0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

26 wyników dla tematu: najem-prywatny

Artykuły:

Najem prywatny przez pośrednika a może własna działalność?

Osiąganie przychodów z najmu może być w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, jak i w ramach najmu prywatnego. Czy najem prywatny przez pośrednika jest możliwy? Czy może przychody powinny zostać zakwalifikowane jako działalność gospodarcza?

13 września 2023

Najem prywatny a składniki majątku używane w firmie

Czy lokal, który był uprzednio wykorzystywany w działalności gospodarczej można przeznaczyć na tzw. najem prywatny?

26 lipca 2023

Wycofanie nieruchomości z majątku firmowego i oddanie w najem prywatny – jaka forma opodatkowania

Prowadząc działalność gospodarczą zdarza się, że przedsiębiorca decyduje się na wycofanie nieruchomości z majątku firmowego i oddanie w najem prywatny. Uzyskane z tego tytułu przychody należy opodatkować. Jak wybrać odpowiednią formę opodatkowania najmu?

17 lipca 2023

Najem prywatny - poznaj zasady opodatkowania!

Najem prywatny występuje w sytuacji, w której wynajmujący oddaje przedmiot najmu do używania najemy na czas określony lub bezterminowy w zamian za opłatę czynszu. Jak wygląda opodatkowanie najmu prywatnego? Przeczytaj o tym w artykule.

26 czerwca 2023

Najem prywatny i działalność gospodarcza a limit zwolnienia z VAT

Prowadzisz jednocześnie najem prywatny i działalność? Sprawdź, jak wyliczyć limit sprzedaży po przekroczeniu którego trzeba zarejestrować się do VAT. Kiedy możliwe jest zwolnienie z VAT? Dowiedz się, jak wyliczyć limit zwolnienia na przykładach!

10 maja 2023

Opodatkowanie najmu prywatnego w 2023 roku

Polski Ład wprowadził liczne zmiany nie tylko w opodatkowaniu podatników prowadzących działalność ale także, dla tych którzy prowadzą najem jako osoby prywatne. Na skutek reformy uległo zmianie opodatkowanie najmu prywatnego. Dowiedz się więcej!

6 kwietnia 2023

Najem prywatny - kiedy należy wystawić rachunek?

W jaki sposób należy potwierdzić najem prywatny składnika majątku? Czy konieczne jest wystawienie faktury? A może należy wystawić inny dokument? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule! Przeczytaj i sprawdź!

27 marca 2023

Najem prywatny a kwartalne opłacanie zaliczek na podatek dochodowy

Osoby fizyczne, które osiągają przychody z tytułu najmu prywatnego opłacają podatek dochodowy na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego. Dowiedz się, czy najem prywatny a kwartalne opłacanie zaliczek na podatek dochodowy jest możliwe!

8 marca 2023

Rozliczanie najmu prywatnego w PIT-36 - to warto wiedzieć!

Każdy podatnik może opodatkować najem prywatny za pomocą skali podatkowej. Do kiedy należy dokonać rozliczenia? Jak wygląda rozliczenie, gdy przedmiot najmu jest we współwłasności? Dowiedz się jak przebiega rozliczanie najmu prywatnego w PIT-36.

1 lutego 2023

Najem jako działalność gospodarcza - warto wiedzieć

W nieruchomości inwestują nie tylko podmioty gospodarcze, lecz także osoby prywatne. Najem jako działalność gospodarcza to zagadnienie, które zostało ostatecznie usystematyzowane przez uchwałę NSA z marca tego roku. Sprawdź co się w tej sprawie zmieniło!

29 października 2021

Najem kilku nieruchomości a ryczałt ewidencjonowany

Większość podatników zajmująca się wynajmem prywatnej nieruchomości decyduje się na opodatkowanie w formie ryczałtu. Czy najem kilku nieruchomości może być również opodatkowane w taki sposób? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 czerwca 2021

Najem prywatny mieszkania przez małżonków a podatek

Zgodnie z przepisami ustawy o PIT umowa najmu stanowi odrębne żródło przychodów, podlega więc opodatkowaniu na gruncie tej ustawy. Jest to tzw. najem prywatny. Jak opodatkowany jest najem mieszkania? Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

12 kwietnia 2021

Najem prywatny po zakończeniu działalności gospodarczej

Zdarza się, że podatnicy likwidując działalność gospodarczą posiadają składniki majątku które stanowiły w firmie majątek trwały. Czy jest możliwy najem prywatny po zakończeniu działalności składników, które stanowiły środki trwałe w zamkniętej już firmie?

26 lutego 2021

Najem prywatny a biała lista - warto wiedzieć

Najem prywatny a biała lista? Ciekawym zagadnieniem jest sytuacja, gdy podatnik płaci za prywatny wynajem na rachunek bankowy , który nie znajduje się na białej liście. Sprawdź czy w takiej sytuacji można ująć wydatek w kosztach uzyskania przychodu.

22 stycznia 2021

Karta podatkowa a prywatny wynajem mieszkania

Przedsiębiorca ma możliwość wyboru formy opodatkowania. Uproszczoną formą opodatkowania jest karta podatkowa. Aby korzystać z karty podatkowej należy spełnić pewne warunki. Sprawdź, czy wynajem mieszkania może mieć wpływ na korzystanie z karty podatkowej!

11 stycznia 2021

Najem - działalność gospodarcza czy najem prywatny?

W praktyce wiele osób zajmuje się najmem nieruchomości, czerpiąc z tego zyski. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć najem prywatny oraz najem prowadzony w ramach działalności gospodarczej! Jaką formę opodatkowania wybrać?

3 czerwca 2020

Oświadczenie o wyborze formy opodatkowania najmu prywatnego - wzór z omówieniem

Najem może być rozliczany w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, jak i prywatnie. Podatnik zobowiązany jest wybrać formę opodatkowania. Może to uczynić, składając w urzędzie skarbowym oświadczenie o wyborze formy opodatkowania najmu prywatnego.

31 grudnia 2019

Najem prywatny małżonków - zasady opodatkowania

Zastosowanie stawki ryczałtu w wartości 12,5 % po przekroczeniu limitu 100 000 zł odnosi się do obojga małżonków. Dowiedz się, czy najem prywatny małżonków w przypadku rozdzielności majątkowej może zostać rozliczony niższą stawką ryczałtu!

18 października 2019

Opodatkowanie najmu lokalu – którą formę opodatkowania wybrać?

Osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, która oferuje najem lokalu ma obowiązek opłacania podatku dochodowego w wybranej przez siebie formie. Poznaj, jakie są sposoby na opodatkowanie najmu oraz który z nich jest najkorzystniejszy!

30 września 2019

Wynajem mieszkań jako działalność gospodarcza

Decyzja, czy prowadzony najem jest działalnością gospodarczą czy najmem prywatnym nie zależy od podatnika. W tej kwestii decydują warunki na jakich najem jest wykonywany. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak podatkowo rozliczyć wynajem mieszkań!

29 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów