0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: mikrorachunek-podatkowy

Artykuły:

Mikrorachunek podatkowy po zamknięciu firmy

Mikrorachunek podatkowy przeznaczony jest do regulowania zobowiązań z tytułu różnych podatków przez większość przedsiębiorców. Numer mikrorachunku podatkowego generowany jest automatycznie na podstawie identyfikatora podatkowego, np. PESEL czy NIP.

7 czerwca 2023

Mikrorachunek podatkowy a podatek z najmu prywatnego i działalności

Czy mikrorachunek podatkowy dla najmu prywatnego i prowadzonej działalności będzie taki sam?

15 lutego 2023

Mikrorachunek podatkowy do rozliczeń VAT, PIT i CIT

Czy wiesz, że przedsiębiorcy mają obowiązek zapłaty podatku VAT, PIT i CIT na mikrorachunek podatkowy? W każdej chwili możesz zweryfikować numer indywidualnego konta na stronie udostępnionej przez MF! Poznaj korzyści z wprowadzenia mikrorachunku!

4 listopada 2022

Mikrorachunek przy wspólnym rozliczeniu PIT – jak wybrać właściwy?

Chcesz rozliczać się wspólnie z małżonkiem, składając jedno zeznanie roczne? Sprawdź, w jakich przypadkach jest to możliwe oraz który mikrorachunek przy wspólnym rozliczeniu PIT jest właściwy do uregulowania ewentualnego zobowiązania podatkowego!

6 kwietnia 2022

Indywidualny mikrorachunek podatkowy w przykładach!

Obecnie PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą mikrorachunku podatkowego. Indywidualny mikrorachunek podatkowy wszedł w życie 1 stycznia 2020 roku. Przeczytaj artykuł i sprawdź kogo dotyczy ten obowiązek!

18 marca 2022

Mikrorachunek podatkowy dla działalności i najmu prywatnego

Indywidualny mikrorachunek podatkowy to rachunek, na który dany podmiot wpłaca część swoich zobowiązań podatkowych. Celem wprowadzenia mikrorachynku było wyeliminowanie częstych błędów podatników podczas dokonywania wpłat podatków. Dowiedz się więcej!

27 stycznia 2022

Jedno konto w urzędzie skarbowym – czym jest konto podatnika?

Czym jest jedno konto w urzędzie skarbowym? Jakie zobowiązania podatkowe i inne koszty należy wpłacać na ten mikrorachunek podatkowy? Co należy zrobić i jakie dane są potrzebne aby wygenerować jedno konto w urzędzie skarbowym? Dowiedz się!

27 maja 2021

Mikrorachunek podatkowy – kompleksowe wyjaśnienie

Dla każdego płatnika i podatnika otworzony został mikrorachunek podatkowy, za pomocą którego opłacany będzie podatek dochodowy PIT, podatek od osób prawnych CIT oraz podatek VAT. Dowiedz się, czym jest mikrorachunek i jak z niego korzystać!

21 maja 2021

Mikrorachunek podatkowy – lista wpłacanych zobowiązań rozszerzona!

Mikrorachunek podatkowy umożliwił podatnikom uiszczanie zobowiązań podatkowych na jeden numer rachunku bankowego. Lista wpłacanych zobowiązań została rozszerzona przez MF. jakie opłaty po wprowadzonych zmianach należy wpłacać na mikrorachunek podatkowy?

23 kwietnia 2021

Indywidualne konto podatkowe - najważniejsze informacje

Od 1 stycznia 2020 r. podatnicy, regulując zobowiązania podatkowe z tytułu PIT, CIT i VAT muszą wykorzystać do tego indywidualne konto podatkowe. Przeczytaj i sprawdź, jak uzyskać informacje o nadanym rachunku oraz jakie przyniesie to korzyści!

3 marca 2021

Mikrorachunek podatkowy - nadchodzące zmiany

Od 1 stycznia 2020 r. podatnicy dokonując wpłat z tytułu podatków, na indywidualny mikrorachunek podatkowy, na który należy wpłacać zobowiązania z tytułu PIT, VAT i CIT. Aktualnie trwają prace nad rozporządzeniem, rozszerzającym rodzaj dokonywanych opłat!

7 sierpnia 2020

Mikrorachunek podatkowy na niego zapłacisz zaliczkę za grudzień!

Zgodnie z zapowiedzią MF od 1 stycznia 2020 roku wszyscy podatnicy mają obowiązek zapłaty podatków z tytułu PIT, VAT i CIT na indywidualny mikrorachunek podatkowy. Dowiedz się, czy zaliczka za grudzień podlega zapłacie na mikrorachunek podatkowy!

10 stycznia 2020

Mikrorachunek podatkowy – czym jest i jak go uzyskać?

Od stycznia 2020 r. za PIT, CIT i VAT płatności dokonywać będziemy na indywidualny mikrorachunek podatkowy. Skąd go wziąć i jak z niego korzystać? Co się dzieje z pieniędzmi przelanymi na stary numer urzędu skarbowego? Sprawdź, czy dotyczą Cię te zmiany!

20 grudnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów