0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: kwota-zmniejszajaca-podatek

Artykuły:

Etat i działalność - rozliczenie kwoty zmniejszającej podatek

Choć wiąże się to z wielkimi nakładami pracy, wielu przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie własnej firmy równolegle z pracą na pełen etat. Jak powinno wyglądać rozliczenie kwoty zmniejszającej podatek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

13 września 2023

Kwota wolna od podatku pracownika - jak wpływa na wynagrodzenie?

Przy wyliczaniu wynagrodzenia dla pracownika należy uwzględnić wiele różnych składników. Jednym z nich jest kwota wolna od podatku pracownika. Czy należy składać oświadczenie o jej niestosowaniu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 sierpnia 2023

Wzrost kwoty wolnej od podatku - projekt już w Sejmie!

Projekt nowelizacji ustawy o PIT zakłada wzrost kwoty wolnej od podatku do 60 000 zł. Planowane zmiany będą korzystne dla podatników rozliczających się według skali podatkowej. Sprawdź, jakie korzyści uzyskają podatnicy rozliczający się w tej formie!

28 czerwca 2023

Nowy wzór PIT-2 (9) do pobrania z instrukcją wypełnienia

Od 1 stycznia2023 r. obowiązuje nowy wzór PIT-2 (9). Formularz ten został znacząco rozbudowany, a jego wypełnienie może sprawiać wiele problemów. Pobierz darmowy wzór PIT-2 i sprawdź dokładną instrukcję wypełnienia formularza!

20 czerwca 2023

Działalność gospodarcza - Rozliczenia z urzędem skarbowym - podatek dochodowy

Działalność gospodarcza to dobra forma zarobkowania, którą wybiera coraz więcej osób, rezygnując z pracy na etacie. Jak zacząć własny biznes? W jaki sposób zarejestrować działalność i jaką formę opodatkowania wybrać? Przeczytaj w artykule.

21 lutego 2023

Kwota wolna od podatku a działalność gospodarcza w 2023 roku!

Kwota wolna od podatku jest kwotą, zwalniającą z zapłaty podatku dochodowego. Niezależnie od osiąganych dochodów jej wartość jest stała. Prowadząc działalność i pracując jednocześnie na etacie należy ją rozliczyć w działalności. Przeczytaj nasz artykuł!

7 lutego 2023

Kwota zmniejszająca podatek od 2023 roku

Obecnie obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o PIT, które wprowadzają zmiany w zakresie kwoty zmniejszającej podatek. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile będzie wynosić kwota zmniejszająca podatek w 2023 roku i kiedy można ją stosować!

8 grudnia 2022

Kwota zmniejszająca podatek u kilku pracodawców

Kwota zmniejszająca podatek ma określoną wartość, od 2023 roku będzie ona podzielna. Czy zmiana ta będzie korzystna? Przeczytaj ten artykuł!

7 grudnia 2022

Nowe wzory formularzy PIT-2, PIT-2A, PIT-3

Opublikowano nowe wzory formularzy PIT-2, PIT-2A, PIT-3, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2023 r. Nowe wzory zostały dostoswane do zmieniających się przepisów dotyczących podatku dochodowego za pracowników. Co się zmieni? Przeczytaj!

28 listopada 2022

Błędnie zastosowana przez pracodawcę kwota zmniejszająca podatek

Każdy pracownik ma prawo skorzystać z kwoty zmniejszającej podatek dochodowy. Jednakże jakie skutki podatkowe wywołuje błędnie zastosowana przez pracodawcę kwota zmniejszająca podatek? Na kogo spada za to odpowiedzialność przed urzędem skarbowym? Sprawdź!

18 października 2021

Dochód wolny od podatku - wszystko, co warto wiedzieć

Dochód wolny od podatku to dochód, od którego nie ma obowiązku zapłaty podatku. Przeczytaj, ile wynosi i kto może z niego skorzystać. Dowiedz się też, czy korzystne jest wspólne rozliczenie z małżonkiem, i jak wtedy odliczamy kwotę zmniejszającą podatek!

16 marca 2021

Zmiana stawki podatku a zaliczka i zeznanie roczne dla przedsiębiorców

Z dniem 1 października 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa niższa stawka podatku dla osób osiągających dochody opodatkowane na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej. Jaki wpływ ma zmiana stawki podatku na zeznanie roczne? Przeczytaj i sprawdź!

2 lutego 2021

Jaka jest kwota zmniejszająca podatek po ustaniu zatrudnienia?

Według jakich zasad pobierana jest zaliczka na podatek dochodowy? Kiedy płatnik może pomniejszyć jego kwotę? Ile wynosi kwota zmniejszająca podatek po ustaniu zatrudnienia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat!

20 czerwca 2019

Reguły kwoty zmniejszającej podatek w praktyce

Kto jest uprawniony do uwzględnienia kwoty zmniejszającej podatek? Czy kwota zmniejszająca podatek i kwota wolna od podatku to ta sama kwota? Jaką kwotę zmniejszającą podatek przysługuje pracownikowi i przedsiębiorcy? Przeczytaj artykuł.

19 października 2018

Kwota zmniejszająca podatek w przypadku prowadzenia działalności i pracy na etacie

Jak powinna być rozliczona kwota zmniejszająca podatek dochodowy w sytuacji prowadzenia działalności i pracy na etacie?

30 marca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów