0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: powrot-do-zwolnienia-z-vat

Artykuły:

Zwolnienie z VAT w kolejnej działalności gospodarczej

W toku prowadzonej działalności może dojść do konieczności zawieszenia działalności czy jej zamknięcia. Przy ponownym otwarciu działalności, wątpliwa jest kwestia czy przysługuje zwolnienie z VAT w kolejnej działalności gdy takie zwolnienie przysługiwało.

26 września 2023

Rezygnacja z VAT już działającej firmy - czy jest możliwa?

Przedsiębiorca, który nie przekroczy limitu 200 000 zł obrotu ze sprzedaży może skorzystać ze zwolnienia z VAT. Jednak czy możliwa jest rezygnacja z VAT już działającej firmy oraz jakie konsekwencje powoduje rezygnacja z VAT? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

15 czerwca 2023

Rezygnacja ze statusu podatnika zwolnionego z datą wsteczną - czy to możliwe?

Przedsiębiorcy, spełniając określone warunki mają prawo do skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT. Jest to przywilej, z którego mogą również zrezygnować. Czy możliwa jest rezygnacja ze statusu podatnika zwolnionego z datą wsteczną? Sprawdź!

8 kwietnia 2021

Powrót do zwolnienia z VAT - przypadki sytuacyjne

Powrót do zwolnienia z VAT jest możliwy w przypadku spełnienia warunków określonych w ustawie o VAT. Dowiedz się, jakie wymogi należy spełnić oraz co dzieje się w przypadku spóźnionego zgłoszenia rejestracyjnego VAT. Wyjaśniamy na przykładach!

5 października 2018

Powrót na zwolnienie z VAT w trakcie roku

Czynny podatnik VAT ma możliwość powrotu do zwolnienia z VAT, jeśli spełni określone warunki. Jednak czy powrót do zwolnienia z VAT wpływa na podatek VAT i podatek dochodowy? Dowiedz się więcej, jak ponownie uzyskać zwolnienie z VAT! Wyjaśniamy!

17 września 2018

Powrót do zwolnienia podmiotowego z VAT

Kiedy możliwy jest powrót do zwolnienia podmiotowego z VAT przez czynnych podatników VAT? Czy powrót do zwolnienia wymaga dokonania korekty podatku naliczonego? Kiedy podatnik ma prawo do odliczenia podatku VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

10 stycznia 2018

Powrót do zwolnienia z VAT w trakcie roku - warunki

Sprawdź, czy możliwy jest powrót do zwolnienia z VAT? Minister Finansów zajął stanowisko w sprawie powrotu do zwolnienia z VAT w trakcie roku podatkowego. Przedsiębiorcy będą mogli powrócić do zwolnienia już w trakcie roku podatkowego. Przeczytaj artykuł!

24 sierpnia 2017

Powrót do zwolnienia podmiotowego z VAT - kto może skorzystać?

Czy przysługuje mi powrót do zwolnienia podmiotowego z VAT jeśli wcześniej zarejestrowałem się do VAT?

1 czerwca 2017

Formularz VAT-R - wzór ze szczegółowym omówieniem

Osoby, które postanowiły zostać czynnymi podatnikami VAT, mają możliwość powrócić do zwolnienia. Muszą w tym celu dokonać odpowiednich formalności, między innymi złożyć formularz VAT-R. Przeczytaj, jak prawidłowo wypełnić formularz aktualizacyjny VAT-R!

18 października 2016

Powrót do zwolnienia z podatku VAT

Kiedy przysługuje prawo do powrotu ze zwolnienia z VAT i jak powinny być w związku z tym ewidencjonowane koszty w KPiR?

8 lipca 2014

Zmiany w zwolnieniach z VAT w 2014 roku

Przedsiębiorcy mogą korzystać z prawa do podmiotowego zwolnienia z podatku od towarów i usług do końca 2013 roku.

6 stycznia 2014

Formularz VAT-R z omówieniem - powrót do zwolnienia

Czynni podatnicy VAT maja możliwość powrotu do zwolnienia podatkowego. Przeczytaj, jak wypełnić formularz VAT-R, jeśli chcesz powrócić do zwolnienia z podatku VAT!

13 sierpnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów