym każda z nich polega.

26 sierpnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów