Nota korygująca datę sprzedaży

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Wystawiłam dla kontrahenta fakturę z datą wystawienia i sprzedaży 20 sierpnia, a kontrahent przesłał mi notę korygującą, zmieniając datę sprzedaży na 14 sierpnia. Podpisałam notę i odesłałam, ale teraz mam wątpliwości, czy kontrahent mógł skorygować tę datę. Co powinnam w związku z tym zrobić?

Anna, Lubań

 

Jeżeli sprzedaż, czyli data dokonania dostawy towaru lub wykonania usługi, faktycznie miała miejsce 14 sierpnia, to nota korygująca datę sprzedaży została zasadnie wystawiona. W takim wypadku przychód dla celów VAT i podatku dochodowego należy wykazać na dzień 14 sierpnia czyli wtedy, kiedy faktycznie miała miejsce sprzedaż.

Nota korygująca datę sprzedaży powinna zostać podpięta pod kopię faktury sprzedaży przechowywaną w dokumentacji księgowej. Nabywca ma prawo do wystawienia noty w celu poprawy danych innych niż wymienione w art. 106e ust. 1 pkt 8-15. Może on zatem poprawić błędną datę sprzedaży, ale nie ma prawa do samodzielnego skorygowania np. ilości, ceny jednostkowej, rabatu czy kwoty podatku VAT.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów