0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

48 wyników dla tematu: faktura-vat

Artykuły:

Faktura VAT - elementy i termin wystawienia

Faktura VAT jest dokumentem wystawianym przez podatnika VAT. Dowiedz się, jakie są obowiązkowe elementy faktury VAT oraz w jakim terminie powinna zostać wystawiona przez przedsiębiorcę! Sprawdź, jakie zmiany w tym zakresie wprowadził KSeF!

11 sierpnia 2023

Elementy faktury VAT - informacje podstawowe

Dokument księgowy, jakim jest faktura, musi spełniać odpowiednie standardy. Kto może wystawiać faktury? Czym jest faktura imienna i uproszczona oraz jakie są podstawowe elementy faktury VAT? Dowiedz się, jakie są obowiązkowe elementy na fakturze VAT!

10 sierpnia 2023

Faktura i jej elementy - wzór z omówieniem

Faktura VAT jest jednym z podstawowych dokumentów księgowych dokumentujących dokonane transakcje. Dowiedz się , jak prawidłowo powinna zostać sporządzona faktura VAT i jak właściwie ją przechowywać! Pobierz darmowy wzór faktury w formacie PDF oraz DOC.

6 czerwca 2023

Czy faktura VAT może być zastąpiona pisemną umową?

Faktura VAT jest jednym z podstawowych dokumentów umożliwiających odliczenie podatku VAT. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których kontrahent nie chce lub nie może wystawić faktury. Rozwiązaniem takiego problemu może być zawarta pisemna umowa.

11 maja 2023

Czy pracownik musi mieć upoważnienie do podpisywania faktur?

Zastanawiałeś się ostatnio, czy można zlecić wystawienie faktur podmiotom trzecim? Czy pracownik powinien mieć upoważnienie do podpisywania faktur? Wszystko, co należy wiedzieć na temat wystawiania faktur VAT znajdziesz w poniższym artykule!

6 lutego 2023

Dane niezbędne do wystawienia faktury - czyli jakie dane do faktury w 2022!

Faktura VAT jest jednym z podstawowych dokumentów księgowych. Zakres danych jakie powinna zawierać faktura został określony w ustawie o VAT. Sprawdźmy, jakie dane do faktury są obligatoryjne, a jakie zawrzeć można dodatkowo! Przeczytaj nasz artykuł!

1 lipca 2022

Ulga na złe długi w przypadku restrukturyzacji, upadłości oraz likwidacji

Nierozliczone faktury VAT mogą negatywnie wpłynąć na obowiązek podatkowy wierzyciela jak i dłużnika. Wówczas wyjściem z takiej sytuacji może być ulga podatkowa na złe długi. Sprawdź kiedy przysługuje prawo skorzystania z "ulgi za złe długi".

13 kwietnia 2021

Paragon z NIP jako faktura uproszczona – nowe stanowisko KIS

Przepisy wprowadzające obowiązek umieszczania NIP na paragonie wciąż budzą wątpliwości. Nie jest bowiem jasno określone, czy w tym przypadku konieczne jest wystawienie faktury. Paragon z NIP jako faktura uproszczona - sprawdź, czy jest taka możliwość!

12 listopada 2020

Rodzaje faktur występujących w obrocie gospodarczym

W obrocie gospodarczym występują różne rodzaje faktur. Na co należy zwracać uwagę oraz jakie istotne elementy powinny znaleźć się na danej fakturze? Kiedy przysługuje odliczenie VAT z faktury? Odpowiedź w poniższym artykule!

4 stycznia 2019

Faktura jako wezwanie do zapłaty oraz podstawa odsetek

Faktura oprócz tego, że dokumentuje dokonane transakcje gospodarcze może być również traktowana jako wezwanie do zapłaty lub podstawa prawna do obliczania odsetek.Sprawdź, artykule jakie dane powinna zawierać faktura, by mogła spełniać powyższe funkcje!

2 lutego 2018

E-faktura - wszystko co warto wiedzieć

Obecnie prawnie uznaną formą rozliczenia, jest e-faktura, jest ona równoważna z fakturą papierową. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać e-faktura oraz w jaki sposób należy ją przechowywać? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

19 lutego 2017

Nazwa spółki cywilnej na fakturze - co warto wiedzieć

Stosowanie skróconej nazwy firmy jest niejednokrotnie bardzo wygodne i przydatne. Jednak czy zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami zawsze i przez wszystkich możliwe do zastosowania? Czy skrócona nazwa spółki cywilnej na fakturze to błąd? Sprawdź!

13 stycznia 2017

Faktura VAT - wzór ze szczegółowym omówieniem

Faktura VAT jest dokumentem wystawianym przez czynnych podatników VAT, potwierdzającym dokonanie transakcji, zwłaszcza, jeśli drugą stroną jest przedsiębiorca. Dowiedz się, jak skonstruować fakturę VAT oraz pobierz darmowe wzory w formacie PDF i DOC!

19 grudnia 2016

Dokument WZ podstawą zapisów w Księdze Przychodów i Rozchodów

Dokument WZ jest dowodem magazynowym dokumentującym wydanie materiałów bądź towarów na zewnątrz. Jest on ściśle związany z prowadzoną przez przedsiębiorstwo gospodarką magazynową i obowiązującymi w tym zakresie zasadami.

29 września 2016

Dodatkowe opłaty za faktury papierowe

Wiele się słyszy o zaletach e-faktur. Ich wystawianie jest zdecydowanie tańsze, przyspieszają obrót gospodarczy, pozwalają dbać o ekologię. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat dodatkowych faktur za faktury papierowe!

18 września 2016

Faktura bez określonego terminu płatności

Czy można wystawić i zaksięgować fakturę VAT, która nie ma określonego terminu płatności?

17 września 2016

Wynajem lokalu użytkowego od osoby prywatnej

Wynajmuję od osoby prywatnej lokal użytkowy, w którym prowadzę działalność gospodarczą. Jak mam to udokumentować?

17 września 2016

Dokumentowanie przychodów i dodatkowe ewidencje

Prowadzisz księgę przychodów i rozchodów? Sprawdź, jak powinno przebiegać dokumentowanie przychodów. Jakie dane powinna powinna zawierać faktura, a jakie dowód wewnętrzny? Dowiedz się, jakie ewidencje pomocnicze jesteś zobowiązany prowadzić!

25 sierpnia 2016

Fakturowanie - faktura jako dokument księgowy

Dowiedz się jakie elementy musi zawierać faktura oraz czym jest faktura uproszczona, a czym e-faktura. Sprawdź też, co zmieniło się w kwestii faktur korygujących w 2016 r. To i wiele innych informacji na temat fakturowania znajdziesz w naszym artykule.

7 marca 2016

Faktura wystawiona przez podmiot zwolniony z VAT

Obecnie przedsiębiorcy, którzy są zwolnieni z podatku VAT mogą również wystawiać faktury. Sprawdź, jakie dane powinna zawierać faktura wystawiona przez podmiot zwolniony z VAT ze względu na limit obrotów!

1 marca 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów