0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

62 wyniki dla tematu: faktura-korygujaca

Artykuły:

Faktura korygująca rozwiązaniem na błędne dane nabywcy

Faktura korygująca ma za zadanie poprawić błędy w wystawionych dokumentach sprzedaży. Jednym z takich błędów może być przypadek, gdy wprowadzone dane odbiorcy są niewłaściwe. Czy w takiej sytuacji można wystawić fakturę korygującą i jak się ją ujmuje?

19 maja 2023

Faktura korygująca - czy konieczne jest potwierdzenie jej odbioru?

Faktura korygująca służy głównie do zmian danych w dokonanych transakcjach oraz do poprawiania błędów w fakturach pierwotnych. Sprawdź, kiedy wymagane jest posiadanie dokumentacji uzgadniającej korektę przez kontrahenta i jaką mogą mieć one formę!

19 maja 2023

Korekta faktury in plus po stronie sprzedawcy i nabywcy

Korekta faktury sprzedaży może być dokonana in plus lub in minus. Jak zaksięgować fakturę korygującą? Jakie skutki na gruncie podatku VAT oraz podatku dochodowego wywołuje korekta faktury in plus, zarówno po stronie sprzedawcy, jak i nabywcy? Sprawdź!

9 maja 2023

Faktura korygująca - zasady rozliczania korekty in plus, in minus

Faktura korygująca to dokument wystawiany w przypadku popełnienia błędu lub dokonania zmian na fakturze, który może powodować zwiększenie bądź zmniejszenie podstawy opodatkowania. Jak wystawić fakturę korygującą sprzedaż in plus oraz in minus w 2023 roku!

4 kwietnia 2023

Faktura korygująca a nota korygująca - różnice

Zastanawiasz się, kiedy wystawia się fakturę korygującą a kiedy notę korygującą? Pomimo podobnych nazw między tymi dokumentami występują znaczne różnice. Faktura korygująca a nota korygująca - dowiedz się, czym się różnią i jak prawidłowo je wystawiać!

31 marca 2023

Faktura korygująca wystawiana przez sprzedawcę

Faktura korygująca powinna zawierać ściśle określone dane oraz być wystawiana w przypadku rabatów, obniżek lub upustów udzielonych po wystawieniu faktury pierwotnej. Konieczność jej wystawienia zachodzi też w wyniku popełnienia błędu. Dowiedz się więcej!

8 lutego 2023

Nota korygująca - najważniejsze informacje

Nabywca, który dostał źle wypełnioną fakturę kosztową lub korygującą, nie ma prawa do wystawienia faktury korygującej. Po spełnieniu określonych warunków, nota korygująca może zostać wystawiona przez nabywcę i przekazana do sprzedającego. Sprawdź!

7 lutego 2023

Korekta faktury na rzecz zagranicznego kontrahenta - jak jej dokonać?

W niektórych przypadkach konieczne jest wystawienie faktury korygującej. Faktura korygująca powinna zawierać ściśle określone elementy. Przeczytaj, jakie zasady obowiązują w przypadku, gdy miejsce ma korekta faktury na rzecz zagranicznego kontrahenta!

24 stycznia 2023

Faktura korygująca od 2021 roku – księgowanie na przykładzie

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy często otrzymują lub wystawiają faktury korygujące. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób powinna być prawidłowo zaksięgowana faktura korygująca po stronie nabywcy i sprzedawcy od 2021 roku.

24 stycznia 2023

Korekta faktury wystawionej w walucie obcej – jak rozliczyć?

Często zdarzają się sytuacje, że przy wystawianiu faktury dla kontrahenta zagranicznego sprzedawca popełni błąd, który należy skorygować. Zgodnie z jakim kursem musi zostać zatem przeliczona korekta faktury wystawionej w walucie obcej? Odpowiadamy!

20 lipca 2022

Rozliczanie faktur korygujących in minus z powodu zawyżonej ceny – rozliczenie u sprzedawcy

1 stycznia weszły zmiany dotyczące rozliczania faktur korygujących "in minus". Obecnie nie jest wymagane uzyskanie potwierdzenia odbioru takiej korekty. Rozliczanie faktur korygujących „in minus” w przypadku zawyżonej ceny - jak zrobić to poprawnie?

12 lipca 2022

Anulowanie faktury przekazanej kontrahentowi – kiedy jest możliwe?

Niejednokrotnie sprzedawcy popełniają błędy przy wystawianiu faktur. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Czy zawsze konieczna jest korekta faktury? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy jest możliwe anulowanie faktury przekazanej kontrahentowi.

18 maja 2022

Czy jest dopuszczalna zmiana na fakturze korygującej numeru PESEL na NIP?

Błędy na fakturach oraz faktury korygujące to część codzienności każdego przedsiębiorcy. Zdarzają się przypadki, gdy podatnik dokonujący zakupu poda PESEL zamiast NIP. Czy jest dopuszczalna zmiana na fakturze korygującej numeru PESEL na NIP? Sprawdź!

4 marca 2022

Faktura korygująca w KPIR - co warto wiedzieć?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z otrzymywaniem szeregu dokumentów tj. faktur, umów, korekt. Sprawdźmy, jak krok po kroku powinna zostać wykazana faktura korygująca w KPIR. Wyjaśniamy!

13 grudnia 2021

Dane na fakturze korygującej - warto wiedzieć

Czy wiesz, jakie powinny się znajdować dane na fakturze korygującej oraz kiedy takie faktury powinny być wystawiane? Sprawdź, co w tej kwestii mówią przepisy! Przeczytaj nasz artykuł a znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

15 listopada 2021

Faktura korygująca - wzór z szerokim omówieniem

Faktura korygująca to jeden z podstawowych dokumentów funkcjonujących w obrocie gospodarczym. Sprawdź, jak poprawnie powinna być wystawiona faktura korygująca i jakie dane powinna zawierać. Pobierz jej darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!

9 sierpnia 2021

Korekta pustej faktury w trakcie kontroli – wyrok TSUE

Czym jest pusta faktura? Kiedy mamy z nią do czynienia? Czy pustą fakturę można skorygować? Dowiedz się, jakie stanowisko reprezentowały dotychczas organy skarbowe. Korekta pustej faktury, a najnowszy wyrok TSUE - Korzystne informacje dla podatników.

28 lipca 2021

Potwierdzenie faktury korygującej

Jeżeli na fakturze występują błędne dane w treści bądź też w kwocie wówczas rozwiązaniem będzie wystawienie faktury korygującej. Na jej podstawie można skorygować fakturę pierwotną. Czy do takiej zmiany potrzebne jest potwierdzenie faktury korygującej?

28 kwietnia 2021

Kiedy nie trzeba potwierdzenia faktury korygującej – zmiany od 2021 roku

Wystawiłem fakturę korygującą dla kontrahenta. Kiedy nie trzeba potwierdzenia faktury korygującej?

6 kwietnia 2021

Podpis kontrahenta na fakturze korygującej - czy jest konieczny?

Czy podpis kontrahenta na fakturze korygującej jest obowiązkowy aby obniżyć podstawę opodatkowania?

11 marca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów