0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

28 wyników dla tematu: zasilek-macierzynski

Artykuły:

Przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego - czy obowiązują w 2024?

Nowe przepisy Kodeksu pracy związane są z wdrożeniem unijnych dyrektyw. Przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego nie są oczywiste. Co się zmieniło? Jak wyglądają przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego? Przeczytaj ten artykuł!

28 grudnia 2023

Zasiłek macierzyński a własna działalność gospodarcza - najważniejsze informacje

Prowadzenie własnej działalności powoduje u wielu kobiet wątpliwości, czy należy im się zasiłek macierzyński. W tym przypadku kluczowa jest składka na ubezpieczenie chorobowe. Zasiłek macierzyński a własna działalność - co warto wiedzieć? Sprawdź!

14 września 2023

Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza

Czy zasiłek macierzyński w przypadku pracy na etat i prowadzenia działalności gospodarczej przysługuje z każdego z tych tytułów? Jak ZUS oblicza jego podstawę i czy warto zwiększać wymiar składek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

1 sierpnia 2023

Zmiany w zakresie zasiłku macierzyńskiego

Zmiana w przepisach ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ma charakter aktualizacyjny. Jakie wprowadziła zmiany w zakresie zasiłku macierzyńskiego? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

20 lipca 2023

Zasiłek macierzyński dla ojca - kiedy przysługuje?

Czy przysługuje zasiłek macierzyński dla ojca? W jakich przypadkach świeżo upieczony tata może skorzystać z zasiłku macierzyńskiego? Kiedy kobieta może zrezygnować z prawa do zasiłku macierzyńskiego? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

12 czerwca 2023

Zasiłek macierzyński a przedłużenie umowy o pracę do dnia porodu

Jeśli przed spodziewanym porodem kończy się termin umowy o pracę, czy nadal należy się zasiłek macierzyński? Sprawdź!

24 lutego 2023

Wysokość zasiłku macierzyńskiego - zasady ustalania podstawy wymiaru

Wysokość zasiłku macierzyńskiego zależy od wielu czynników. Pracodawcy często mają problem z określeniem składników jakie należy uwzględnić obliczając podstawę wymiaru zasiłku macierzyńskiego. Co w sytuacji porodu w czasie urlopu wychowawczego? Zobacz!

8 lutego 2023

Ciąża oraz zasiłek macierzyński przedsiębiorcy – kompendium wiedzy

Ciąża przedsiębiorcy powodem wystawienia zwolnienia chorobowego – jakich formalności trzeba dopilnować, aby otrzymać zasiłek macierzyński? Jak należy rozliczać się z ZUS przy zasiłku macierzyńskim? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

22 grudnia 2021

Zasiłek macierzyński a ustanie ubezpieczenia chorobowego

Czy zasiłek macierzyński może przysługiwać osobom, u których doszło do ustania ubezpieczenia chorobowego? Jeżeli tak, to w jakich okolicznościach może dojść do takiej sytuacji? Na jakich warunkach będzie wówczas przysługiwać zasiłek? Przeczytaj i sprawdź!

24 czerwca 2021

Zasiłek macierzyński przedsiębiorcy a rozliczenie z ZUS

Czy osoba pobierająca zasiłek macierzyński przedsiębiorcy musi składać do ZUS dodatkowe dokumenty rozliczeniowe oprócz deklaracji DRA? Jakie składki należy opłacać w tym okresie? Jak dokonuje się w tym przypadku rozliczenia rocznego? Przeczytaj i sprawdź!

30 listopada 2020

Koniec pomniejszania zasiłków macierzyńskich, które wynikało z przepisów Tarczy antykryzysowej!

obra wiadomość dla kobiet pobierających zasiłek macierzyński obniżony z powodu Tarczy antykryzysowej. Rząd zapowiada dużą zmianę w tym zakresie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy to koniec pomniejszania zasiłków macierzyńskich?

18 sierpnia 2020

Współpraca ZUS z USC w obliczu epidemii

ZUS wprowadził ułatwienia związane z epidemią koronawirusa. Na czym ma polegać współpraca ZUS z USC? Czy ZUS wystąpi do USC o odpis właściwego aktu stanu cywilnego? Dowiedz się, na czym będzie polegać to rozwiązanie!!

22 kwietnia 2020

Podstawa zasiłku chorobowego i macierzyńskiego osób prowadzących działalność

Świadczenia za czas choroby i macierzyństwa ustala się według określonych zasad. Ile wynosi podstawa zasiłku chorobowego i macierzyńskiego? Jak długo można pobierać te zasiłki? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule!

22 kwietnia 2020

Urlop macierzyński pracownika - wszystko co warto wiedzieć!

Kodeks pracy gwarantuje pracownikom urlop macierzyński. Kiedy należy złożyć o niego wniosek? Od czego zależy długość tego urlopu? Czy pracownica może z niego zrezygnować? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule!

19 lutego 2020

Zasiłek macierzyński a kontrola ZUS - kiedy jest przeprowadzana?

Można wyróżnić sytuacje, w których ZUS przyjmuje zatrudnienie kobiety w ciąży za fikcyjne. Może wówczas przeprowadzić kontrolę dotyczącą wypłaty zasiłku macierzyńskiego. Jak udowodnić, że zasiłek macierzyński jest wypłacany prawidłowo? Sprawdź!

16 grudnia 2019

Zasiłek macierzyński przedsiębiorcy zatrudnionego na etacie

Zasiłek macierzyński przedsiębiorcy przysługuje kobiecie, która prowadząc działalność gospodarczą, podlega dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. Dowiedz się więcej o tym świadczeniu i warunkach, jakie należy spełnić aby otrzymać to świadczenie!

26 kwietnia 2018

Zasiłek macierzyński - jakie zasady i warunki obowiązują?

Jakim świadczeniem jest zasiłek macierzyński? Czy zawsze przysługuje w okresie urlopu macierzyńskiego? Jakie są zasady i warunki skorzystania z tego zasiłku? Jaki wpływ ma ustanie ubezpieczenia chorobowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

30 stycznia 2018

Korzyści dla ciężarnej prowadzącej działalność gospodarczą

Dla wielu kobiet poczucie bezpieczeństwa w trakcie ciąży zapewnia umowa o pracę. Warto jednak wiedzieć, jakie są korzyści dla ciężarnej prowadzącej działalność gospodarczą. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się z czego może skorzystać przedsiębiorca!

4 stycznia 2018

Zasiłek macierzyński - jak ustalić do niego prawo?

Osoba, która urodzi dziecko bądź przyjmie je na wychowanie, może starać się o zasiłek macierzyński. Jak ustala się prawo do takiego świadczenia i przez jaki okres można je pobierać? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

26 września 2017

Urlop macierzyński według nowych zasad

Od nowego roku w życie weszły zmiany odnośnie możliwości wykorzystania urlopu macierzyńskiego. Czy wiesz, jak możesz rozłożyć urlop macierzyński przed i po porodzie? Jaka część może być wykorzystana przez ojca dziecka? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

8 listopada 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów