0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: umowa-najmu

Artykuły:

Umowa najmu lokalu mieszkalnego - wzór z omówieniem

Umowa najmu lokalu regulowana jest przez prawo cywilne. Podpisując ją, wynajmujący zobowiązuje się oddać go najmu do użytkowania najemcy w zamian za czynsz. Dowiedz się, jak skonstruować umowę najmu lokalu i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!

2 maja 2023

Zgłoszenie umowy najmu do urzędu skarbowego w 2023 roku

Umowa najmu to taka, w której wynajmujący zobowiązuje się oddać przedmiot najmu do używania najemcy, w zamian za wynagrodzenie w postaci czynszu płaconego przez najemcę. Czy zgłoszenie umowy najmu do urzędu skarbowego w 2023 roku jest konieczne? Sprawdź!

24 kwietnia 2023

Notarialny koszt umowy najmu - ile wynosi?

Zarówno wynajmującemu, jak i najemcy powinno zależeć na prawidłowo sporządzonej umowie najmu, która należycie zabezpieczy obie strony umowy. Czy wiesz, ile wynosi koszt umowy najmu? Na czym polega najem instytucjonalny i okazjonalny? Wyjaśniamy!

11 kwietnia 2023

Umowa najmu lokalu na działalność - na co zwrócić uwagę?

Najem lokalu pod działalność to zawsze dla przedsiębiorcy duży wydatek i nie lada wyzwanie organizacyjne. W tym artykule opisujemy co powinna zawierać umowa najmu lokalu na działalność i na co zwrócić szczególną uwagę. Przeczytaj i dowiedz się!

29 kwietnia 2021

Czynsz za najem o wartości powyżej 15 000 zł a płatność gotówką

Czy czynsz za najem o wartości powyżej 15 000 zł płatny gotówką stanowi koszt uzyskania przychodu w działalności gospodarczej? Jakie różnice zachodzą między czynszem za najem na czas nieokreślony, a czynszem za najem na czas określony? Sprawdź!

20 kwietnia 2021

Obniżenie czynszu w związku z pandemią – skutki podatkowe dla wynajmujących

Skutki pandemii wpływają na coraz większą cześć przedsiębiorców, w związku z tym coraz więcej firm starają się obniżyć koszt utrzymania firmy - w tym wydatki z tytułu najmu lokalu, np. obniżenie czynszu. Dowiedź się, jakie to niesie skutki podatkowe!

10 lutego 2021

Śmierć wynajmującego a umowa najmu

Przedsiębiorco, czy wiesz na czym polega umowa najmu? Jakie prawa i obowiązki posiadają strony umowy najmu? Co w sytuacji, gdy wynajmujący umrze? Czy taka umowa automatycznie wygasa, a może jednak trwa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

5 lutego 2021

Najem okazjonalny przedsiębiorcy - czy jest możliwy?

Czy przedmiot najmu okazjonalnego nie może być oddany w najem przez przedsiębiorcę? Z jakimi formalnościami wiąże się zawarcie umowy najmu okazjonalnego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest i na czym polega najem okazjonalny!

24 listopada 2020

Umowa dzierżawy z punktu widzenia przedsiębiorcy

Przedsiębiorcy mogą zawierać rożnego rodzaju umowy, jedną z takich umów jest umowa dzierżawy. Czego może dotyczyć umowa dzierżawy? Czy korzystniejsze jest zawarcie umowy najmu czy dzierżawy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

5 marca 2020

Wypowiedzenie umowy najmu - wzór z omówieniem

Każda umowa najmu zawarta na czas nieokreślony może zostać wypowiedziana. Umowa najmu na czas określony może być wypowiedziana w pewnych sytuacjach. Przeczytaj jak powinno wyglądać wypowiedzenie umowy najmu i pobierz darmowy wzór wypowiedzenia.

14 maja 2019

Umowa najmu lokalu wzór z omówieniem

Umowa najmu, jest umową regulowaną przepisami kodeksu cywilnego, w której wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania na czas nieokreślony lub określony. Pobierz darmowy wzór umowy najmu lokalu w formacie pdf lub doc i zabezpiecz interesy.

2 kwietnia 2019

Jakie wybrać zabezpieczenie przed nielojalnym najemcą?

Chcesz wynająć lokal mieszkalny i zastanawiasz się co zrobić w przypadku nieuczciwego lokatora? Koniecznie będzie zabezpieczenie przed nielojalnym najemcą! Jak to zrobić? Jaką formę zabezpieczenia wybrać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

7 września 2018

Wzór Umowa najmu z omówieniem

Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać umowa najmu oraz jakie obowiązki spoczywają na wynajmującym oraz najemcy? Gdzie należy zgłosić najem? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł! Do pobrania darmowy wzór umowy najmu w formacie DOC i PDF.

20 lutego 2018

Wzór-umowa najmu lokalu mieszkalnego z omówieniem

Umowa najmu zaliczana jest do umów związanych z korzystaniem z rzeczy. Nie powoduje przejścia własności przedmiotu najmu na inną osobę. Wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania a najemca płaci czynsz. Pobierz darmowy wzór umowy najmu.

10 grudnia 2017

Umowa najmu lub dzierżawy a leasing operacyjny

Przedsiębiorcy często wykorzystują w działalności gospodarczej samochód osobowy na podstawie umowy najmu lub dzierżawy. Jednakże, czy umowa najmu lub dzierżawy może zostać uznana za leasing operacyjny? Sprawdź! Odpowiedź znajdziesz czytając nasz artykuł!

10 sierpnia 2017

Czy długoterminowy najem samochodu jest opłacalny?

Długoterminowy najem samochodu jest coraz częściej wybieraną opcją przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Czy jest on opłacalny dla przedsiębiorcy? Jakie są różnice między leasingiem a długoterminowym najmem? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

8 lutego 2017

Czynsz najmu - wszystko co warto wiedzieć

Często zdarza się, że firmy decydują się na najem jakiegoś składnika majątku, ponieważ nie mają środków na zakup lub jest to dla bardziej opłacalne. Czy czynsz najmu może zostać zaliczony do kosztów firmowych? Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

11 lipca 2016

Umowa najmu - wzór z omówieniem

Umowa najmu to jedna z najczęściej zawieranych umów. Ze względu jednak na spore ryzyko obu stron warto spisać dokładną umowę, regulującą ten stosunek gospodarczy. Dowiedz się, jak skonstruować umowę najmu i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOC!

20 lipca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów