Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: amortyzacja-liniowa

Artykuły:

Amortyzacja liniowa - co powinieneś wiedzieć?

Najpopularniejszą z metod amortyzacji środków trwałych jest amortyzacja liniowa. Jej głównym założeniem jest, że środek trwały ulega zużyciu w takim samym tempie przez cały okres użytkowania w przedsiębiorstwie. Sprawdź, jak obliczyć miesięczny odpis!

11 lipca 2022

Środki trwałe oraz metody ich amortyzacji - wszystko co warto wiedzieć!

Zakupiłeś lub chcesz wprowadzić do firmy majątek? Sprawdź czy wprowadzane składniki można uznać za środki trwałe. Dowiedz się jak powinno wyglądać ustalenie wartości początkowej środka trwałego oraz jego amortyzacja.

9 maja 2022

Co to jest amortyzacja? Metody amortyzacji środków trwałych

Co to jest amortyzacja środków trwałych? Jak ją ustalić? Jakie metody amortyzacji dopuszczają polskie przepisy podatkowe? Czy odpisy amortyzacyjne mogą zmniejszać podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym. Sprawdzamy i wyjaśniamy!

4 stycznia 2022

Środki trwałe w firmie - istotne informacje

Co stanowi środek trwały w firmie? W jaki sposób należy dokonać jego księgowania? Jakie metody amortyzacji wyróżniamy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Przeczytaj i dowiedz się, czym są środki trwałe w firmie i co warto wiedzieć!

21 grudnia 2020

Amortyzacja środków trwałych w działalności gospodarczej

Amortyzacja środków trwałych polega regularnym ujmowaniu w kosztach podatkowych tak zwanych odpisów amortyzacyjnych. W wyniku tego działania podstawa opodatkowania ulega zmniejszeniu. Dowiedz się, jak należy prawidłowo amortyzować środki trwałe!

22 listopada 2019

Amortyzacja liniowa - zasady stosowania przez przedsiębiorców

Amortyzacja liniowa jest metodą bardzo często wykorzystywaną przez podatników, ponieważ okazuje się najprostsza w stosowaniu. Głównym założeniem jest równomierne zużywanie się środka trwałego. Dowiedz się, jak należy ją stosować!

30 sierpnia 2018

Sprzęt użytkowany krócej niż rok o wartości powyżej 10 000 zł

Zakupiłeś sprzęt o wartości przekraczającej 10 000 zł, który będzie użytkowany krócej niż rok? Czy taki sprzęt zalicza się do środków trwałych? Sprawdź, jak rozliczyć sprzęt użytkowany krócej niż rok o wartości powyżej 10 000 zł. Odpowiedź w artykule!

11 lipca 2018

Amortyzacja środka trwałego - czy jest możliwa zmiana metody?

Amortyzacja środka trwałego może zachodzić różnymi metodami, m.in. liniową, degresywną czy jednorazową. Czy jest możliwa zmiana metody amortyzacji środka trwałego w przedsiębiorstwie? Sprawdź czy możesz zmienić metodę amortyzacji środka trwałego!

23 marca 2018

Kalkulator amortyzacji

Sprawdź nasz kalkulator amortyzacji, wylicza odpisy amortyzacyjne metodą liniową i degresywną

8 października 2017

Indywidualna metoda amortyzacji - zmiana stawki amortyzacyjnej

Na czym polega indywidualna metoda amortyzacji? Czy przedsiębiorca może ustalić indywidualną stawkę amortyzacji dla używanych środków trwałych? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź jaka jest indywidualna stawka amortyzacji dla twojego środka trwałego!

1 września 2017

Kiedy ująć w KPiR jednorazowy odpis amortyzacyjny?

Kiedy można zastosować jednorazowy odpis amortyzacyjny? Kto może skorzystać z tego przywileju? Jakie składniki majątku można w ten sposób amortyzować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat amortyzacji jednorazowej!

30 sierpnia 2017

Amortyzacja samochodu osobowego - metody

Czy wiesz, jak powinna przebiegać amortyzacja samochodu osobowego oraz jakie są dostępne metody amortyzacyjne? Sprawdź, która z nich jest najkorzystniejsza! Odpowiedź zna te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

25 listopada 2016

Amortyzacja samochodu - wszystko co warto wiedzieć

Planujesz zakup samochodu do firmy? Zastanawiasz się kiedy pojazd może być środkiem trwałym oraz jak powinna wyglądać amortyzacja samochodu osobowego? Jakie metody amortyzacji można wybrać? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

24 września 2016

Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR - cz. I

Prowadzisz księgę przychodów i rozchodów? Sprawdź, jak należy ewidencjonować środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w KPiR. Dowiedz się, jakie metody amortyzacji środków trwałych oraz WNiP dopuszcza ustawa o PIT oraz na czym każda z nich polega.

26 sierpnia 2016

Zakup gruntu i budowa budynku w PKPiR

W firmie, która jest nastawiona na rozwój oraz inwestycje, częstym problemem jest rozliczenie zakupu gruntu oraz budowy środka trwałego, który będzie wykorzystywany w prowadzonej działalności.

3 marca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów