Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

53 wyniki dla tematu: podatek-od-czynnosci-cywilnoprawnych

Artykuły:

Podatek od czynności cywilnoprawnych - 2025

Podatek PCC to podatek, który odprowadza się od niektórych czynności gospodarczych. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, dowiedz się od których czynności należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i ile wynosi stawka podatku w 2025 roku.

25 listopada 2024

Błędna wartość nieruchomości w akcie notarialnym a wysokość podatku PCC-3

Co jeśli wykazana w akcie notarialnym błędna wartość nieruchomości spowodowała nieprawidłową wysokość podatku PCC-3? Czy jest możliwość dokonania korekty wysokości podatku PCC-3? Przeczytaj artykuł, aby znaleźć odpowiedź!

7 listopada 2024

Rozwiązanie umowy dożywocia a zwrot PCC - najważniejsze informacje

Na czym polega umowa dożywocia i o co w niej chodzi? Czy może być ona zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych? Jak wygląda rozwiązanie umowy dożywocia? Czy zobowiązuje to do zwrotu PCC? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

29 sierpnia 2024

Jak wypełnić PCC-3 i kiedy należy go złożyć?

Nabywając przedmiot lub prawo majątkowe na podstawie umowy, będziesz zobowiązany do zgłoszenia tej czynności do urzędu skarbowego, a jeżeli czynność nie podlega zwolnieniu, również do zapłaty podatku. Sprawdź, kiedy zapłacić podatek i jak wypełnić PCC-3!

28 lutego 2024

Podatek od pożyczki - kiedy nie zapłacisz PCC?

Zawarcie umowy pożyczki między podmiotami nieprowadzącymi działalności gospodarczej wiąże się z zapłatą podatku od czynności cywilnoprawnych. Jednak czy podatek od pożyczki podlega zapłacie w każdym przypadku? Sprawdź, kiedy pożyczka jest zwolniona z PCC!

9 lutego 2024

Podatek od czynności cywilnoprawnych - 2024

Podatek PCC to podatek, który odprowadza się od niektórych czynności gospodarczych. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, dowiedz się od których czynności należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i ile wynosi stawka podatku w 2024 roku.

1 stycznia 2024

Zwolnienie z PCC - kto i kiedy może z niego skorzystać?

Podatek od czynności cywilnoprawnych to zapłata za dokonywanie niektórych czynności prawnych, m.in. takich jak sprzedaż, czy zamiana rzeczy i praw majątkowych. Czy wiesz, kiedy wystąpi obowiązek zapłaty oraz kto może liczyć na zwolnienie z PCC? Sprawdź!

29 grudnia 2023

Opodatkowanie PCC kompensaty - czy podlega?

W rozliczeniach między kontrahentami pojawiają się nie tylko płatności za świadczone usługi lub sprzedawane towary. Coraz częściej ma miejsce dokonanie kompensaty. Czy opodatkowanie PCC kompensaty jest w tym przypadku obowiązkiem podatnika? Sprawdź!

4 sierpnia 2023

Jakie podatki płaci przedsiębiorca i od czego zależą?

Podatki to w opinii większości przykry obowiązek, który narzucają im przepisy. Zawiłe przepisy, wysokie stawki… Niekoniecznie tak musi być! W artykule wyjaśniamy, jakie podatki płaci przedsiębiorca. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu!

11 maja 2023

Podatek od czynności cywilnoprawnych - 2023

Podatek PCC to podatek, który odprowadza się od niektórych czynności gospodarczych. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, dowiedz się od których czynności należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i ile wynosi stawka podatku w 2023 roku.

1 stycznia 2023

Zwolnienie z PCC pożyczki spółki komandytowo-akcyjnej

Spółka komandytowo-akcyjna to jedna z bardziej popularnych form prowadzenia działalności gospodarczej. Czy pożyczka udzielona spółce może zostać zwolniona z opłacania podatku? Zwolnienie z PCC pożyczki spółki komandytowo-akcyjnej sprawdź czy to możliwe!

13 lipca 2022

Rozwiązanie spółki cywilnej a PCC - kiedy wystąpi podatek?

Podatek od czynności cywilnoprawnych pobierany jest w przypadku zawarcie umowy spółki cywilnej w postaci aktu notarialnego. Czy podczas rozwiązania spółki cywilnej również należy go uiszczać? Rozwiązanie spółki cywilnej a PCC - odpowiadamy na pytania

12 lipca 2022

Spółka cicha a PCC - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Podatek od czynności cywilnoprawnych jest jednym z kosztów, które ponoszą przedsiębiorcy decydując się na założenie działalności w formie spółki. Czy zakładając spółkę cichą nadal trzeba się liczyć z zapłatą podatku PCC? Spółka cicha a PCC - przeczytaj!

23 czerwca 2022

Kiedy występuje konieczność zapłaty PCC?

Zgodnie z przepisami przedsiębiorcy w określonych sytuacjach zobowiązani są do zapłaty PCC, czyli podatku od czynności cywilnoprawnych. Jakie stawki podatku PCC obowiązują i jaka ustawa je reguluje? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

9 czerwca 2022

Wypłata dywidendy w formie udziałów a PCC

Czy wypłata dywidendy w formie udziałów musi być opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Jakie czynności objęte są tym podatkiem? Czy możliwe jest zwolnienie z PCC? Odpowiedzi na najważniejsze pytania udzielamy w artykule! Przeczytaj!

8 czerwca 2022

Czynności podlegające PCC - jakich umów dotyczą?

W Polsce obowiązującą opłatą skarbową jest podatek od czynności cywilnoprawnych. Czynności podlegające PCC to różnego rodzaju umowy, które występują w obrocie gospodarczym, od których należy zapłacić podatek. Jakie umowy podlegają opodatkowaniu? Sprawdź!

4 maja 2022

Podatek od czynności cywilnoprawnych - 2022

Podatek PCC to podatek, który odprowadza się od niektórych czynności gospodarczych. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, dowiedz się od których czynności należy zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych i ile wynosi stawka podatku w 2022 roku.

1 stycznia 2022

Umowa dożywocia - skutki podatkowe rozwiązania i zwrotnego przeniesienia własności nieruchomości w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych

Umowa dożywocia wymaga zobowiązania się właściciela nieruchomości do przeniesienia jej własności na nabywcę, który w zamian za to zobowiązuje się zapewnić zbywcy lub osobie mu bliskiej dożywotnie utrzymanie. Sprawdź, czym skutkuje jej rozwiązanie!

20 października 2021

Nieodpłatne przekazanie majątku na rzecz wspólnika - skutki w PCC

Czy nieodpłatne przekazanie majątku na rzecz wspólnika wywołuje powstanie obowiązku podatkowego w PCC? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Z naszego artykułu dowiesz się wszystkiego! Przeczytaj i sprawdź!

1 października 2021

Zbiorcza deklaracja PCC – kiedy można ją złożyć?

Zawierając w ciągu miesiąca trzy lub więcej umów pożyczki, sprzedaży rzeczy ruchomych bądź praw majątkowych, podatnik ma możliwość złożenia zbiorczej deklaracji od czynności cywilnoprawnych. Sprawdź, kiedy może być złożona zbiorcza deklaracja PCC!

10 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów