0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kwota zmniejszająca podatek w przypadku prowadzenia działalności i pracy na etacie

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Prowadzę działalność gospodarczą i pracuję na etacie. Swoją działalność opodatkowuję na zasadach ogólnych. Jak w takim przypadku prawidłowo powinna być rozliczona kwota zmniejszająca podatek? Czy dalej muszę odliczać 556,02 zaliczki na podatek dochodowy z tytułu prowadzonej działalności?

Jarosław, Zabrze

 

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej i zatrudnienia na etacie, należy ten fakt zgłosić pracodawcy, by to on nie odliczał kwoty zmniejszającej podatek.

Odliczanie kwoty zmniejszającej podatek przy prowadzonej działalności jest konieczne, gdyż zgodnie z art. 44 ust. 3 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, obowiązkowe jest wpłacanie zaliczki obliczonej zgodnie z przepisami ustawy, natomiast przy wyliczaniu zaliczki z tytułu umowy o pracę obowiązuje art. 32 ust.3 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który zakłada możliwość nie odliczania stanowiącej 1/12 kwoty zmniejszającej podatek. Reasumując - pierwszeństwo w odliczeniu kwoty 556,02 zł jest zawsze z tytułu działalności gospodarczej.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów