0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

99 wyników dla tematu: koszty-uzyskania-przychodow

Artykuły:

Czy wydatki na utworzenie siłowni dla pracowników mogą stanowić koszt?

Czy utworzenie siłowni dla pracowników uprawnia przedsiębiorcę do zaliczenia wydatków na sprzęt sportowy do kosztów uzyskania przychodów? Jakie są zasady amortyzacji urządzeń nabytych w celu wyposażenia siłowni dla pracowników? Sprawdź!

14 lipca 2023

Wynajem mieszkania za granicą w kosztach podatkowych

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą wynajmować mieszkanie na cele tej działalności poza granicami Polski. Sprawdź, czy wynajem mieszkania za granicą i zaliczenie takich wydatków do kosztów przez polskiego przedsiębiorcę jest możliwe!

7 lipca 2023

Jak generować koszty w firmie jednoosobowej?

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorca ma prawo do odliczania kosztów uzyskania przychodu. Jakie wydatki stanowią koszt uzyskania przychodu? Jak generować koszty w firmie jednoosobowej? Na pytania znajdziesz odpowiedź w niniejszym artykule!

27 czerwca 2023

Koszty uzyskania przychodów w działalności gospodarczej

W przypadku rozliczania się na zasadach ogólnych podatnicy mogą pomniejszyć dochód o koszty uzyskania przychodów. Co to są koszty firmowe? Jakie wydatki można do nich zaliczyć, aby nie zostały zakwestionowane przez urzędy? Dowiedz się z naszego artykułu.

12 czerwca 2023

Koszty prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy w Polsce często decydują się na prowadzenie działalności w wynajmowanym lokalu lub własnym mieszkaniu. Dowiedz się, czy koszty prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu i ujęte w KPiR!

29 maja 2023

50% koszty uzyskania przychodów dla pracowników

Pracownicy uzyskujący przychody muszą ponosić koszty uzyskania przychodów, opłaty te pobierane są na zasadzie ryczałtu. Co w przypadku gdy pracownik wykonuje prace twórcze? Sprawdź, kiedy stosuje się 50% koszty uzyskania przychodów dla pracowników!

22 marca 2023

Wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów - warto wiedzieć

Prowadzenie działalności wiąże się z ponoszeniem różnego rodzaju kosztów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, które koszty to wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów oraz jakie warunki muszą spełniać aby mogły być uznane za koszt podatkowy!

3 marca 2023

Koszty uzyskania przychodów w CIT - najważniejsze informacje

Koszty uzyskania przychodów sprawiają, że podatek do zapłaty jest niższy. Jednak przedsiębiorcy często mają problem z odpowiednią klasyfikacją poniesionych wydatków. W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodów w CIT? Przeczytaj nasz artykuł!

22 lutego 2023

Koszty poniesione przed rozpoczęciem działalności w KPiR

Koszty poniesione przed rozpoczęciem działalności gospodarczej mogą w wielu przypadkach zostać uznane za koszty uzyskania przychodów. Jednak przedsiębiorca powinien zadbać o ich prawidłowe udokumentowanie. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

15 lutego 2023

Środki trwałe udostępnione kontrahentom a odpisy amortyzacyjne

Posiadasz środki trwałe udostępnione kontrahentom w ramach współpracy i nie wiesz czy możesz zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów ich amortyzację? Przeczytaj jakie są wyłączenia i na co powinieneś zwrócić uwagę.

12 sierpnia 2022

Rekompensata dla kontrahenta a koszty uzyskania przychodów

Z powodu trudnej sytuacji na rynku spowodowanej pandemią wielu podatników nie było wstanie wywiązać się ze swoich obowiązków. Rozwiązaniem w celu utrzymania dobrych kontaktów była rekompensata dla kontrahenta Czy taka rekompensata jest kosztem?

8 lipca 2022

Spotkania na targach w kosztach uzyskania przychodu

Po czasie pandemii przedsiębiorcy wracają do reprezentowania firm na targach, w celu spotkania się z potencjalnymi klientami. Takie działanie pozwala uzyskanie większego przychodu. Zatem, czy spotkania na targach w kosztach można zaliczyć do KUP?

20 czerwca 2022

Koszty uzyskania przychodów - 2023

Czym są pracownicze koszty uzyskania przychodów? Kiedy się je stosuje? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, ile wynoszą zwykłe koszty uzyskania przychodów oraz podwyższone koszty uzyskania przychodów dotyczące pracowników w 2023 roku!

24 maja 2022

Przychody i koszty osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą

Osiągnięte przychody i koszty z prowadzonej działalności gospodarczej powinny być właściwie udokumentowane. Na ich podstawie oblicza się dochód podlegający opodatkowaniu. Jakie istnieją formy opodatkowania dochodu z działalności? Sprawdź w artykule!

13 maja 2022

Opłaty za fizjoterapię a koszty uzyskania przychodu

Aby obniżyć podatek dochodowy, przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości odliczenia od przychodu kosztów poniesionych w celu jego uzyskania, w tym w miarę możliwości także wydatków na zdrowie. Czy opłaty za fizjoterapię stanowią KUP? Przeczytaj!

4 maja 2022

Prowizja za udzielenie gwarancji ubezpieczeniowej

Gwarancja ubezpieczeniowa to forma zabezpieczenia kontraktów i interesów zamawiającego, w przypadku gdy wykonawca nie wywiąże się z zobowiązania. Prowizja za udzielenie gwarancji ubezpieczeniowej - czy zalicza się do kosztów podatkowych? Sprawdź!

7 marca 2022

Ile wynoszą pracownicze koszty uzyskania przychodów?

Ile wynoszą pracownicze koszty uzyskania przychodów i od czego zależy ich wysokość? Kiedy podatnik może przyjąć faktyczne koszty uzyskania przychodów ze stosunku pracy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na wszystkie te pytania!

3 lutego 2022

Poczęstunek dla pracowników jest kosztem podatkowym? – nowe stanowisko

Poczęstunek dla pracowników jest obecnie standardową praktyką na rynku pracy. Dobra atmosfera w pracy ma duże znaczenie zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników. Czy te wydatki mogą być kosztem firmowym? Szczegółowe wyjaśnienia w artykule!

14 września 2021

Najem powierzchni jako źródło uzyskania przychodu

Podatnicy zastawiają się we jaki sposób opodatkować najem powierzchni. W przypadku najmu lokalu z majątku prywatnego można wybrać sposób opodatkowania. Do wyboru jest skala podatkowa lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

9 września 2021

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 9) - Rozliczanie przychodów i kosztów

Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej wiąże się z obowiązkiem rozliczania osiągniętych przychodów oraz poniesionych kosztów. Czy wiesz, jak powinno przebiegać rozliczanie przychodów i kosztów w firmie? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

14 lipca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów