0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

21 wyników dla tematu: egzekucja-komornicza

Artykuły:

Ile komornik może zabrać z emerytury i renty?

Komornik ma prawo zająć część emerytury w celu spłaty zadłużenia, ale nie może zabrać całej kwoty. Istnieje kwota wolna od zajęcia, która chroni emeryta przed utratą minimalnych środków do życia. Sprawdź, ile komornik może zabrać z emerytury i renty!

19 lutego 2024

Pracownik z długami – jakie są obowiązki pracodawcy?

Nowy pracownik lub taki, który jest już zatrudniony z czasem może popaść w długi. Jeśli należności będą ściągane przez komornika, pracodawca będzie miał określone obowiązki w tym zakresie. Pracownik z długami - jak go rozliczyć? Sprawdź!

11 października 2023

Egzekucja z ruchomości – jakie dobra może zająć komornik?

Czy wiesz, kiedy miejsce ma egzekucja komornicza? Na jakich zasadach odbywa się zajęcie egzekucyjne oraz jakie prawa ma komornik? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, co może zostać zajęte przez komornika, gdy miejsce ma egzekucja z ruchomości!

25 stycznia 2023

Czy egzekucja komornicza pozwala na weryfikację kont bankowych?

Czy wiesz, kiedy i na czyj wniosek wszczyna się egzekucję komorniczą? Z jakiego majątku dłużnika można prowadzić egzekucję? Co może być tytułem egzekucyjnym? Dowiedz się, czy egzekucja komornicza pozwala na weryfikację kont bankowych dłużnika!

18 listopada 2022

E-licytacje nieruchomości - zgłoszenie i przebieg przetargu

Bezpieczeństwo w czasie pandemii, szansa na przyśpieszenie procedury licytacji oraz zapewnienie transparentności to najważniejsze korzyści wynikające z elektronicznych licytacji. E-licytacje nieruchomości - jak przebiegają? Przeczytaj!

20 kwietnia 2022

Nabycie nieruchomości z licytacji komorniczej a odliczenie VAT

Licytacje komornicze mogą okazać się dobrym sposobem na zakupienie atrakcyjnej nieruchomości z rynku wtórnego, w relatywnie niskiej cenie. Sprawdź, jak wygląda nabycie nieruchomości z licytacji komorniczej na gruncie rozliczenia podatku VAT!

22 lutego 2020

Koszty egzekwowania wierzytelności z pominięciem komornika – kto, ile płaci?

Zadaniem komornika jest uzyskanie kwoty zadłużenia i przekazanie jej wierzycielowi. Czy warto „dogadać się” z dłużnikiem i uprościć przebieg postępowania? Przeczytaj, jakie są koszty egzekwowania wierzytelności z pominięciem komornika i kto za to płaci!

19 lutego 2020

Umorzenie egzekucji prowadzonej przez komornika

Umorzenie egzekucji przez komornika może spowodowane np. tym, że nie udało się ustalić majątku dłużnika. Umorzenie egzekucji nie oznacza, że dług przestaje istnieć. Wierzyciel może złożyć kolejny wniosek o egzekucję nawet po kilku latach.

24 czerwca 2019

Egzekucja komornicza – nowe przepisy o egzekucji z ruchomości

Czym jest egzekucja komornicza? Czy w skutek zajęcia komorniczego, możliwa jest egzekucja od ruchomości? Na jakich zasadach? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak zmieniły się przepisy dotyczące egzekucji komorniczej z ruchomości.

24 kwietnia 2019

Egzekucja komornicza - jakie przedmioty są z niej wyłączone?

Egzekucja komornicza ma na celu zaspokojenie roszczenia wierzyciela z majątku dłużnika. Wyróżnia się przedmioty, określone przez ustawodawcę, które nie podlegają postępowaniu komorniczemu. Przeczytaj i dowiedz się co wchodzi w ich skład!

11 kwietnia 2019

Wybór komornika - do którego komornika wysłać sprawę?

Kiedy trzeba wysłać sprawę do komornika, wierzyciel staje przed problemem, któremu komornikowi zlecić jej prowadzenie. Wybór komornika jest możliwy, ale nie we wszystkich sprawach. Czasami oznacza też dla wierzyciela dodatkowe koszty.

15 stycznia 2019

Koszty komornicze - ile trzeba zapłacić po zmianach w 2019 r.?

Od 1 stycznia 2019 r. zmieniły się zasady prowadzenia egzekucji komorniczych. Koszty komornicze związane z prowadzeniem egzekucji obliczane są w innej niż dotychczas wysokości. Ile pobierze komornik i kogo obciąży opłatą?

11 stycznia 2019

Co mówią przepisy o komornikach i egzekucji?

W styczniu 2019 roku weszły przepisy o komornikach i egzekucji. Przepisy wprowadzają między innymi: niższe koszty komornicze, obowiązek osobistego działania, łatwiejszą skarga na komornika czy działanie tylko na obszarze jednego rewiru. Sprawdź!

8 stycznia 2019

Egzekucja z ruchomości - jak kupić rzeczy na licytacji komorniczej?

Komornik sądowy może zająć nie tylko wynagrodzenie za pracę czy konto w banku. Może też zająć i zlicytować rzeczy ruchome. Tyle, że ze względu na mało praktyczny sposób ich sprzedaży, egzekucja z ruchomości często kończy się bezskutecznie.

31 października 2018

Natychmiastowa wykonalność wyroku w sprawach cywilnych

Natychmiastowa wykonalność nadana przez sąd występuje w przypadku, gdy roszczenie uznane jest przez pozwanego, bądź w sprawach z prawa pracy czy przy zasądzeniu alimentów. W innych przypadkach sąd może nadać rygor natychmiastowej wykonalności na wniosek.

2 sierpnia 2018

Koszty egzekucji komorniczej jako koszty podatkowe

Czy poniesione w ramach działalności koszty egzekucji komorniczej będą stanowiły koszt uzyskania przychodu?

20 marca 2018

Egzekucja komornicza - co może zająć komornik?

Egzekucja komornicza to ostateczność w postępowaniu o odzyskanie zaległych wierzytelności. Pojawia się zatem pytanie co może zająć komornik. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat! Wyjaśniamy w artykule!

18 stycznia 2018

Wynagrodzenie pracownika a egzekucja komornicza

Egzekucja komornicza z wynagrodzenia pracownika - czy pracodawca można dokonywać potrąceń z wynagrodzenia bez zgody pracownika? Na jakich zasadach? W jakiej wysokości dokonywane są potrącenia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule. Przeczytaj!

24 sierpnia 2017

Sposób banków na odzyskanie swoich należności

Obecny kryzys oraz pogarszająca się sytuacja nie tylko na rynku pracy, przyczynia się do obniżenia zamożności gospodarstw domowych oraz pogorszenia efektywności przedsiębiorstw, co w efekcie skutkować może brakiem ich płynności finansowej.

22 września 2016

Postępowanie windykacyjne

Chcesz wiedzieć więcej na temat windykacji? Przeczytaj poniższy artykuł!

11 grudnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów