0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: koszty-reprezentacji

Artykuły:

Wydatki na produkty spożywcze i usługi gastronomiczne a koszty firmowe

Kiedy wydatki na żywność i usługi gastronomiczne są kosztem reprezentacji a kiedy kosztem marketingowym? Jak odpowiednio zaklasyfikować tego typu wydatki i zaksięgować? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy są kosztem uzyskania przychodów!

10 sierpnia 2022

Koszty reprezentacji i reklamy a koszt uzyskania przychodu

Koszty reprezentacji i reklamy od wielu lat budzą kontrowersje w odniesieniu do ich rozliczenia. Sprawdź, kiedy wspomniane wydatki mogą zostać zaliczone do kosztów i kiedy możliwe jest odliczenie podatku VAT. Odpowiedź znajdziesz w naszym w artykule!

22 czerwca 2022

Spotkania na targach w kosztach uzyskania przychodu

Po czasie pandemii przedsiębiorcy wracają do reprezentowania firm na targach, w celu spotkania się z potencjalnymi klientami. Takie działanie pozwala uzyskanie większego przychodu. Zatem, czy spotkania na targach w kosztach można zaliczyć do KUP?

20 czerwca 2022

Koszty reprezentacji a podatek dochodowy i VAT

Czym są koszty reprezentacji i co do nich zaliczamy? Czy przedsiębiorca może zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów oraz odliczyć od nich VAT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak poprawnie rozliczyć wydatki na reprezentację firmy!

25 listopada 2020

Reprezentacja - definicja i najnowszy stan prawny

Pojęcie reprezentacji stale budzi wątpliwości przedsiębiorców, gdyż takie wydatki nie mogą być kosztem firmowym. Czy dany wydatek jest reklamą czy reprezentacją? Czym jest reprezentacja i jak można ją zdefiniować? Dowiedz się więcej na ten temat!

2 czerwca 2017

Zakup owoców dla pracowników

Czy zakup owoców dla pracowników oraz kontrahentów może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodu?

2 lutego 2017

Nowe spojrzenie na pojęcie reprezentacji

Przedsiębiorca nie może zakwalifikować kosztów reprezentacji do kosztów podatkowych. Czym jest pojęcie reprezentacji oraz jakie są stanowiska organów podatkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

18 września 2016

Obiad z kontrahentem - księgowanie w KPIR

Spotkania z kontrahentami to nieodłączny element prowadzenia działalności gospodarczej. Czy wydatki na obiad z kontrahentem mogą stanowić koszt uzyskania przychodu? Jakie stanowisko w tej kwestii reprezentuje Ministerstwo Finansów? Sprawdź!

23 kwietnia 2016

Owoce jako koszt uzyskania przychodu

Czy zakup owoców dla pracowników i na poczęstunek dla kontrahentów może stanowić koszt uzyskania przychodu? Jak należy je dokumentować? Jakie są interpretacje Dyrektorów Izb Skarbowych w tej sprawie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się więcej!

19 lutego 2016

Wydatki na alkohol przy spotkaniach biznesowych

Czy wydatki na alkohol przy spotkaniach biznesowych można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Jakie stanowisko w tej sprawie zajmują organy podatkowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie zdanie na ten temat ma Ministerstwo Finansów!

17 grudnia 2015

Poczęstunek dla kontrahentów w kosztach podatkowych

W jaki sposób należy zaksięgować otrzymaną fakturę za poczęstunek w restauracji podczas spotkania z klientem?

18 grudnia 2014

Kolacje biznesowe czasem mogą być kosztem

Jednym z rozwiązań stosowanych przez przedsiębiorców w celu zawierania kontraktów jest organizowanie obiadów i kolacji biznesowych.

25 października 2013

Wydatki na zieleń wokół firmy jako koszt uzyskania przychodu

Przedsiębiorcy posiadający siedzibę swojej działalności na wydzielonej działce należącej do nich mają prawo do pielęgnacji i dbania o tereny zielone wokół budynku.

4 października 2013

Czy wydatki na zieleń wokół siedziby firmy stanowią koszty reprezentacji?

Wokół siedziby firmy roztaczają się zazwyczaj tereny zielone, z związku z którymi przedsiębiorstwo ponosi pewne koszty utrzymania. Prawidłowe ujęcie tych kosztów w PKPiR budzi wiele wątpliwości.

28 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów