0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: postepowanie-restrukturyzacyjne

Artykuły:

Restrukturyzacja - na czym polega i kiedy ma miejsce?

Restrukturyzacja polega na rozpoczęciu postępowania, którego celem jest przeprowadzenie głębokich zmian w działaniu organizacji firmy. Podstawowym celem restrukturyzacji jest uniknięcie ogłoszenia upadłości. Sprawdź, kiedy dochodzi do restrukturyzacji!

16 lutego 2023

Umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego – kiedy sąd wyda takie postanowienie?

Postępowanie restrukturyzacyjne polega na podejmowaniu przez dłużnika oraz jego przedstawiciela procesowego kroków zmierzających do zawarcia ugody z wierzycielami. Czy wiesz, kiedy ma miejsce umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego? Odpowiadamy

25 stycznia 2023

Wniosek o upadłość i wniosek restrukturyzacyjny złożony jednocześnie

Przedsiębiorca, który staje się niewypłacalny składa wniosek o ogłoszenie upadłości. Co dzieje się, kiedy w stosunku do jednego dłużnika zostaje złożony wniosek o upadłość oraz wniosek restrukturyzacyjny? Sprawdź, kiedy należy złożyć dany wniosek!

2 stycznia 2023

Rada wierzycieli w postępowaniu restrukturyzacyjnym – jakie jest jej zadanie?

Rada wierzycieli w postępowaniu restrukturyzacyjnym powoływana jest w celu reprezentowania interesu wierzycieli we wskazanym postępowaniu. Jakie są zasady powołania rady? Jakie kompetencje muszą mieć członkowie rady? Na te pytania odpowiadamy w artykule!

7 lutego 2022

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne w dobie pandemii

Wielu przedsiębiorców w trakcie pandemii zostało poddanych ciężkiej próbie. Lockdowny i obostrzenia często drastycznie wpłynęły na ich sytuację finansową, dlatego ustawodawca przygotował uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Dowiedz się więcej!

31 stycznia 2022

Restrukturyzacja przedsiębiorcy

Restrukturyzacja to inaczej proces naprawczy polegający na przywróceniu rentowności i płynności finansowej podmiotowi gospodarczemu. Wyróżniamy kilka rodzajów restrukturyzacji - miękką, postępowanie o zatwierdzenie układu czy postępowanie sanacyjne.

8 września 2021

Postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe w dobie pandemii

W okresie pandemii wiele firm ma trudności finansowe. Dla części z nich jedynym rozwiązaniem jest proces restrukturyzacyjny lub upadłościowy. Ustawodawca postanowił je uprościć. Sprawdź jak wyglądają postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe.

29 marca 2021

Jak złożyć uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości?

W momencie niepowodzenia restrukturyzacji przedsiębiorstwa, kiedy dłużnik nadal jest niewypłacalny konieczne jest przeprowadzenie postępowania upadłościowego. Kiedy należy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości? Co taki wniosek powinien zawierać?

9 września 2019

Postępowanie sanacyjne a inne postępowania sądowe

Postępowanie sanacyjne jest jednym z rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych. Jego głównym celem jest uniknięcie ogłoszenia upadłości dłużnika. W jakim stopniu postępowanie sanacyjne wpływa na inne postępowania sądowe? Dowiedz się z artykułu!

2 lipca 2019

Postępowanie restrukturyzacyjne - korzystne zmiany dla przedsiębiorcy?

Ustawa prawo restrukturyzacyjne wprowadziła wiele zmian mających na celu poprawę sytuacji niewypłacalnych przedsiębiorców. Jednym z takich sposobów jest postępowanie restrukturyzacyjne. Dowiedz się, jak nowa ustawa zmieniła sytuację przedsiębiorców!

23 maja 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów