0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

98 wyników dla tematu: koszty-uzyskania-przychodow

Artykuły:

Wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów - warto wiedzieć

Prowadzenie działalności wiąże się z ponoszeniem różnego rodzaju kosztów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, które koszty to wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów oraz jakie warunki muszą spełniać aby mogły być uznane za koszt podatkowy!

3 marca 2023

Koszty uzyskania przychodów w CIT - najważniejsze informacje

Koszty uzyskania przychodów sprawiają, że podatek do zapłaty jest niższy. Jednak przedsiębiorcy często mają problem z odpowiednią klasyfikacją poniesionych wydatków. W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodów w CIT? Przeczytaj nasz artykuł!

22 lutego 2023

Koszty uzyskania przychodów w działalności gospodarczej

W przypadku rozliczania się na zasadach ogólnych podatnicy mogą pomniejszyć dochód o koszty uzyskania przychodów. Co to są koszty firmowe? Jakie wydatki można do nich zaliczyć, aby nie zostały zakwestionowane przez urzędy? Dowiedz się z naszego artykułu

20 lutego 2023

Wynajem mieszkania za granicą w kosztach podatkowych

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą wynajmować mieszkanie na cele tej działalności poza granicami Polski. Sprawdź, czy wynajem mieszkania za granicą i zaliczenie takich wydatków do kosztów przez polskiego przedsiębiorcę jest możliwe!

17 lutego 2023

Koszty poniesione przed rozpoczęciem działalności w KPiR

Koszty poniesione przed rozpoczęciem działalności gospodarczej mogą w wielu przypadkach zostać uznane za koszty uzyskania przychodów. Jednak przedsiębiorca powinien zadbać o ich prawidłowe udokumentowanie. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

15 lutego 2023

Koszty prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy w Polsce często decydują się na prowadzenie działalności w wynajmowanym lokalu lub własnym mieszkaniu. Dowiedz się, czy koszty prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu i ujęte w KPiR!

19 stycznia 2023

Koszty uzyskania przychodów - 2023

Czym są pracownicze koszty uzyskania przychodów? Kiedy się je stosuje? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, ile wynoszą zwykłe koszty uzyskania przychodów oraz podwyższone koszty uzyskania przychodów dotyczące pracowników w 2023 roku!

20 grudnia 2022

Środki trwałe udostępnione kontrahentom a odpisy amortyzacyjne

Posiadasz środki trwałe udostępnione kontrahentom w ramach współpracy i nie wiesz czy możesz zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów ich amortyzację? Przeczytaj jakie są wyłączenia i na co powinieneś zwrócić uwagę.

12 sierpnia 2022

Rekompensata dla kontrahenta a koszty uzyskania przychodów

Z powodu trudnej sytuacji na rynku spowodowanej pandemią wielu podatników nie było wstanie wywiązać się ze swoich obowiązków. Rozwiązaniem w celu utrzymania dobrych kontaktów była rekompensata dla kontrahenta Czy taka rekompensata jest kosztem?

8 lipca 2022

Spotkania na targach w kosztach uzyskania przychodu

Po czasie pandemii przedsiębiorcy wracają do reprezentowania firm na targach, w celu spotkania się z potencjalnymi klientami. Takie działanie pozwala uzyskanie większego przychodu. Zatem, czy spotkania na targach w kosztach można zaliczyć do KUP?

20 czerwca 2022

Przychody i koszty osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą

Osiągnięte przychody i koszty z prowadzonej działalności gospodarczej powinny być właściwie udokumentowane. Na ich podstawie oblicza się dochód podlegający opodatkowaniu. Jakie istnieją formy opodatkowania dochodu z działalności? Sprawdź w artykule!

13 maja 2022

Opłaty za fizjoterapię a koszty uzyskania przychodu

Aby obniżyć podatek dochodowy, przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości odliczenia od przychodu kosztów poniesionych w celu jego uzyskania, w tym w miarę możliwości także wydatków na zdrowie. Czy opłaty za fizjoterapię stanowią KUP? Przeczytaj!

4 maja 2022

Prowizja za udzielenie gwarancji ubezpieczeniowej

Gwarancja ubezpieczeniowa to forma zabezpieczenia kontraktów i interesów zamawiającego, w przypadku gdy wykonawca nie wywiąże się z zobowiązania. Prowizja za udzielenie gwarancji ubezpieczeniowej - czy zalicza się do kosztów podatkowych? Sprawdź!

7 marca 2022

Ile wynoszą pracownicze koszty uzyskania przychodów?

Ile wynoszą pracownicze koszty uzyskania przychodów i od czego zależy ich wysokość? Kiedy podatnik może przyjąć faktyczne koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na wszystkie te pytania!

3 lutego 2022

Jak generować koszty w firmie jednoosobowej?

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorca ma prawo do odliczania kosztów uzyskania przychodu. Jakie wydatki stanowią koszt uzyskania przychodu? Jak generować koszty w firmie jednoosobowej? Na pytania znajdziesz odpowiedź w niniejszym artykule!

2 lutego 2022

Poczęstunek dla pracowników jest kosztem podatkowym? – nowe stanowisko

Poczęstunek dla pracowników jest obecnie standardową praktyką na rynku pracy. Dobra atmosfera w pracy ma duże znaczenie zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników. Czy te wydatki mogą być kosztem firmowym? Szczegółowe wyjaśnienia w artykule!

14 września 2021

Najem powierzchni jako źródło uzyskania przychodu

Podatnicy zastawiają się we jaki sposób opodatkować najem powierzchni. W przypadku najmu lokalu z majątku prywatnego można wybrać sposób opodatkowania. Do wyboru jest skala podatkowa lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

9 września 2021

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 9) - Rozliczanie przychodów i kosztów

Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem rozliczania osiągniętych przychodów oraz poniesionych kosztów. Czy wiesz, jak powinno przebiegać rozliczanie przychodów i kosztów w firmie? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

14 lipca 2021

Zakup flagi w kosztach firmowych?

Przedsiębiorca może dokonać zakupu flagi państwowej czy też flagi miasta i ująć wydatek ten w kosztach uzyskania przychodu. Jednak czy zakup flagi zawsze można zaliczyć do kosztów podatkowych? Sprawdź jakie warunki należy spełnić!

21 czerwca 2021

Koszty w działalności gospodarczej a KUP

Każdy przedsiębiorca rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej ponosi związku z tym różne wydatki. Jednakże, czy ponoszone koszty w działalności gospodarczej można zaliczyć do kosztów uzyskana przychodu? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

17 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów