97 wyników dla tematu: koszty-uzyskania-przychodow

Artykuły:

Koszty prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy w Polsce często decydują się na prowadzenie działalności w wynajmowanym lokalu lub własnym mieszkaniu. Dowiedz się, czy koszty prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu i ujęte w KPiR!

26 marca 2021

Koszty uzyskania przychodów - 2021

Czym są pracownicze koszty uzyskania przychodów? Kiedy się je stosuje? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, ile wynoszą zwykłe koszty uzyskania przychodów oraz podwyższone koszty uzyskania przychodów dotyczące pracowników w 2021 roku!

1 stycznia 2021

Opłata skarbowa może stanowić koszt uzyskania przychodów

W ramach prowadzonej działalności przedsiębiorcy ponoszą różnego rodzaju wydatki, w skład których wchodzą opłaty skarbowe. Czy wiesz, czym jest opłata skarbowa oraz czy może ona stanowić koszt uzyskania przychodu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

9 listopada 2020

Kto może skorzystać z 50 procent kosztów uzyskania przychodu?

Z czym związane są koszty uzyskania przychodu przez pracownika? Którzy pracownicy mogą skorzystać z 50 procent kosztów uzyskania przychodu i jakie warunki muszą spełniać? Czym są autorskie koszty uzyskania przychodów? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

14 sierpnia 2020

Podatek od wartości dodanej – koszt i przychód podatkowy

Chcesz wiedzieć jak należy rozliczać transakcje zagraniczne? Czy podatek od wartości dodanej stanowi koszt lub przychód firmowy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczać faktury, na których znajduje się podatek z innego państwa!

5 sierpnia 2020

Czy wydatki na siłownię stanowią koszt w działalności gospodarczej?

W wielu firmach zainteresowaniem cieszą się karnety na zajęcia sportowe. Z perspektywy przedsiębiorcy ważne będzie to, czy wydatki na siłownię stanowią koszt uzyskania przychodu. Sprawdź, jak to wygląda w jednoosobowej działalności gospodarczej!

14 maja 2020

Koszty uzyskania przychodów w CIT - najważniejsze informacje

Koszty uzyskania przychodów sprawiają, że podatek do zapłaty jest niższy. Jednak przedsiębiorcy często mają problem z odpowiednią klasyfikacją poniesionych wydatków. W jaki sposób ustalić koszty uzyskania przychodów w CIT? Przeczytaj nasz artykuł!

18 marca 2020

Koszty uzyskania przychodów - 2020

Czym są pracownicze koszty uzyskania przychodów? Kiedy się je stosuje? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, ile wynoszą zwykłe koszty uzyskania przychodów oraz podwyższone koszty uzyskania przychodów dotyczące pracowników w 2020 roku!

1 stycznia 2020

Opłaty pocztowe w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów

Przedsiębiorco, ponosisz wydatki na opłaty pocztowe w wyniku korzystania z usług pocztowych? Sprawdź, czy takie wydatki mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów oraz w jaki sposób należy je udokumentować! Przeczytaj nasz artykuł!

10 października 2019

Wydatki na wyposażenie pokoju socjalnego a koszty uzyskania przychodu

Wydatki na wyposażenie pokoju socjalnego mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, gdyż mają one związek z poprawą komfortu pracy. Jednak istnieją pewne wykluczenia, a zasadność tego działania nie zawsze jest tak łatwa do udowodnienia.

27 września 2019

Kiedy można zaliczyć odsetki od kredytu do kosztów podatkowych?

Przedsiębiorcy, finansujący inwestycje pieniędzmi pochodzącymi z kredytu, mają możliwość uzyskania także kredytów specjalnych. Dowiedz się, czy odsetki od kredytu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej!

5 czerwca 2019

Firma w mieszkaniu – kiedy wydatki stanowią koszty przedsiębiorcy?

Często specyfika prowadzonej działalności nie wymaga wyodrębnienia specjalnego lokalu. Jednak firma w mieszkaniu może spowodować wzrost wydatków np. telefon, czy internet. Sprawdź, jakie wydatki związane z mieszkaniem stanowią koszt uzyskania przychodu!

22 maja 2019

Uregulowanie zobowiązań poprzez przekazanie towarów a koszty podatkowe

Najpopularniejszą formą zapłaty za zobowiązania jest zapłata środkami pieniężnymi. Czasem jednak następuje też uregulowanie zobowiązań poprzez przekazanie towarów. Czy wówczas zakupiony towar może stanowić koszty uzyskania przychodów? Odpowiadamy!

21 maja 2019

Koszt podatkowy - co stanowi KUP?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą ponoszą wiele wydatków, jednak nie każdy z nich może zostać uznany za koszt podatkowy. Jak rozpoznać czy dany wydatek może być kosztem uzyskania przychodu? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj odpowiedź!

17 kwietnia 2019

Koszty uzyskania przychodów - 2019

Czym są pracownicze koszty uzyskania przychodów? Kiedy się je stosuje? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, ile wynoszą zwykłe koszty uzyskania przychodów oraz podwyższone koszty uzyskania przychodów dotyczące pracowników w 2019 roku!

1 stycznia 2019

Obiad z klientem - czy może stanowić koszt uzyskania przychodów?

Przedsiębiorcy często zapraszają swoich kontrahentów na obiad np. w celach omówienia zasad współpracy. Ale czy mogą ująć wydatek na obiad z klientem w kosztach firmowych? Czy ten wydatek nie jest kosztem reprezentacyjnym? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

17 września 2018

Koszty uzyskania przychodów bezpośrednie i pośrednie

Koszty uzyskania przychodów dzielą się na koszty bezpośrednie oraz pośrednie. Podział ten ma istotne znaczenie w przypadku prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, a szczególnie gdy stosujemy metodę memoriałową. Dowiedz się więcej!

31 stycznia 2018

Zryczałtowany podatek dochodowy a 50% koszty uzyskania przychodów

Czy podatnik prowadząc działalność gospodarczą może naliczać 50% koszty uzyskania przychodów dla zatrudnionych na umowę o dzieło osób? Co dzieje się gdy pracownik przekracza limit kosztów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

8 stycznia 2018

Czy wydatki na zakup kart telefonicznych mogą być kosztem firmowym?

Ciężko wyobrazić sobie prowadzenie działalności bez posiadania telefonu. Dlatego też przedsiębiorcy kupują telefony, które wykorzystują w firmie. Jednak czy wydatki na zakup kart telefonicznych i telefonu można zaliczyć do kosztów firmy? Sprawdź!

31 grudnia 2017

Kredyt mieszkaniowy a koszty uzyskania przychodu

Jedną z metod finansowania zakupu mieszkania jest kredyt mieszkaniowy. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup mieszkania, które będzie wykorzystywane w firmie powinni wiedzieć, że czasem odsetki od kredytu można zaliczyć do kosztów firmy. Sprawdź!

20 grudnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów