0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: autorskie-prawa-majatkowe

Artykuły:

Umowa o pracę a przeniesienie praw autorskich

Jak wygląda przeniesienie praw autorskich w ramach stosunku pracy? Kiedy umowa o pracę nie przenosi autorskich praw majątkowych? Czy przeniesienie tych praw wiążę się z dodatkowymi kosztami? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule!

30 maja 2022

Umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych

Prawa twórcy do danego utworu to tzw. prawa autorskie. Prawa te dzieli się na dwie kategorie: majątkowe oraz osobiste. Prawa te można przenieść. Wyjaśniamy czym jest umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych oraz jaką treść powinna zawierać.

9 maja 2022

Roszczenie informacyjne w prawie autorskim - wszystko co musisz wiedzieć

Czym jest roszczenie informacyjne w prawie autorskim? W Ustawie o Prawie Autorskim znajduje się szereg roszczeń, które występują w przypadku naruszenia praw autorskich. Przeczytaj artykuł i sprawdź najważniejsze informacje na ten temat.

27 stycznia 2021

Autorskie prawa majątkowe - jak nimi dysponować?

Autorskie prawa majątkowe objęte są dwoma rodzajami klauzul umownych: przeniesieniem autorskich praw majątkowych lub udzieleniem licencji na korzystanie z określonych praw majątkowych. Dowiedz się, w jaki sposób można dysponować prawami autorskimi.

9 czerwca 2020

Sprzedaż autorskich praw majątkowych wytworzonych we własnym zakresie a CIT

Rozliczanie podatków na gruncie podatku CIT, w firmach zajmujących się innowacyjnością może być zawiłe i skomplikowane. W naszym artykule przedstawiamy jak rozliczyć, sprzedaż autorskich praw majątkowych wytworzonych we własnym zakresie w CIT. Sprawdź!

17 stycznia 2020

Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich - wzór z omówieniem

Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich to powszechnie używany w obrocie gospodarczym kontrakt między podmiotami. Zlecający może od niej odstąpić w każdej chwili. Dowiedz się, jak ją sporządzić i pobierz za darmo jej wzór w formacie PDF i DOCX!

18 lipca 2019

Autorskie prawa majątkowe, autorskie prawa osobiste - czym się różnią?

Potocznie o prawach autora do dzieła mówi się po prostu prawa autorskie. Istnieje jednak podział na autorskie prawa osobiste i autorskie prawa majątkowe. Czym się różnią? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na ten temat więcej!

11 czerwca 2019

Dziedziczenie praw autorskich - kiedy jest możliwe?

Dziedziczenie praw autorskich wiąże się z wymiernymi korzyściami finansowymi, dlatego warto rozwiać wątpliwości co do sposobu i legalności przeniesienia uprawnień do wykorzystania dorobku twórcy jeszcze przed jego śmiercią. Sprawdź, jak to zrobić.

5 lutego 2018

Umowa przenosząca autorskie prawa majątkowe a umowa licencyjna

Jaka jest różnica pomiędzy umową przenoszącą autorskie prawa majątkowe a umową licencyjną? Czy konieczne jest określenie czasu na jaki zawierana jest dana umowa? Dowiedz się, czym różni się umowa licencyjna od umowy przeniesienia praw autorskich!

6 stycznia 2018

Domena publiczna - nieograniczony dostęp do twórczości w sieci

Domena publiczna jest twórczością, do której nikt nie posiada autorskich praw majątkowych. Z tego zbioru utworów mogą swobodnie korzystać wszyscy po spełnieniu kilku warunków. Kiedy dzieło należy do domeny publicznej? Sprawdź!

13 października 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów