0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: ochrona-sygnalistow

Artykuły:

Kim jest sygnalista - które firmy muszą wdrożyć dyrektywę UE?

Pracodawcy powinni uważnie obserwować moment wejścia w życie ustawy dostosowującej dyrektywę UE o ochronie sygnalistów. Ponieważ sygnalista będzie podlegała ochronie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat dyrektywy UE!

25 kwietnia 2022

Sygnaliści – obowiązki pracodawców i uprawnienia sygnalistów

Sygnaliści - osoby zgłaszające naruszenia prawne w środowisku pracy. Kto i w jaki sposób może chronić takie osoby? Jakie uprawnienia oni posiadają? Regulamin zgłoszeń wewnętrznych - co musi zawierać zgłoszenie? O tym i nie tylko opowiadamy w artykule!

1 marca 2022

Donos pod ochroną prawa - jak działa ochrona sygnalistów?

Istotną rolę w zgłaszaniu nadużyć lub nielegalnych czynów pełnią sygnaliści, bowiem przekazują oni te informacje do wiadomości publicznej. Ochrona sygnalistów z założenia ma dotyczyć osób fizycznych, narażonych na nieprzyjemności z uwagi na informowanie.

22 września 2020

Kim jest sygnalista i jakiej ochronie prawnej podlega?

Chcesz wiedzieć jakie zmiany wprowadziła nowa dyrektywa unijna i kogo obowiązuje? Jakie są mechanizmy mające na celu ochronę osób dokonujących zgłoszeń? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kim jest sygnalista i jakiej ochronie prawnej podlega!

30 lipca 2020

Ustawa o jawności życia publicznego – co oznacza dla przedsiębiorców?

Ustawa o jawności życia publicznego ma na celu podjęcie aktywnych działań antykorupcyjnych. Jakie kwestie reguluje projekt ustawy? Czym jest instytucja sygnalisty i kto nadaje danej osobie taki status? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

30 lipca 2019

Ochrona sygnalistów - na czym polega procedura UOKiK?

Ochrona sygnalistów wprowadzona przez UOKIK ma na celu ochronę osób, które zawiadamiają organy państwa o działaniach naruszających zasady konkurencji w ich miejscu pracy. W jaki sposób UOKIK chroni sygnalistów? Dowiedz się więcej z artykułu!

9 lipca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów