0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: nota-korygujaca

Artykuły:

Błędna data sprzedaży na fakturze – jak ją skorygować?

Wystawiając faktury, zdarzają się sytuacje, że przedsiębiorca popełni błąd. Jednym z nich może być błędna data sprzedaży na fakturze. Jak wówczas należy dokonać korekty? Czy nabywca może korygować otrzymane faktury? Przeczytaj nasza artykuł i sprawdź!

5 kwietnia 2024

Zbiorcza nota korygująca - wzór z omówieniem

Notę korygującą może wystawić nabywca, który otrzymał fakturę zawierającą pomyłki, z wyjątkiem pomyłek w zakresie danych wartościowych. Jakie błędy można poprawić notą korygującą? Czy może być wystawiona zbiorcza nota korygująca online? Odpowiadamy!

20 listopada 2023

Nota korygująca w 2024 roku - najważniejsze informacje!

Nabywca, który dostał źle wypełnioną fakturę kosztową lub korygującą, nie ma prawa do wystawienia faktury korygującej. Po spełnieniu określonych warunków, nota korygująca może zostać wystawiona przez nabywcę i przekazana do sprzedającego. Sprawdź!

9 lutego 2023

Nota korygująca - czy wymaga akceptacji przez kontrahenta?

Nota korygująca pozwala na poprawienie danych w sytuacji, gdy przedsiębiorca otrzyma fakturę zawierającą błędne dane formalne. Dowiedz się, jakie dane można poprawić notą oraz czy konieczne jest jej podpisanie! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

12 lutego 2021

Czy nota korygująca musi zostać podpisana?

Niektóre błędy na fakturze można poprawić notą korygującą wystawioną przez nabywcę. Nota korygująca powinna zostać zaakceptowana przez odbiorcę, ale czy wymaga również podpisu? Dowiedz się więcej na temat zasad i sposobu wystawiania not korygujących!

4 lutego 2021

Nota korygująca - wszystko co warto wiedzieć

Przedsiębiorco, czy wiesz w jakich sytuacjach wystawia się noty korygujące a w jakich faktury korygujące? Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać wystawiona przez Ciebie nota korygująca! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

31 grudnia 2017

Nota korygująca - dokument prostujący błędy, wystawiany przez nabywcę

Otrzymywane przez przedsiębiorców faktury, często zawierają sporo błędów. Najczęściej spotykanymi są: nieprawidłowe adresy, numery NIP lub REGON, literówki w nazwie firmy. Czym jest nota korygująca? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

17 października 2017

Nota korygująca do faktury zagranicznego dostawcy

Dokonując WNT, brak numeru VAT UE na fakturze zakupu co do zasady można uzupełnić za pomocą noty korygującej. Dowiedz się z naszego artykułu, kiedy nota korygująca jest wystarczającym dokumentem pozwalającym na poprawienie błędu na fakturze!

8 września 2017

Zbiorcza nota korygująca - kiedy można ją wystawić?

Czy jest możliwa do wystawienia zbiorcza nota korygująca w przypadku, gdy w kilku fakturach występuje jednakowy błąd?

8 września 2017

Czy można skorygować brak NIP na fakturze zakupu?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nierozerwalnie z zakupami. Firmy mają możliwość zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów uzyskania przychodów oraz odliczenia wynikającego z nich podatku VAT.

11 października 2016

Faktura z błędem może być anulowana - warto wiedzieć

Każdemu zdarza się popełnić błąd, możliwe jest to również przy wystawianiu faktur. W związku z tym pojawia się pytanie, jak powinna zostać poprawiona czy też anulowana faktura z błędem aby nie naruszyć przepisów. Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!

20 września 2016

Dokumentowanie przychodów i dodatkowe ewidencje

Prowadzisz księgę przychodów i rozchodów? Sprawdź, jak powinno przebiegać dokumentowanie przychodów. Jakie dane powinna powinna zawierać faktura, a jakie dowód wewnętrzny? Dowiedz się, jakie ewidencje pomocnicze jesteś zobowiązany prowadzić!

25 sierpnia 2016

Korygowanie błędów w dowodach księgowych przez prowadzących KPIR

Czy korygowanie błędów w dowodach księgowych wewnętrznych i zewnętrznych jest możliwe? W jaki sposób dokonać korekty? Kiedy wystawia się notę korygującą a kiedy fakturę korygującą? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź!

9 listopada 2015

Nota korygująca datę sprzedaży

Kiedy może zostać wystawiona nota korygująca datę sprzedaży? Kto może ją wystawić? Jak należy przechowywać otrzymaną notę korygującą? Przeczytaj odpowiedź naszego eksperta na pytanie czytelnika i dowiedz się więcej!

2 listopada 2015

Podpis odbiorcy na nocie korygującej

Czy wystawiona nota korygująca musi być podpisana przez odbiorcę jako potwierdzenie jej otrzymania?

9 września 2014

Zbiorcza nota korygująca - wzór z omówieniem

Nabywca towaru lub usługi, który otrzymał fakturę zawierającą pomyłki, może wystawić notę korygującą. Przeczytaj, jak sporządzić zbiorczą notę korygującą i pobierz jej wzór!

5 maja 2014

Rozliczenie podatku VAT przez wystawcę faktury korygującej

Wśród dokumentów korygujących wykorzystywanych przez podatników należy wymienić dwa podstawowe: notę korygującą oraz fakturę korygującą.

13 lutego 2014

Korygowanie błędu w adresie nabywcy poprzez notę korygującą

Na fakturze, którą otrzymałem od dostawcy znalazłem literówkę w adresie. Czy muszę korygować ten błąd? Jeżeli tak, to jakim dokumentem?

6 września 2013

Podatek VAT (cz. 12) - Obowiązki rejestracyjne oraz ewidencyjne cz. III

Faktury korygujące wystawia sprzedawca w ściśle określonych sytuacjach. Ustawa przewiduje wystawienie takiego dokumentu w przypadku, gdy:

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów