0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

24 wyniki dla tematu: ceidg

Artykuły:

Zmiana miejsca prowadzenia działalności

W przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej przedsiębiorcy mają obowiązek zgłosić miejsce prowadzenia działalności do CEIDG. Sprawdź, czy zmiana miejsca prowadzenia działalności również wymaga zgłoszenia! Sprawdź, odpowiedź w artykule!

1 czerwca 2023

Jednoosobowa spółka z o.o. jako alternatywa dla JDG

Zakładając firmę przyszły przedsiębiorca stoi przed wyborem formy prowadzenia działalności gospodarczej. Najczęściej wybieraną formą jest jednoosobowa działalność gospodarcza, jednak jednoosobowa spółka z o.o. z powodzeniem może być dla niej alternatywą.

17 listopada 2022

Wszystko o CEIDG - ewidencja działalności gospodarczej

Serwis biznes.gov.pl dla przedsiębiorców ułatwia założenie działalności gospodarczej, jej zawieszenie czy likwidację. Formularzem, za pomocą którego podatnik kontaktuje się z urzędem, jest CEIDG-1. W artykule przedstawiamy, jak należy go wypełnić!

20 lipca 2022

Formularz CEIDG-1 z omówieniem - zawieszenie działalności

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może ją zawiesić na okres minimum 1 miesiąca. W tym celu powinien wypełnić formularz CEIDG-1. Przeczytaj i sprawdź, jak poprawnie wypełnić druk, gdy ma miejsce zawieszenie działalności!

4 lutego 2022

Zgłaszanie pełnomocnika w CEIDG

Obecnie w istniejącym systemie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej każdy przedsiębiorca ma prawo do zgłoszenia osoby upoważnionej do działania w jego imieniu - pełnomocnika. Jak wygląda zgłaszanie pełnomocnika w CEIDG? Sprawdź!

3 lutego 2022

Formularz CEIDG-1 z omówieniem - aktualizacja danych

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek zgłosić zmianę danych dotyczących firmy poprzez wypełnienie formularza CEIDG-1. Dowiedz się, jak zgłosić aktualizację danych, w jakim terminie i jak prawidłowo wypełnić formularz CEIDG-1!

1 lutego 2022

Prowadzenie firmy w wynajmowanym mieszkaniu - czy potrzebna zgoda właściciela?

Czy prowadzenie firmy w wynajmowanym mieszkaniu niesie konieczność zgłoszenia tego faktu właścicielowi lokalu? Czy konieczne jest posiadanie tytułu prawnego? Przeczytaj, jakie warunki należy spełnić by prowadzić działalność w wynajmowanym lokalu?

22 czerwca 2021

Jak wypełnić formularz CEIDG-1- najważniejsze informacje

Obecnie każda osoba, która chce założyć jednoosobową działalność gospodarczą lub działalność w formie spółki cywilnej, musi złożyć wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG-1). Dowiedz się, co trzeba zrobić.

8 stycznia 2021

Dane przedsiębiorcy w umowie – jednoosobowa działalność

Dane przedsiębiorcy w umowie - jakie należy wpisać aby umowa była ważna? Dlaczego warto w umowie dopisać dodatkowe informacje, których nie znajdziemy w CEIDG, dotyczące m.in. adresu zamieszkania? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

8 czerwca 2018

Czy działalność nierejestrowa i nieewidencjonowana to to samo?

Działalność nierejestrowa i nieewidencjonowana to pojęcia Konstytucji biznesu. Czy oba te pojęcia dotyczą tego samego?

21 maja 2018

Punkt informacji dla przedsiębiorcy - najważniejsze funkcje PIP

Punkt informacji dla przedsiębiorcy to jedna ze zmian wprowadzonych dzięki Konstytucji biznesu. Ma na celu udostępnienie przedsiębiorcom jednego systemu informatycznego, gdzie będą mogli realizować i pozyskiwać informacje od różnych organów administracji.

11 maja 2018

Czym jest Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych?

Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczych, to wpis danych określonych przez Ustawę o swobodzie działalności gospodarczej do rejestru przedsiębiorców.

21 sierpnia 2017

PKD prowadzonej działalności gospodarczej

Wśród informacji, jakie należy zamieścić w CEIDG-1, są rodzaje prowadzonej działalności gospodarczej sklasyfikowane według odpowiednich kodów PKD. Pomagamy wybrać właściwe PKD dla twojego nowego biznesu!

24 września 2016

Zmiana miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności - jakie konsekwencje?

W większości przypadków zmiana miejsca prowadzenia działalności lub adresu zamieszkania przedsiębiorcy związana jest głównie jest ze zmianą urzędu skarbowego, a co za tym idzie - miejsca rozliczania podatku.

24 września 2016

VAT-R można złożyć razem z formularzem CEIDG-1

Zgłoszenie VAT-R jest formularzem składanym w celu rejestracji lub też aktualizacji danych w zakresie podatku VAT jak i w zakresie transakcji wewnątrzwspólnotowych. Od początku roku 2012 roku VAT-R można składać razem z CEIDG. Sprawdź!

12 września 2016

CEIDG - sprawdź kontrahenta zanim wpadniesz w pułapkę!

Sprawdzenie wiarygodności przyszłego kontrahenta często nic nie kosztuje. Czy wiesz, co należy zrobić, aby mieć pewność, że zawiera się współpracę z rzetelnym partnerem? Jakie informacje zawiera baza CEIDG? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

5 lutego 2015

Działalność wykonywana osobiście a działalność gospodarcza

Sprawdź, do jakich źródeł powinieneś zakwalifikować swój przychód.

29 września 2014

Zmiana miejsca zamieszkania i zmiana siedziby firmy - konsekwencje prawne

Zmieniasz miejsce zamieszkania lub prowadzenia działalności? Sprawdź, co musisz zrobić!

20 sierpnia 2014

Dodatkowe miejsce prowadzenia działalności a aktualizacja danych

W jaki sposób należy zaktualizować dane w sytuacji dodatkowego miejsca prowadzenia działalności?

27 czerwca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów