0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: zadaniowy-czas-pracy

Artykuły:

Zadaniowy czas pracy – czy obejmuje go obowiązek ewidencjonowania godzin pracy?

Zadaniowy czas pracy jest jednym z najbardziej elastycznych rodzajów czasu pracy. Na czym polega? Czy każdy może pracować w takim systemie? Jak skutecznie można go wprowadzić? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

11 kwietnia 2024

Czas pracy pracownika - podstawowe zagadnienia

Pojęcie określające długość pracy jak i jego organizację to czas pracy. Czy wymiar czasu pracy zależy od rodzaju zawartej umowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat czasu pracy oraz okresów rozliczeniowych pracowników!

31 października 2023

Nadgodziny w zadaniowym czasie pracy

W systemie zadaniowym czasu pracy, w teorii, nie występują nadgodziny. Jednakże, w praktyce, może się zdarzyć, że pracownik będzie musiał pracować więcej godzin. Czy w takiej sytuacji występują nadgodziny w zadaniowym czasie pracy? Przeczytaj!

26 października 2023

Ruchomy czas pracy - jak go stosować?

Coraz więcej firm decyduje się na elastyczne kreowanie czasu pracy. Ruchomy czas pracy to zdecydowanie wygoda dla pracowników. Pracodawcy powinni jednak pamiętać, że powinien on spełniać określone normy. Jakie? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

21 sierpnia 2023

Ewidencja czasu pracy w zadaniowym czasie pracy

Ewidencja czasu pracy powinna być prowadzona dla każdego pracownika odrębnie. Na jej podstawie wyliczane są wynagrodzenia. Czy dla pracowników zatrudnionych w zadaniowym czasie pracy również jest ona wymagana? Przeczytaj i sprawdź!

5 kwietnia 2023

Równoważny czas pracy - ile dni pod rząd może pracować pracownik?

W każdej firmie mogą występować różne systemy czasu pracy. Równoważny czas pracy pozwala na pracę powyżej 8 godzin dziennie. Jak rozliczać taki system czasu pracy? Czy mogą wystąpić nadgodziny? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 kwietnia 2023

Zadaniowy czas pracy - warunki zastosowania

Zadaniowy czas pracy jest korzystny dla obu stron. Pracownicy nie muszą wykonywać pracy w ściśle określonych godzinach, a pracodawcy nie muszą kontrolować godzin pracy pracowników i płacić za nadgodziny! Poznaj warunki zastosowania tego systemu pracy!

10 stycznia 2023

System i rozkład czasu pracy - tryb wprowadzenia i jego zmiana

W ramach systemów czasu pracy, pracodawca może stosować wobec pracowników różny rozkład czasu pracy, który powinien być odpowiednio wprowadzony lub zmieniony. Jak dokonać wprowadzenia i zmiany rozkładu czasu pracy? Przeczytaj nasz atykuł i sprawdź!

14 listopada 2022

System i rozkład czasu pracy - jak wybrać najlepszy?

W przepisach możemy znaleźć wiele systemów czasu pracy. Na co zwracać uwagę, aby wybrać ten najlepiej dopasowany do toku pracy w firmie? Dlaczego odpowiedni rozkład czasu pracy jest tak istotny? W artykule znajdziesz charakterystykę każdego z systemów!

1 kwietnia 2022

Kiedy warto wprowadzić zadaniowy czas pracy?

Kodeks pracy opisuje kilka rodzajów systemów czasu pracy. Jednym z nich jest zadaniowy czas pracy. Czym on jest w praktyce? Kiedy opłaca się go wdrożyć danemu pracownikowi? Jakie wynikają z tego korzyści? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

20 kwietnia 2020

Zatrudnianie kierowców – jakie są obowiązki pracodawcy?

Zatrudnianie kierowców - nie jest łatwym zadaniem, bowiem ubiegający się o to stanowisko musi przejść wstępną i uzupełniającą kwalifikację. Kierowca również powinien przechodzić cykliczne szkolenia, które są nakazane przez ustawodawcę. Dowiedz się więcej!

21 czerwca 2018

Zadaniowy czas pracy a praca w godzinach nadliczbowych

Pracodawcy coraz częściej zgadzają się na nienormowany, czyli zadaniowy czas pracy. Należy pamiętać, że nie oznacza to, że liczba godzin pracy nie jest określona. Czy pracując w takim systemie, można wykonywać pracę w godzinach nadliczbowych? Dowiedz się!

11 grudnia 2017

Zadaniowy czas pracy dla jednego pracownika a zasada równego traktowania w zatrudnieniu

Zadaniowy czas pracy? Czy jeżeli w firmie obowiązuje regulamin pracy, pracodawca ma prawo do jego zastosowania w stosunku do jednego pracownika? Czy może będzie to naruszeniem zasady równego traktowania? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.

14 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów