0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Budowanie wizerunku w internecie, czyli jak zostać ekspertem

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Budowanie wizerunku w internecie nie jest łatwym zadaniem. Musisz odnaleźć swoje miejsce w sieci i pokazywać się z jak najlepszej strony. Największe powodzenie cieszą się firmy, które wzbudzają zaufanie odbiorców, są znane i rozpoznawalne. Nie pozyskasz klientów, jeżeli nie wykażesz się wiedzą oraz odpowiednimi umiejętnościami z zakresu swojej branży. Stajesz więc przed dużym wyzwaniem i czeka cię niemało pracy, nie tylko nad ofertą produktów i usług, lecz także nad sobą i swoją firmą. Nie ma nic trudniejszego, niż budowanie wizerunku w krótkim czasie bez popełnienia żadnego błędu.

Budowanie wizerunku a blog firmowy

Każda firma powinna mieć blog, który będzie budował wizerunek ekspercki. Jest on miejscem przeznaczonym na publikację konkretnych informacji i tekstów, więc nie może stać się kolejnym sklepem internetowym. Liczy się przede wszystkim wysoka jakość oraz oryginalność. Na blogu warto umieszczać porady i wskazówki dotyczące użytkowania produktów. Dobrym pomysłem są także filmiki instruktażowe, pokazujące jak korzystać z nowych artykułów, właśnie pojawiających się na rynku. Wszystko powinno nawiązywać do branży, w której pracujesz. W ten sposób pokazujesz swoim odbiorcom, że jesteś osobą posiadającą dużą wiedzę z zakresu usług, jakie oferujesz. Zyskujesz tym samym zaufanie oraz poparcie wśród internautów.

Budowanie wizerunku w mediach społecznościowych

Gdzie szukać potencjalnych klientów, aby szybko osiągnąć cel? W miejscach, które gromadzą miliony internautów z całego świata, czyli na portalach społecznościowych. Możesz również na nich budować wizerunek w internecie. Dodatkową zaletą jest to, że zauważy cię większa liczba użytkowników. Wpisy, publikowane treści oraz komentarze będą odzwierciedleniem twojego charakteru, a jednocześnie pokażą działalność twojej firmy. Warto wprowadzać swoich klientów w jej wnętrze tzn. pokazywać jej strukturę, działanie i podejmowane aktywności. Będą oni mieli świadomość, że marka stawia na rozwój i w pełni wykorzystuje swój potencjał. Pozwól użytkownikom wspólnie z tobą pracować na sukces firmy.

Współpracuj z najlepszymi

Firma, która działa w pojedynkę ma większe trudności z pozyskaniem zaufania wśród klientów. Jeżeli znajdziemy inne organizacje, z którymi nawiążemy współpracę, staniemy się bardziej wiarygodni i tym samym więcej osób zechce skorzystać z naszych usług. Poza tym mamy szanse na wystawienie referencji oraz polecenia ze strony naszych partnerów. W dzisiejszych czasach klient w pierwszej kolejności czyta recenzje oraz komentarze dotyczące danego produktu i dopiero na ich podstawie dokonuje zakupu. Opinia eksperta z naszej lub powiązanej branży będzie bardzo pozytywnym bodźcem dla internautów oraz zbuduje wizerunek bardziej rzetelnej i przekonującej marki.

Strona główna o dużej mocy

Serfując w internecie i wchodząc na poszczególne strony, zatrzymujemy się na dłużej przede wszystkim tam, gdzie coś nas zainteresuje. Zazwyczaj rezygnujemy z przeglądania witryny, jeżeli musimy włożyć zbyt dużo wysiłku, by poznać nazwę firmy, której ofertę właśnie przeglądamy. W dużej mierze jest to zależne właśnie od wyglądu strony i treści umieszczonych na stronie głównej. Co powinno się zatem na niej znaleźć?

  • Powitaj swojego klienta, pokaż mu, że jest to miejsce, którego szuka. Dobre hasło, które będzie zachęcało do dalszego zagłębienia się w inne zakładki strony, to klucz do sukcesu.

  • Użytkownik, wchodząc na stronę e-sklepu, powinien na samym początku otrzymać informacje, czym zajmuje się firma oraz co ją wyróżnia. Krótki tekst z opisem działalności, który będzie przenosił klienta do zakładki O firmie, może spowodować, że zaciekawisz czytelnika.

  • Kontakt oraz adres to kolejny element, który podkreśla twoją wiarygodność.

Reklama to część Twojej osobowości

Publikowane w internecie reklamy są twoją wizytówką i między innymi na jej podstawie ma miejsce budowanie wizerunku. Internauci potrafią być bardzo krytyczni i niezwykle trudno jest ich zadowolić oraz trafić w zmieniające się gusta i zainteresowania. Banery reklamowe to czasami źródło problemu. Reklamy, które wyświetlają się na stronach internetowych i zasłaniają ich treści, wzbudzają irytację i z pewnością nie pokazują firmy od dobrej strony. Staje się ona zapamiętana raczej negatywnie, czyli odwrotnie od zamierzonych celów. Kampania reklamowa powinna być bardzo dobrze zaplanowana i zorganizowana. Nie może opierać się jedynie na samej prezentacji oferty oraz produktów, które sprzedajemy. Należy ją również wykorzystać w celu budowania wizerunkuw internecie swojej firmy.

Budowanie wizerunku a mailing dla każdego

Jedną z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych form marketingu jest właśnie mailing. Powód jest oczywisty, kontaktujemy się bezpośrednio z internautami i tym samym wychodzimy im naprzeciw. Kolejny raz pokazujemy swoją otwartość i pozytywne nastawienie do klienta. Ważna jest personalizacja maili, czyli nic innego, jak wysyłanie indywidualnych wiadomości do każdego odbiorcy lub każdej grupy odbiorów, która wykazuje zainteresowanie w obrębie określonego tematu z branży. Będzie to świadczyć o tym, że znasz ich potrzeby i starasz się dać im to, czego oczekują. Nie bój się także wysyłać do subskrybentów ankiet, które będą informacją zwrotną dla ciebie o tym, jak jesteś postrzegany, co korzystnie wpływa na budowanie wizerunku  w internecie czy co należałoby zmienić. W ten sposób będziesz w stanie zwiększyć efektywność pracy nad sobą.

Budowanie wizerunku poprzez prezentację firmy

Budowanie wizerunkufirmy i jej prezentacja mają znaczący wpływ na opinie Twoich przyszłych klientów. Opis działalności oraz oferowanych usług to jedno, a pokazanie tego w sposób wizualny to drugie. Dużo bardziej efektywnym sposobem na wzbudzenie zainteresowania i wywarcia pozytywnego wrażenia na odbiorcach jest stworzenie krótkiego filmiku video, który będzie opowiadał o historii twojej firmy, jej funkcjonowaniu, działalności, reprezentowanych wartościach oraz ludziach w niej pracujących. Taki przekaz bez wątpienia zostaje na dłużej w świadomości internautów, a ty jesteś zapamiętany jako osobowość z ciekawymi pomysłami na zaprezentowanie tego, co masz do zaoferowania.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów