0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: kody-gtu

Artykuły:

Kody GTU w nowym JPK V7 - Pytania i odpowiedzi

Czym są grupy towarowo-usługowe ✅ (kody GTU)❓Czy należy je umieszczać na fakturach? Czy tylko w nowym JPK V7? A może są jeszcze inne wymogi.

17 marca 2023

Kto odpowiada za kody GTU w JPK, gdy księgowość prowadzi biuro?

Czynni podatnicy VAT mają obowiązek składania pliku JPK_V7, w którym w odniesieniu do niektórych transakcji są zobowiązani stosować specjalne oznaczenia, czyli kody GTU. Sprawdź, kto jest za nie odpowiedzialny, gdy księgowość prowadzi biuro rachunkowe!

9 stycznia 2023

GTU 12 - oznaczenie usług niematerialnych w JPK V7!

Na skutek wprowadzonych zmian w podatku VAT, podatnicy zobowiązani są do oznaczania wybranych transakcji w strukturze JPK V7. Czym jest GTU 12? Dowiedz się, w jakich sytuacjach czynni podatnicy VAT są zobowiązani do stosowania kodu GTU 12!

31 marca 2022

JPK_V7 - planowane zmiany w pliku oraz kodach GTU

Wprowadzony plik JPK_V7 wzbudził wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców i księgowych. Z powodu licznych problemów interpretacyjnych Ministerstwo Finansów udostępniło bazę pytań i odpowiedzi, jednak w wielu przypadkach okazało się to niewystarczające.

14 września 2021

GTU przy sprzedaży odpadów – jaki kod wybrać?

Jak stosować kod GTU przy sprzedaży odpadów na rzecz firm w nowym pliku JPK V7 oraz kiedy?

20 sierpnia 2021

GTU 9 - jakich transakcji dotyczy i kto ma obowiązek stosowania?

GTU 9 - jaki przedsiębiorca jest zobowiązany używać jednego z kodów GTU? Poznaj transakcje, które muszą być nim oznaczone w JPK V7. Czy dokumentowanie sprzedaży i korygowanie faktur z kodem GTU znacznie różni się od poprzedniej metody? Sprawdź!

18 sierpnia 2021

GTU 3 - oznaczenie dla dostaw olejów w nowym JPK V7!

Dowiedz się dla jakich transakcji przeznaczony jest kod GTU 3 oraz kogo dotyczy obowiązek jego stosowania! Jak wygląda dokumentowanie sprzedaży na kasie fiskalnej lub ewentualna korekta faktury z oznaczeniem GTU 3? Odpowiedzi w niniejszym artykule!

16 sierpnia 2021

Kody grup towarowych GTU w JPK V7

Czynni podatnicy VAT mają obowiązek nadawać przy fakturach sprzedaży oznaczenie GTU, czyli kody dla wybranych grup towarów i usług. Dowiedz się, jak prawidłowo wygenerować plik JPK V7 oraz poznaj zasady stosowania kodów grup towarów i usług GTU.

20 lipca 2021

GTU 8 – czym jest i w jaki sposób dokumentować sprzedaż?

Chcesz wiedzieć kiedy i w jaki sposób należy stosować obowiązkowe oznaczenia sprzedaży w nowym pliku JPK V7? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kto ma obowiązek oznaczania sprzedaży właściwymi symbolami oraz jakich transakcji dotyczy kod GTU 8!

20 lipca 2021

GTU przy sprzedaży komputerów w nowym JPK_V7

Prowadzę sklep komputerowy - jakimi symbolami należy oznaczać sprzedaż komputerów w nowym pliku JPK V7?

8 lipca 2021

Warsztat samochodowy GTU 5 i 7 oraz inne możliwe oznaczenia

Czy prowadząc warsztat samochodowy GTU 5 i 7 będą odpowiednimi oznaczeniami jakie muszę stosować przy transakcjach sprzedaży?

8 lipca 2021

GTU 6 - co musisz wiedzieć!

1 października 2020 roku wprowadzone zostały nowe zasady ewidencjonowania transakcji w strukturze JPK. Szczególnie czynni podatnicy będą musieli uważać przy stosowaniu oznaczeń do grup towarów i usług. Jak oznaczać GTU 6 w nowym pliku JPK V7. Sprawdź!

6 lipca 2021

Kody grup towarów i usług (GTU) – co jeszcze zmieni się w JPK_V7?

Istniało wiele wątpliwości przy stosowaniu oznaczeń w JPK_V7. Według nowego projektu mają zostać wprowadzone zmiany, aby kody grup towarów i usług oraz inne oznaczenie stały się bardziej zrozumiałe. Przeczytaj i sprawdź jakich zmian można się spodziewać.

24 marca 2021

Usługi przeprowadzek w JPK_V7 - jakim kodem GTU należy je oznaczyć?

Czy usługi przeprowadzek w JPK_V7 należy wykazać z kodem GTU? Sprawdź, od kiedy obowiązywać będą nowe przepisy!

25 lutego 2021

B SPV - oznaczanie transferu bonu jednego przeznaczenia w JPK V7

W jaki sposób oznaczyć transfer bonu jednego przeznaczenia w nowym JPK V7? Czy symbol B SPV jest prawidłowy? Sprawdź!

22 października 2020

Korekta kodu GTU – MF wskazuje 2 sposoby!

W związku z tym, że od 1 października faktury sprzedaży będą musiały posiadać odpowiednie oznaczenia w nowym pliku JPK V7 Ministerstwo Finansów przedstawia dwa sposoby na skorygowanie kodu GTU. Sprawdź, jak powinna zostać dokonana korekta kodu GTU!

28 sierpnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów