0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zakup owoców dla pracowników

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Zatrudniam trzech pracowników. Poza podstawowymi produktami takimi jak kawa, herbata kupuję również raz w tygodniu jakieś owoce. Jeśli do firmy przychodzą kontrahenci, również mogą się nimi częstować. Czy mogę takie wydatki zaliczać do kosztów?

Adam, Sokółka

 

Zakup owoców dla pracowników może być przejawem starań firmy o ich dobry stan zdrowia i samopoczucie, co będzie miało przełożenie na poprawę atmosfery pracy oraz wydajności pracowników. Należy również pamiętać, że taki zakup nie może mieć związku z wydatkiem na reprezentację, gdyż jest on wyłączony z możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów.

Jeśli więc zakup owocówbędzie związany z wydatkami na poczęstunek dla pracowników, wówczas można go uwzględnić w kosztach uzyskania przychodów.

Potwierdza to również Dyrektor Izby Skarbowej w interpretacji z dnia 2 lipca 2015 r., nr IBPBI/2/4510-375/15/APO), uznając za słuszne zaliczenie wydatków na zakup owoców do kosztów uzyskania przychodów.

Proszę mieć na uwadze, że wydatki na zakup owocówzwiązanych z poczęstunkiem dla pracowników może być kosztem w takim samym stopniu, jeśli ten zakup dotyczyłby owoców dla kontrahentów (oczywiście nie może być związany z reprezentacją).

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów