0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: remanent-likwidacyjny

Artykuły:

Remanent likwidacyjny dla celów podatku VAT - wzór z omówieniem

Przy likwidacji działalności podatnik powinien wygenerować m.in. remanent likwidacyjny VAT. Przeczytaj omówienie dokumentu dotyczącego remanentu likwidacyjnego dla celów podatku VAT i pobierz za darmo wzór likwidacyjnego spisu z natury VAT!

15 lutego 2022

Likwidacja działalności gospodarczej - jakich obowiązków należy dopełnić?

Likwidacja działalności gospodarczej wymusza na przedsiębiorcach dopełnienia kilku obowiązków m.in. złożenia wniosku CEIDG-1, czy sporządzenia spisu z natury. Sprawdź, jakie dodatkowe dokumenty należy przygotować w przypadku likwidacji działalności!

14 lutego 2022

Likwidacja działalności gospodarczej nie musi być skomplikowana

Przedsiębiorca likwidując swoją działalność gospodarczą musi się liczyć z dopełnieniem szeregu formalności związanych z tym procesem. Aby dowiedzieć się jak wygląda prawidłowo przeprowadzona likwidacja działalności gospodarczej przeczytaj artykuł!

14 lipca 2021

Remanent likwidacyjny w firmie a podatek VAT

Likwidacja działalności wiąże się z koniecznością sprawdzenia i sporządzenia dokumentów odzwierciedlających posiadane przez składniki majątku, od których przysługiwało prawo do odliczenia VAT. Sprawdź, jakie elementy musi zawierać remanent likwidacyjny!

7 stycznia 2021

Remanent likwidacyjny a środki trwałe

Remanent likwidacyjny należy sporządzić w przypadku likwidacji działalności gospodarczej! Jak w takim przypadku ująć w nim środki trwałe? Jakie skutki na gruncie VAT wywołuje likwidacja działalności? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej w tym temacie!

23 grudnia 2020

Przesunięcie terminu zamknięcia działalności gospodarczej a remanent likwidacyjny

Jak przesunięcie terminu zamknięcia działalności gospodarczej wpływa na datę sporządzenia remanentu likwidacyjnego? Czy remanent likwidacyjny musi zostać sporządzony na ostatni dzień przed zamknięciem działalności gospodarczej? Sprawdź.

27 grudnia 2018

Towary sfinansowane dotacją a remanent likwidacyjny dla celów VAT

Czy środki trwałe i towary sfinansowane dotacją, od których nie odliczyłam VAT, muszę wykazać w remanencie likwidacyjnym?

11 grudnia 2018

Likwidacja firmy - jak uniknąć podatku VAT od remanentu likwidacyjnego

Likwidacja firmy wiąże się z koniecznością dokonania wielu formalności. Między innymi zamykając firmę, czynny podatnik VAT musi sporządzić remanent likwidacyjny. Likwidujesz firmę? Dowiedz się, kiedy nie musisz płacić podatku VAT z tego tytułu!

4 grudnia 2018

Likwidacja działalności gospodarczej a data złożenia VAT-Z

Przedsiębiorco, likwidujesz działalność gospodarczą i nie jesteś pewny czy dokonałeś już wszystkich formalności? Czy wiesz, do czego służy formularz VAT-Z oraz w jakich sytuacjach należy go złożyć? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

23 września 2016

Zakończenie działalności - co się z tym wiąże

Zakończenie działalności to nie taka prosta sprawa. Nie wystarczy jedynie przestać sprzedawać. Istnieje także obowiązek dokonania niezbędnych formalności. Przeczytaj, jakie to dokumenty i w których urzędach należy złożyć podczas likwidacji działalność.

8 maja 2016

Nieuregulowane zobowiązania a spis z natury

Osoby posiadające własną firmę są zobligowane do sporządzania spisu z natury. Przeczytaj, jak w poprawny sposób skonstruować spis z natury oraz dowiedz się, jaki wpływ na inwentaryzację mają nieuregulowane zobowiązania!

25 grudnia 2015

Czy można uniknąć płacenia podatku od towarów i usług od remanentu likwidacyjnego?

Przedsiębiorca decydujący się na zakończenie działalności gospodarczej musi zmierzyć się z wieloma formalnościami, takimi jak sporządzenie remanentu likwidacyjnego. Czy można uniknąć płacenia podatku od towarów i usług od remanentu likwidacyjnego?

28 marca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów